Oslavujeme 334. výročie narodenia Johanna Sebastiana Bacha, vypočuť si jeho skladby môžete dnes aj na autobusovej stanici Nivy
RSS

Oslavujeme 334. výročie narodenia Johanna Sebastiana Bacha, vypočuť si jeho skladby môžete dnes aj na autobusovej stanici Nivy

Bratislava 22. marca 2019 (HSP/Foto:NEUROPEA)
 
Súčasťou celosvetovej oslavy výročia narodenia významného barokového hudobného skladateľa Johanna Sebastiana Bacha je opäť aj Slovensko, a to prostredníctvom podujatia BACH IN THE SUBWAYS 2019
Ilustračné foto
Už dnes 22. marca 2019 približne o 10:30 hod. si môžete vychutnajte bezplatný zhruba polhodinový koncert na Autobusovej stanici Nivy v Bratislave, v časti pri pokladniach.
Tento nekomerčný koncert je súčasťou celosvetového hnutia BACH IN THE SUBWAYS. Pri príležitosti výročia narodenia významného barokového skladateľa J. S. Bacha každoročne zadarmo vystupujú hudobníci na celom svete, aby si pripomenuli jeho dielo. Vždy ide o koncerty na verejných priestranstvách, tak aby si zážitok mohlo vychutnať čo najväčšie množstvo ľudí.
„Na bratislavskej autobusovej stanici Nivy sa podujatie koná po štvrtý raz a veríme, že cestujúcim a okoloidúcim opäť spríjemní deň rovnako ako po minulé roky,“ povedala Eva Vozárová, hovorkyňa Slovak Lines.
Po prvý raz sa takýto koncert konal v roku 2011, kedy týmto spôsobom oslávil výročie narodenia J. S. Bacha v metre mesta New York umelec Dale Henderson. Pripojili sa k nemu ďalší dvaja muzikanti, ktorí hrali pre cestujúcich počas celého dňa. Počas nasledujúcich rokov sa myšlienka rozšírila po celom svete.
Ilustračné foto
Tip pre fanúšikov klasickej hudby
Fanúšikovia klasickej hudby využívajú autobusovú linku Slovak Lines Bratislava-Viedeň, ktorá ich dopraví do centra hlavného mesta Rakúska. Tam môžu navštíviť niektorý z koncertov  Viedenskej štátnej opery oslavujúcej tento rok okrúhle 150. výročie.
 
Príspevok Oslavujeme 334. výročie narodenia Johanna Sebastiana Bacha, vypočuť si jeho skladby môžete dnes aj na autobusovej stanici Nivy zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Dnes nejprohlíženější