Jaroslav Naď z OĽaNO pretláča na Slovenku americké zbrojárske záujmy. Na Chmelárovi sa vyvŕšil lebo mu zmaril domácu úlohu presadiť americké základne na našom území
RSS

Jaroslav Naď z OĽaNO pretláča na Slovenku americké zbrojárske záujmy. Na Chmelárovi sa vyvŕšil lebo mu zmaril domácu úlohu presadiť americké základne na našom území

Bratislava 13. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Ministerstvo obrany SR ukončilo všetky rokovania o návrhu „Dohody o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými“. Zatiaľ čo rezort obrany hovorí o možnom ohrození suverenity, niektoré mimovládne organizácie naďalej šíria americkú propagandu a demagógiu
Na snímke Jaroslav Naď
Na možné riziká bilaterálnych rokovaní v oblasti vojenských investícii USA na našom území upozornil politológ Eduard Chmelár, ktorého najskôr ministerstvo zahraničia pod vedením Miroslava Lajčáka ignorovalo, neskôr na neho zaútočilo a výsledkom jeho angažovanosti bolo, že sa verejnosť dozvedela o pláne USA rozšíriť vojenské letiská na vlastné potreby a o pláne zriadiť tam svoje muničné sklady, čo by v podstate znamenalo zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku.
Najnovšie sa do Chmelára pustili aj kontroverzné mimovládne organizácie, ktoré ho obvinili, že kvôli nemu rezort obrany odmietol americké peniaze na rekonštrukciu letísk.
“ Proamerický think-tank Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, ktorý založil bezpečnostný expert OĽaNO Jaroslav Naď a ktorý vznikol bezprostredne po majdane s cieľom podporovať zbrojenie a pestovať propagandu NATO, pardon „strategickú komunikáciu“ (ako sa to volá oficiálnym orwellovským newspeakom), ma obviňuje, že za zastavenie rokovaní o vojenskej dohode s USA môžem vlastne ja,” vysvetlil Chmelár v utorok na sociálnej sieti.
Kandidát na prezidenta SR ale argumentuje, že on nestrašil, ale zverejnil nepríjemné fakty a poukázal na neželateľné súvislosti. “Ten, kto tu straší ruskou hrozbou, je Washington, Brusel a ich nohsledi (veď aj ten program sa volá Európska iniciatíva odstrašenia). Okrem zjavnej demagógie, ktorá sa opiera (všimnite si) výlučne o oficiálne stanovisko ambasády USA a ktorú som už niekoľkokrát vyvrátil v predchádzajúcich článkoch, by som rád poukázal ešte na jeden aspekt celého problému.”
Inštitút uvádza, že americká ambasáda ubezpečuje, že modernizované zariadenia zostanú zvrchovaným vlastníctvom slovenskej vlády. Dohoda podľa neho navyše posilní suverenitu a bezpečnosť Slovenska. Všetky zariadenia, ktoré je potrebné zmodernizovať s pomocou finančného príspevku USA, údajne vybrala vláda Slovenska.
“Je naivné a možno aj nebezpečné myslieť si, že týmto sa všetko končí. Záujmy mocenských elít, Pentagonu a nadnárodných zbrojárskych firiem sú v tomto prípade obrovské a neexistuje predpoklad, že by to vzdali.”
Podľa neho stále je to súboj Dávida s Goliášom a verejný záujem, že slovenská verejnosť zostane vo svojom postoji pevná. “Budem za ňu bojovať bez ohľadu na to, či sa stanem prezidentom,” uviedol Chmelár.
“Momentálne sa pri množiacich sa zúrivých útokoch proamerických trollov, ktorí na mňa ukazujú prstom ako na vinníka ich nesplnených úloh, cítim sa tak, akoby mi namaľovali na čelo terč. Ale nebojte sa, nenajmem si ochranku ako podaktorí ctení protikandidáti. Som zvyknutý brániť sa silou argumentov, nie pästí,” vysvetlil.
V súvislosti s vyjadreniami Chmelára je potrebné podotknúť, že jedným z hlavných predstaviteľov spomínaného proamerického inštitútu bol Jaroslav Naď v súčasnosti tieňový minister OĽaNO, ktorý dlhodobo vystupoval v médiách ako nestranný nezávislý odborník na bezpečnostnú politiku a pretláčal politické, ideologické a zbrojárenské záujmy USA a spojencov v súkromných médiách i v RTVS. Tieto podľa všetkého plánuje presadzovať ako potenciálny budúci minister obrany SR.
 

Príspevok Jaroslav Naď z OĽaNO pretláča na Slovenku americké zbrojárske záujmy. Na Chmelárovi sa vyvŕšil lebo mu zmaril domácu úlohu presadiť americké základne na našom území zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější