Hlina podporil protestnú stanovačku farmárov pred platobnou agentúrou: “Je to správne, ja už mám svoje odspaté. My už nemáme Ministerstvo pôdohospodárstva, ale Ministerstvo repky olejnej a kukurice”
RSS

Hlina podporil protestnú stanovačku farmárov pred platobnou agentúrou: “Je to správne, ja už mám svoje odspaté. My už nemáme Ministerstvo pôdohospodárstva, ale Ministerstvo repky olejnej a kukurice”

Bratislava 18. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Nespokojní farmári protestujú pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA). Netradičnú formu ich protestu podporil aj líder KDH Alojz Hlina
Na snímke predseda KDH KDH Alojz Hlina
Koncom februára farmári v rámci predchádzajúcich protestov vysypali hnoj pred budovou PPA v Bratislave. Rozhnevalo ich vtedy, že agentúra im nepriznala dotácie za roky 2016 a 2017 aj napriek rozhodnutiam súdov a exekučnému rozhodnutiu v ich prospech.
V apríli sa rozhodli pokračovať protestným stanovaním pred sídlom PPA.
S nespokojnými farmármi vyjadril spolupatričnosť predseda hnutia KDH Alojz Hlina, ktorý uviedol, že farmári zvolili dobrý spôsob protestu, s ktorým má sám skúsenosti.
“Bol som pozrieť poľnohospodárov pred platobnou agentúrou. Oceňujem ich vytrvalosť. Sme spoločenstvom, ktoré sa rýchlo vzdáva, každý príbeh vytrvalosti je preto veľmi cenný.”
Hlina podporil poľnohospodárov, ktorý sa rozhodli pred PPA protestne stanovať. “Veľmi správne, aj to je forma protestu. Ja už mám svoje na uliciach protestne “odspaté”.”
“Mám za sebou stanovačku na Námestí SNP, dve noci pred Ministerstvom pôdohospodárstva, po jednej noci pred Ministerstvom spravodlivosti a sociálnych vecí.”
Dodal, že ide o dosť náročnú formu protestu, ale keď nič iné nepomáha, má to vraj zmysel. “Fandím im. Ak tam ešte budú v pondelok, rád sa pridám.”
“To, čo sme urobili z nášho poľnohospodárstva je obrovská hanba. My už nemáme Ministerstvo pôdohospodárstva, ale Ministerstvo repky olejnej a kukurice a z platobnej agentúry sa stáva banka pre oligarchov. Mne, čo som ešte kosil, viazal snopy, robil kozlíky, zvážal na koňoch seno, dojil kravy a ovce je z toho veľmi smutno.”
Alojz Hlina tiež upozornil, že ak budú prázdne maštale a “poľnohospodári” budú finančníci, tak máme “zavarené” na poriadny problém.
 

 
 
Príspevok Hlina podporil protestnú stanovačku farmárov pred platobnou agentúrou: “Je to správne, ja už mám svoje odspaté. My už nemáme Ministerstvo pôdohospodárstva, ale Ministerstvo repky olejnej a kukurice” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější