Kluci budou jíst první
RSS

Kluci budou jíst první

MARIAN KECHLIBAR

… aneb o harmonii genderových vztahů v Británii 21. století.
Před pár dny jsme se dozvěděli, že jedna ze škol v anglickém městě Birminghamu  ustoupila  rozezleným muslimským rodičům, kteří požadovali zrušení výuky o LGBT a genderu.Lucie Sulovská v článku správně upozorňuje na to, že jindy docela hlučná a průbojná genderová komunita sama sebe jaksi postavila do ofsajdu, protože součástí dnešního levicového myšlení je mišmaš jménem  intersekcionalismus , a v jeho žebříčku ukřivděnosti má muslim tmavé pleti větší váhu než příslušníci sexuálních menšin.
Nechtěl jsem už k věci psát další článek, když ten výše zmíněný téma dobře pokryl. Ale pak mi to přesto nedalo a začal jsem pátrat po tom, jak to vlastně v tom Birminghamu s interakcí islámu a školního systému je. A objevil jsem jeden docela zajímavý a ilustrativní příběh, o kterém se u nás zatím nepsalo.

Základní škola  Al-Hijrah  v Birminghamu, založena jako islámská, byla v roce 2017 předmětem soudního sporu o to, zda smí nebo nesmí segregovat svoje žáky podle pohlaví. Obě pohlaví jsou ve škole důkladně oddělena. Nesmějí se stýkat ani při přestávkách a na školních výletech.
Britský úřad  Ofsted , provádějící inspekce školních zařízení, tuto praktiku původně označil za nezákonnou. Prvoinstanční britský soud rozhodl, že o zakázanou diskriminaci  se nejedná . Úřady se proti rozhodnutí odvolaly a o několik měsíců později odvolací soud  rozhodl v jejich prospěch : tuhá segregace na škole je tedy oficiálně protizákonná a ústav si má „dát věci do pořádku“. (Tou samou dobou správu školy  dočasně převzaly státní úřady  poté, co zde při výuce zemřel devítiletý chlapec. Ve školní knihovně inspekce našla knihy hlásající, že muž má právo bít svoji ženu a vynucovat si na ní sex.)
Nyní už je správa školy zase v rukou muslimů a  nedávný článek na BBC  se k ní vrací. Ačkoliv od pravomocného rozhodnutí soudu uplynul už rok a půl, segregace trvá – a jde dokonce tak daleko, že  dívky smějí jít na oběd až poté, co chlapci dojedí . To už není ani segregace (to by se obě pohlaví aspoň střídala), ale rituální podrobení.

Nu, milí čtenáři, já čtu docela často  The Guardian , zejména sekci názorovou, abych věděl, co se na kulturní levici zase chystá. Ale o tom, že někde v Birminghamu musejí i čtyřletá děvčátka (protože příslušná škola má žáky ve věku 4-16 let) čekat na to, než kluci dojedí, jsem se na  Guardianu  nedověděl ani písmenko . Tamní profesionální stěžovatelky z řad feministek, které jinak tvrdě tepají bolestné nešvary typu  nedostatečného zastoupení žen po menopauze ve filmech , se k téhle zprávě BBC vůbec nevyjádřily. Tipoval bych zase na  intersekcionalismus  v akci, což si můžeme představit jako variantu kámen-papír-nůžky, kdy „islám vždycky přestřihne gender“ a „neevropský etnický původ vždycky zabalí gender“.
Přitom si představte, že by nějaká jiná škola dělila děti na černé a bílé a ty černé by musely v poledne čekat, než bílé dojedí. Myslíte si, že by ji nějaké úřady nechaly fungovat a že by kolem toho  Guardian  nespustil  shitstorm ? Ocituji teď sám sebe, což moc často nedělám – protože příslušná pasáž z lednového článku  O mezích liberalismu v teorii a praxi  tu sedí jak … hidžáb na hlavě černé vdovy z Dagestánu:
Západní liberálové nepoznali včas , že islám je silný, sebevědomý, nekompatibilní a průbojný společensko-právní systém, který je vůči liberalismu expanzivní a dostane-li k tomu příležitost, nemísí se s ním, ale  vytěsňuje jej . (…) Tam, kde islám posiluje, liberalismus ustupuje. Proč liberálové nepoznali svůj problém včas? Nepoznali to proto, že podstata islámu je evropské civilizaci příliš cizí.
Podstata je nám vskutku cizí. Ale konkrétní projevy oné podstaty, ty jsou docela viditelné a pochopitelné. Pokud tedy před nimi člověk dobrovolně nezavírá oči.

Autor:  MARIAN.KECHLIBAR  
//

 
//

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější