Zakladatel kontroverzní agentury Blackwater - jak vyřešit migrační krizi - Pravdivě.eu - nezávislé zpravodajství z domova i ze světa  

ReklamaReklamaOdkazy Ranky.cz

Kabelky

Kvalitní kožená galanterie-kabelky, peněženky, aktovky, tašky.


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?


Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut


Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.


Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.


Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet


Rychlá půjčka CreditOn

Přední ověřená společnost na českém trhu. Peníze ihned.


Reklama

Zakladatel kontroverzní agentury Blackwater - jak vyřešit migrační krizi

Blackwater USA, dnes Academi, je soukromou bezpečnostní firmou, která nabízí široké spektrum služeb bezpečnostního charakteru a to jak pro federální vládu v USA a jí podřízené složky jako např. ministerstvo obrany, ministerstvo vnitřní bezpečnosti apod., tak i pro místní bezpečnostní složky a v neposlední řadě na poli výcviku i pro veřejnost.

Agenturu doprovází řada kontroverzí, například v roce 2015 byli odsouzeni 4 členové agentury za vraždu 14 iráckých civilistů v roce 2007. http://zpravy.idnes.cz/agenti-blackwa...

Týká se jí také střelba do civilistů na náměstí v Nisouru. https://en.wikipedia.org/wiki/Nisour_...

Firma si posléze změnila jméno na XE Services.

Erik Prince se narodil v Michiganu americké rodině s nizozemskými kořeny, vystudoval Ekonomii na Hillsdale College, pracoval také jako dobrovolný hasič a sanitář a stal se členem Námořní akademie. Po absolvování byl jako NAVY Seal nasazen na Haiti a na Blízkém východě. Agenturu Blackwater založil v roce 1997.

Od roku 1997 do roku 2010 Blackwater získala $ 2 miliardy dolarů jen na smlouvách s US vládou a zakázky vykonávala takřka po celém světě.

Vláda Baracka Obamy se pokoušela tuto agenturu vystrnadit z lukrativních zakázek, podle Prince proto, že soukromí kontraktoři se vládě špatně kontrolují, nicméně spolupráce s různými vládními složkami pokračovala. Erik Prince svůj podíl prodal v prosinci 2010 investiční skupině USTC Holdings.
Přesto Erik Prince uzavřel s korunním princem emirátu Abú Zabí Mohamedem bin Zajídem dohodu v hodnotě 529 milionů dolarů (přibližně 9 miliard korun) a trénoval žoldáky, kteří měli chránit dosavadní mocenské uspořádání proti Arabskému jaru (čímž opět upadl u Obamovy administrativy do nemilosti).

Momentálně Prince vlastní celou řadu firem, podniká také v logistice a je úspěšným investorem do akcií.

Prince je katolického vyznání, označuje se za pravicového libertariána. Finančně podporuje řadu křesťanských či pro-rodinných institucí a škol a mnohokrát přispěl Republikánské straně. V USA se též řešila jeho opakovaně negativní vyjádření vůči homosexuální agendě. Prince je také podporovatelem a přítelem skalního amerického konzervativce Pata Buchanana, který je některými považován i za nacionalistu. Poskytl také spolupráci Trumpovu poradnímu týmu.

https://en.wikipedia.org/wiki/AcademiCopyright © Pravdivě.eu - nezávislé zpravodajství z domova i ze světa
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 10/02/2017 (746 zobrazení)

[ Zpět ]
Loading...
TOPlist
Mobilní verze

Kontakt na administrátora: admin@pravdive.eu

L10 Web Stats Reporter 3.15 LevelTen Hit Counter
LevelTen