Rakousko chce zakázat anonymitu na internetu a naléhá na zbytek světa, aby se přidal
RSS

Rakousko chce zakázat anonymitu na internetu a naléhá na zbytek světa, aby se přidal

Plni přesvědčeni, že Mark Zuckerber zatím ještě nemá dost dat o uživatelích, teď v Rakousku uvažují o novém zákoně, který by od velkých internetových platforem jako Facebook, Instagram a Twitter vyžadoval registraci jejich uživatelů, čímž by v podstatě zakázal na stránkách sociálních médií anonymitu. Tento nový zákon by se zaměřoval na zbavení anonymity „těch, kdo jsou za nenávistnými příspěvky,“ uvádí The Local.
Kancléř Sebastian Kurz řekl: „Bohužel pod pláštíkem anonymity dochází k narůstajícímu počtu jasných porušení pravidel, očerňování a ponižování. Proto potřebujeme vytvořit rámec pro daleko odpovědnější internet.“
Ale není snad ta anonymita očerňování a ponižování ostatních jedním ze zakládajících principů internetu a částí toho, co jej činí něčím tak velikým?
Tento zákon, bude-li schválen, vstoupí v platnost v roce 2020 a zavede pro platformy sociálních médií povinnost, aby své uživatele zaregistrovali. Těmto platformám se ponechá flexibilita, jak své uživatele zaregistrují, ale Rakousko požaduje, aby úřady měly přístup k identitě uživatelů v případě, „vystavení nenávisti nebo podezření z jiných porušení zákona.“
Tato zpráva neuvedla, jak se přesně kvalifikuje „nenávistný příspěvek“.
Ministr pro záležitosti EU, umění, kultury a médií Gernot Bluemel řekl: „Internetový prostor by neměl být prostorem bez zákonů.“ Pokračoval tvrzením, že Rakousko má v úmyslu v této záležitosti stanovit precedens i pro jiné země.
V Rakousku bude muset tento zákon schválit jak poslanecká sněmovna, tak Evropská komise, aby se zajistilo, že je v souladu se směrnicemi EU, které stanovují, že členské státy nemohou tyto platformy regulovat přísněji než v zemích jejich původu. Tento zákon se bude vztahovat jen na internetové platformy s dosahem více než 100 000 uživatelů nebo s obratem více než 500 000 Euro v Rakousku. Rovněž by se měl vztahovat na platformy, které dostávají více než 50 000 Euro pomoci státu.
Opoziční strany tvrdí, že takový zákon by omezil svobodu internetu a vydal by ještě více dat gigantům jako Facebook, za kterými se táhne historie mírně řečeno šmíráckého zneužívání soukromí uživatelů. Letos kontroverzi vyvolal i francouzský prezident Emmanuel Macrone, když navrhl podobný zákon.
Takže příště, až budete do Rakouska cestovat a pomyslíte na přidání jízlivého komentáře k videu na YouTube o tom Novém zeleném údělu nebo o veganském receptu na steak, tak si to raději rozmyslete.
by  Tyler Durden
Mon, 04/15/2019 – 04:15
Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-04-13/austria-wants-ban-online-anonymity-and-urges-world-follow-its-footsteps
 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější