Stíhání ve stratosféře, americká zpráva, souboj technologií… Zprávy EA24
RSS

Stíhání ve stratosféře, americká zpráva, souboj technologií… Zprávy EA24

Posádky ruských přepadových stíhačů MiG-31BM nacvičovaly nad Arktidou stíhání narušitele v nízkých vrstvách stratosféry. Záchyt protivníka proběhl při rychlostech…
Ve Spojených státech si zřejmě nevšimli, že se píše rok 2019, že VH už je dávno v Pánu, že Albrightová zůstala v přednáškovém sále jak kůl v plotě a že až na pár zoufalců, šermujících s tibetskými vlajkami, se už nikdo nepokouší maskovat pokračující privatizaci zbytku veřejného bohatství bajkami o lidských právech. Těžko říct, zda to prostořeký Babiš stačil oznámit svému prostořekému „příteli“ Trumpovi, nicméně jestli se americká vláda chtěla zbavit posledních zbytků důvěry u české populace, vydáním výroční zprávy o stavu lidských práv v ČR udělala to nejlepší, co mohla. Celá zpráva je v angličtině zde (pro masochisty). A pamatujte: pokud ještě někdy půjdete k volbám, zejména k těm senátním, volte zásadně podle barvy pleti, jinak vám Amíci nedostaví Temelín.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Starejte se o sebe, jste samozvaní „ochránci lidských práv“ a sami máte doma pěkný bordel, reagovali na svoji část amerického pokárání Číňani. Spojeným státům připomněli třeba jejich 57 103 incidentů se střelnými zbraněmi, které vedly k 14 717 úmrtím a 28 172 zraněním včetně 3 502 obětí mezi mladistvými. To vše v jediné zemi a v jediném, loňském roce.
Spojené státy se chystají umístit své strategické bombardéry B-52 Stratofortress do Evropy. Operovat budou z britské základny Fairford. Američané rovněž chtějí tato monstra vybavit nejnovějšími dalekonosnými jadernými střelami LRSO.
Mezi tím posádky ruských přepadových stíhačů MiG-31BM nacvičovaly nad Arktidou stíhání narušitele v nízkých vrstvách stratosféry. Záchyt protivníka proběhl při rychlostech okolo 2,2 tisíce km/h včetně simulovaného odpalu protiletadlových střel dlouhého dosahu. MiGu-31 se v rychlosti a v dostupu nemůže rovnat žádný z aktivně používaných bojových letounů na světě. Ruskému letectvu nicméně zůstala do současné doby jen asi čtvrtina letounů tohoto typu z původního počtu z dob SSSR.
Volkswagen se chystá zrušit 5 až 7 tisíc pracovních míst, General Motors více než 14 tisíc, o ještě brutálnějším propouštění se hovoří v souvislosti s vyhlídkami Fordu… Fakt se nic vážného neděje?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


„Soukromý kapitál má sklon koncentrovat se v několika rukou, částečně kvůli konkurenci mezi kapitalisty a částečně proto, že technologický vývoj a rostoucí dělba práce podněcují utváření větší výrobních jednotek na úkor těch menších. Výsledkem tohoto vývoje je oligarchie soukromého kapitálu, jehož ohromná síla nemůže být účinně kontrolována ani demokraticky organizovanou politickou společností. To je pravda, protože členové zákonodárných orgánů jsou vybíráni politickými stranami, které jsou rozsáhle financovány nebo jinak ovlivňovány soukromými kapitalisty, kteří z praktických důvodů oddělují voličstvo od legislativy,“ napsal roku 1949 Albert Einstein. Dnes, kdy by mu bylo už 140 let, je připomínán jako „výstřední vědec“, vytahují se čtenářsky atraktivní pikantnosti z jeho života, ale o Einsteinově světonázoru, zformovaném po desetiletích racionálních úvah, se taktně mlčí.  Kdo jiný než „výstřední vědec“ si může myslet, že „mrzačení společenského vědomí jednotlivců učiní přítrž ustavení socialistické ekonomiky, doprovázené vzdělávacím systémem, který by byl orientován na společenské cíle“… že?
Izraelská společnost Rafael představila svoji koncepci obrněnce budoucnosti. Počítá s nebývalým využitím „rozšířené reality“ na základě obrazu složeného z 360stupňového snímání okolí v kombinaci s  umělou inteligencí. Zřejmě už to není žádné sci-fi a netřeba pohybovat, že prezentace demonstrátoru, plánovaná už na letošní rok, bude stejně působivá jako propagační video . Protivníci se mají na co těšit.
Na druhou stranu ten zdaleka největší, Írán, rozhodně nechce zůstat pozadu. Íránské revoluční gardy provedly nebývalé cvičení útočných dronů, do kterého se zapojilo současně na padesát bojových bezpilotních prostředků různých kategorií, včetně moderních a vyspělých Shahed-129 a zmenšených kopií amerického výzvědného RQ-170, nad nímž se jim před časem podařilo převzít kontrolu a stroj takto ukořistit. Taky působivé.
ea24
Foto: © Vitaly Kuzmin

loading...
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější