TRUMP: Americké vojenské základny jako kšeft?
RSS

TRUMP: Americké vojenské základny jako kšeft?

Cena za přítomnost amerických vojáků a jejich základny může v budoucnu přijít spojence o moc dráž. Byla by součtem nákladů a ještě 50 procent navíc. Tento krajní plán je podle agentury Bloomberg na neformálním seznamu prezidenta Donalda Trumpa. Píše se to v článku na serveru Novinky (viz ZDE ).
Zkomírající americká ekonomika
Americký prezident Trump se snaží zvrátit negativní trendy v americké ekonomice za každou cenu. Po obchodní válce s Čínou a její hrozbě vůči Evropě našel další možnost, jak dostat do americké národní pokladny více peněz. Chce navýšit úhradu dosavadních nákladů ze strany zemí, na jejichž území jsou základny umístěny, o 50% zisk. „Trump nazývá tento vzorec ‚cena plus 50‘ a spojenci na něj pohlížejí jako na vyděračský,“ poznamenal deník The Washington Post (WP). Prezident vyslovil svůj nápad v uplynulých měsících a mluvilo se o něm údajně už při jednání s jedním spojencem.
Pokračování tlaku na celosvětové zvyšování zbrojení
Jde o pokračování Trumpova tlaku, aby spojenci dávali na obranu víc. Jižní Korea v únoru kývla na 8% zvýšení svého podílu, respektive na 925 milionů dolarů (21,1 mld. Kč). Japonsko platí přes čtyři miliardy dolarů. Bývalí i současní vládní činitelé se podle listu WP shodují, že Trump má na mušce zejména Německo, které často veřejně kritizuje. Berlín kompenzuje náklady základen v Ramsteinu a Landstuhlu stavbou infrastruktury i odpuštěním cel a daní personálu USA.
USA vytvářejí uměle poptávku, aby ji mohli uspokojit
Americká politika v tomto směru je promyšlená. Zvyšováním napětí po celém světě, rozvracením neposlušných zemí a vytvářením regionálních konfliktů se USA snaží vyvolat potřebu jednotlivých zemí po zvyšování výdajů na jejich obranu. Jako dlouhodobě největší výrobce a vývozce zbraní na světě (viz ZDE ) potom může americký zbrojařský průmysl, který má k Trumpovi velmi blízko, tuto strachem uměle vyvolanou potřebu uspokojovat. Za tím stojí taky tlaky na zvyšování výdajů na zbrojení u členských států NATO včetně ČR.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější