POLSKO: Americká vojenská základna v zemi nebude, Trump chce ušetřit
RSS

POLSKO: Americká vojenská základna v zemi nebude, Trump chce ušetřit

Polská vláda nedokázala přesvědčit Trumpovu administrativu, aby vybudovala v Polsku vojenskou základnu, kterou si už polská vojenská lobby pojmenovala jako “Fort Trump”. Spojené státy naopak plánují šetřit a snížit výdaje na financování svého angažmá v Evropě. Uvádí se to v článku polského listu Gazeta Wyborcza (viz ZDE ).
Snížení výdajů na evropskou vojenskou účast
Pentagon plánuje snížit výdaje na financování východního “štítu” NATO z 6,5 miliardy na 5,9 miliardy dolarů, a tudíž výstavba americké základny sotva připadá v úvahu, informoval ve čtvrtek deník Gazeta Wyborcza. „Podle zdrojů z diplomatických kruhů takové stanovisko obdrželo polské ministerstvo obrany od amerických partnerů minulý týden,“ napsal list. Vláda USA je podle listu Gazeta Wyborcza přesvědčena, že do východní části Evropy už investovala dostatečné množství finančních prostředků a další investice na výstavbu stálé základny v Polsku odmítá.
Fort Trump komplikuje vztahy s Ruskem
Novináři zároveň zjistili, že „Američané požádali Poláky, aby už nepoužívali název Fort Trump (pevnost Trump), protože jim to komplikuje vztahy se spojenci v Evropě a také s Ruskem“. S návrhem, aby základna nesla jméno amerického prezidenta, přišla polská hlava státu Andrzej Duda při setkání s Donaldem Trumpem loni v září ve Washingtonu. V rámci rotujících jednotek na území Polska se v současné době nachází 4,5 tisíce amerických vojáků, což USA ročně přijde na 232 milionů dolarů.
Americké ekonomické problémy
Donald Trump, kterému se nedaří snížit obchodní deficit Spojených států, musí sahat i k úsporným opatřením vzhledem k výdajům státního rozpočtu. To se nyní týká i přehodnocování financování vojenských účastí v zahraničí, resp. snaha o přesunutí jejich financování na hostitelské státy. Souvisí s tím i aktuální zpráva a úvahách Donalda Trumpa ohledně zdražení poplatků za provoz amerických vojenských základen v zemích, kde již existují, a to až o 50% (viz ZDE ).
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější