Pumové útoky roztrhaly 253 křesťanů na kusy!
RSS

Pumové útoky roztrhaly 253 křesťanů na kusy!

RAYMOND IBRAHIM


Křesťan, který přežil útok na kostel sv. Šebestiána na Srí Lance, řekl:  “Jsme mírumilovná maloměstská komunita, nikdy jsme nikomu neublížili, a nevíme, odkud tato strašná nenávist přichází. Krev zalila naše město a všude leží mrtvá těla… Poslední tři roky pozorujeme, jak se mezi místními muslimy rozmáhají extremistické myšlenky – a my nevíme proč. Znám mnoho dobrých muslimů, ale je tu také hodně lidí, kteří nás křesťany nenávidí a to tady nikdy předtím nebylo. To se za poslední tři roky hodně změnilo.”
V Egyptě uskutečnili islámští teroristé pumové atentáty ve dvou kostelech koptských křesťanů během bohoslužeb na Květnou neděli roku 2017, na začátku velikonočního týdne. Tehdy zahynulo 50 lidí a 120 lidí bylo zraněno. Na Velikonoční neděli 2016 se v Láhauru v Pákistánu odpálil islámský sebevrah u vchodu do veřejného parku, ve kterém mnoho křesťanů oslavovalo Velikonoce. Zavražděno tam bylo více než 70 lidí – většinou žen a dětí – a téměř 400 lidí bylo zraněno. V roce 2012 zaútočili na Velikonoční neděli islámští teroristé na kostel v Nigérii a zavraždili nejméně 50 věřících.
Teroristický útok na Srí Lance na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 předčil v počtu obětí všechny předchozí muslimské útoky na křesťany v době Velikonoc. Připomíná nám, že i když je Islámský stát nyní na Blízkém východě na ústupu, tak se tato ideologie naplněná nenávistí, ke které se ISIS a podobně smýšlející muslimové hlásí, pořád rychle šíří po celém světě a nachází stále nové rekruty a stále nové oběti.Na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 provedli islámští teroristé  koordinované pumové útoky  na křesťany na Srí Lance;   zahynulo přibližně 253 lidí  a stovky dalších lidí byly zraněny.

Celkem proběhlo osm samostatných pumových útoků, z nichž nejméně dva byly  sebevražedné atentáty . Cílem byly tři kostely během sváteční mše na Velikonoční neděli a čtyři luxusní hotely plné turistů na velikonoční dovolené. Jeden  výbuch  se stal v obytném domě, kde byli během bezpečnostní operace zabiti tři policisté.
Mezi zabitými bylo nejméně  39 cizinců  – včetně občanů Spojených států, Británie, Austrálie, Japonska, Dánska a Portugalska.
Nejvíce lidí zahynulo v důsledku tří pumových útoků ve srílanských kostelech – v katolickém  kostele sv. Šebestiána  ve městě Negombo, v katolickém  kostele sv. Antonína  v hlavním městě Srí Lanky Kolombu, a v  evangelickém kostele  Zion .
Srílanská vláda  uvedla , že za masakr je zodpovědná místní islámská extremistická skupina  National Thowheed Jamaath, a že  bylo zatčeno 21 osob spojených s touto skupinou.  “Tito lidé jsou místní,”  uvedl vládní představitel během tiskové konference,  “ale bez napojení na mezinárodní teroristickou síť by tyto útoky nemohly uspět.”  Byl to zjevný odkaz na Islámský stát (ISIS) a další mezinárodní džihádistické organizace. Webový zpravodajský portál  “ One India “  sdělil více podrobností:
“Problém Islámského státu, který bují na Srí Lance, je od roku 2016 nekontrolovatelný.”
“Již v roce 2016 měl srílanský Parlament k dispozici informaci, že se k ISIS připojilo 32 muslimů z místních elitních rodin.”
“Následující rok se ze Sýrie vrátily desítky teroristů ISIS původem ze Srí Lanky a v té době jsme zde též zaznamenali strmý nárůst džihádistických aktivit.”
“Je také třeba připomenout, že v Austrálii byl obviněn z teroristického trestného činu souvisejícího s ISIS postgraduální student ze Srí Lanky Mohammad Nizamdeen. Byl obviněn z účasti na spiknutí, jehož cílem bylo provést atentát na jednoho australského politika. Mimochodem, Mohammad Nizamdeen je synovcem poslance a ministra srílanské vlády Faiszera Musthapha.”
Podle sčítání lidu z roku 2012 tvoří křesťané 7,4 %, muslimové 9,7 %, budhisté 70 % a hinduisté 12,6 % obyvatel země.
Nejhorší útok se stal ve městě Negombo, které je kvůli svým svatyním a starobylým kostelům  nazýváno “malým Římem” . Kostely zde pocházejí z 19. století a o Velikonocích a o Vánocích sem přicházejí velké davy lidí, aby se zúčastnily bohoslužeb. Je to ideální cíl pro teroristy, kteří jsou vždy zaměřeni na maximální počet obětí.
“Nemám slova, abych vyjádřil svou bolest,” řekl  křesťan, který přežil pumový útok v kostele sv. Šebestiána v Negombu:
“Ztratili jsme tolik lidí… Všude kolem sebe cítím krev… Jsme mírumilovná maloměstská komunita, nikdy jsme nikomu neublížili, a nevíme, odkud tato strašná nenávist přichází. Krev zalila naše město a všude leží mrtvá těla… Poslední tři roky pozorujeme, jak se mezi místními muslimy rozmáhají extremistické myšlenky – a my nevíme proč. Znám mnoho dobrých muslimů, ale je tu také hodně lidí, kteří nás křesťany nenávidí a to tady nikdy předtím nebylo. To se za poslední tři roky hodně změnilo.”
“Kolem se válely kusy lidských těl,” vypráví  paní Silviya, 26 let, o chvílích bezprostředně po pumovém útoku na svatyni sv. Antonína v Kolombu.  “Všude byla krev. Zavřela jsem synovi oči, vzala ho ven, předala jsem ho příbuzné a rozběhla jsem se dovnitř, hledat svou rodinu.”
Zvláštním cílem útoků se staly hotely, kde lidé slavili velikonoční svátky a kde se podávaly sváteční snídaně. Indický deník  The Hindu popsal  útok na jeden hotel takto:
Než se odpálil, čekal sebevražedný atentátník s talířem v ruce trpělivě ve frontě na sváteční nedělní snídani v hotelu Cinnamon Grand. Hotelový host Mohamed Azzam Mohamed právě přišel u pultu s jídlem na řadu a v tom momentě odpálil výbušninu, kterou měl v batohu na zádech. V zaplněné restauraci vybuchla ohromná puma, řekl manažer srílanského hotelu.
“Nastal tam naprostý chaos,”  řekl manažer, který mluvil s agenturou  AFP  pod podmínkou anonymity, protože nemá povolení se veřejně vyjadřovat o firemních věcech.
“Během velikonočních svátků byl v hotelové restauraci Taprobane jeden z nejrušnějších dnů v roce.”
“Bylo to ráno v 8:30 a bylo tam naprosto plno. Byly tam celé rodiny,” popsal scénu manažer.
“Útočník přišel ve frontě na snídani na řadu a v tom momentě se odpálil,”  dodal.
Pár minut před tím, než další pumový výbuch zdevastoval hotel Shangri-La,  zveřejnila  jedna mladá dívka na  Facebooku  rodinnou fotku, na které sedělo kolem stolu sedm usmívajících se lidí.  “Naše rodina u velikonoční snídaně,”  napsala k ní.
Policie je přesvědčená, že sebevražedným pumovým atentátníkem v hotelu Shangri-La byl populární muslimský duchovní  Zahran Hashim . Je zaznamenán, jak  káže nenávist  vůči nemuslimům a  chválí  doktrínu  al-Wala’ wa’l-Bara’ . Doktrína  al-Wala’ wa’l-Bara’  vyzývá muslimy k přátelství a loajalitě k ostatním muslimům a  “nepřátelství vůči nevěřícím káfirům – i kdyby byli vůči nim liberální a laskaví.”
Ačkoliv se kardinál a arcibiskup Kolomba Malcolm Ranjith  nechal slyšet , že  “my jsme nic takového nečekali a rozhodně ne na Velikonoční neděli,”  tak islámské teroristické útoky namířené proti křesťanům právě na Velikonoční neděli nejsou vůbec neobvyklé.
V Egyptě uskutečnili islámští teroristé  pumové atentáty  ve dvou kostelech koptských křesťanů během bohoslužeb na Květnou neděli roku 2017 , na začátku velikonočního týdne. Tehdy zahynulo 50 lidí a 120 lidí bylo zraněno. Na Velikonoční neděli 2016 se v Láhauru v Pákistánu  odpálil  islámský sebevrah u vchodu do veřejného parku, ve kterém mnoho křesťanů oslavovalo Velikonoce.  Zavražděno  tam bylo více než 70 lidí – většinou žen a dětí – a téměř 400 lidí bylo zraněno. V roce 2012  zaútočili  na Velikonoční neděli islámští teroristé na kostel v Nigérii a zavraždili nejméně 50 věřících.
Teroristický útok na Srí Lance na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 předčil v počtu obětí všechny předchozí muslimské útoky na křesťany v době Velikonoc . Připomíná nám, že i když je Islámský stát nyní na Blízkém východě na ústupu, tak se tato ideologie naplněná nenávistí, ke které se ISIS a podobně smýšlející muslimové hlásí, pořád rychle šíří po celém světě a nachází stále nové rekruty a stále nové oběti.
Autor:  Raymond Ibrahim , překlad původního textu:  359 ‘People Were in Pieces!’ , překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský
Raymond Ibrahim  je  autor nové knihy Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West  (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Fóru pro Blízký východ (Middle East Forum).

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější