Doplatil na rozhodnutie ústavného súdu. Český novinár si so svojimi postojmi nemôže už v Prahe ani knihu kúpiť
RSS

Doplatil na rozhodnutie ústavného súdu. Český novinár si so svojimi postojmi nemôže už v Prahe ani knihu kúpiť

Praha 15. mája 2019 (HSP/ Sputnik /Foto: Adam B. Bartoš)
 
Českému novinárovi a politikovi Adamovi B. Bartošovi predavač v pražskom antikvariáte Arco odmietol predať knihu . Aktivista sa domnieva , že tento krok je výsledkom rozhodnutia Ústavného súdu vo veci ostravského hotela , ktorý odmietol poskytnúť ubytovanie Rusom bez vyjadrenia ich písomného nesúhlasu s údajnou anexiou Krymu . Pán Bartoš pre Sputnik okomentoval odmietavý postoj kníhkupectva
Na snímke Adam B. Bartoš
Keď sa politik obrátil na Antikvariát Arco v Prahe so žiadosťou o objednanie knihy , dostal odmietavý mail s prosbou ďalej sa na dané kníhkupectvo neobracať . Mail s vyjadrením majiteľa kníhkupectva Tomáša Maděru bol zverejnený na niekoľkých internetových portáloch . Podľa politika nález Ústavného súdu , ktorý ospravedlnil správanie hoteliéra slobodou prejavu v spojení s podnikaním , otvoril dvere novým prípadom diskriminačného správania obchodníkov .
“ Je to nezvyčajné v tých pomeroch aké panovali doteraz . Od chvíle , keď Ústavný súd rozhodol svojim nálezom , to tak nezvyčajné do budúcnosti už nebude . Súd ( rozhodovanie Ústavného súdu sa konalo na žiadosť hoteliéra , ktorý sa odvolal proti 50.000 Kč pokute Českej obchodnej inšpekcie , ktorá správanie hotela kvalifikovala ako porušenie zákazu diskriminácie – pozn . redakcie ) takto dal nástroj do rúk rôznych podnikateľov , ktorí môžu od tejto chvíle diskriminovať tých , s ktorými politicky nesúhlasia . Myslím si , že tých prípadov bude pribúdať a tento bol prvý po tom náleze Ústavného súdu . Bolo to v podstate pár dní potom. Využili to veľmi rýchlo , pretože si sú istí tým , že Ústavný súd im dá v prípade sporu za pravdu , pretože použije ten nález ako precedens , ” vyhlásil pán Bartoš .
Dodal tiež , že vzhľadom na účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu celú záležitosť s kníhkupectvom zatiaľ neriešil ďalej , ale chce sa tomu neskôr venovať . “ Samozrejme podám podnet na českú obchodnú inšpekciu . Z princípu to nesmie týmto ľuďom takto prechádzať , ” doplnil vlastný postoj český aktivista a predseda politického hnutia .
Sputnik overoval , či išlo o vzácne knižné vydanie . Adam S. Bartoš uviedol , že kniha je v zásade vo viacerých exemplároch . V okamihu jej objednania bolo k dispozícii 10 exemplárov v Českej republike. Pán Bartoš sa na kníhkupectvo Arco obrátil z dôvodu, že má tento obchod najbližšie. “ Keď mi to odmietli predať , tak som si to samozrejme objednal v inom antikvariáte a už ju mám . Čo som tak sledoval , tak o tejto knižke sa písalo , o to vzrástol záujem . Preto sa tá kniha dnes skoro nedá zohnať , ” povedal záverom politik .
Adam Benjamin Baroš je český aktivista a predseda pravicovej politickej strany NIE Bruselu – Národná demokracia . Vo voľbách do Európskeho parlamentu v máji 2019 kandiduje za ND a vedie zoskupenie ROZUMNÍ a Národná demokracia – STOP MIGRÁCII – NECHCEME EURO .
Podľa nálezu Ústavného súdu vydaného 17. apríla tohto roku sa zo strany ostravského hotela Brioni a jeho prevádzkovateľa , spoločnosti Golden gastro Service , nešlo o neprípustnú diskrimináciu a odmietnutie ubytovať hostí nebolo ani nenávistné , ani zjavne svojvoľné . Ústavný súd tak odvolal predchádzajúce rozhodnutie Najvyššieho správneho súdu , ktoré uložilo hotelierovi zaplatiť peňažnú pokutu za diskrimináciu svojho zákazníka a zdá sa, že svojim rozhodnutím spustil politickú diskrimináciu v obchodných vzťahoch .
 
Príspevok Doplatil na rozhodnutie ústavného súdu. Český novinár si so svojimi postojmi nemôže už v Prahe ani knihu kúpiť zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější