Perzekuce křesťanů, na místech kdysi neobvyklých
RSS

Perzekuce křesťanů, na místech kdysi neobvyklých

BENJAMIN KURAS
Nigerijský křesťanský kazatel Oluwule Ilesanmi byl letos v únoru zatčen za islamofobii spáchanou pouličním vyprávěním o Ježíšovi. Dva zatýkající policisté mu zabavili bibli a nařídili mu zmlknout, protože ty jeho „kecy nikoho nezajímají“, vynadali mu rasistů a obvinili ho z pobuřování. V Nigerii asi nic moc výjimečného, vlastně by tam měl štěstí, že vyvázl s holým životem. Akorát že tohle se stalo v Londýně.
A protože to kolemjdoucím připadalo podivné, natočili to na mobil a pustili na internet. Policisté, místo aby ho obžalovali a dali k soudu, odvezli ho za Londýn do vzdálenosti 5 kilometrů (tvrdili oni), alias 7 kilometrů (tvrdil on a dokázal jízdenkou) a tam ho vysadili s oficiálním policejním termínem „de-arrested“, česky nejspíš „odzatčen“. Čili mu sdělili, že se žádného trestného činu nedopustil. A protože u sebe neměl žádné peníze, vrátil se do Londýna jen díky laskavému spolucestujícímu, který za něho zaplatil jízdné.  
Na pozdější dotazy novinářů pak policisté lhali, nejprve že ho jen odvedli 200 metrů k nejbližší autobusové zastávce, „aby předešli veřejnému pobuřování“. Pak dodatečně přiznali těch 5 kilometrů, ale opět k autobusové zastávce prý ještě v Londýně. A že se prý přesvědčili, že měl bankovní kartu na zaplacení jízdného. Neměl. Měl jen kartu na dopravu londýnskou, mimo Londýn neplatnou. A i kdyby ji měl, nic by mu to nepomohlo, protože anglické autobusy bankovní karty nepřijímají, což by policisté mohli vědět.
Případu se ujaly křesťanské organizace a podaly stížnost ministrovi vnitra, s připomínkou, že nezákonná diskriminace, zatýkání a zastrašování křesťanů policisty se množí. A že se tak děje stále častěji s nařčením z islamofobie a homofobie. Že se na křesťany používá přísnější režim než na muslimy, jimž se tolerují i projevy vysloveně nenávistné. A že tím policie porušuje zákon o svobodě projevu. A vydaly seznam případů policejní a dokonce i soudcovské šikany. Zdokumentovaly jich za poslednich 5 let bezmála třicítku.
Jde o „pobuřování“ a podobné „trestné činy“, které jsou stále legální podle zákona o svobodě projevu, ale přitom už stíhané jako by se na ně vztahovaly zákony o podněcování nenávisti. Jako tyto: Předčítání z Bible před katedrálou Sv. Pavla, policejní zásah na žádost (absurdně) samotného personálu katedrály (obava z konkurence)? Nařčení z homofobie, za čtení biblických pasáží na veřejnosti. Používání „hrozivého a diskriminačního jazyka“. Vystavení plakátu „Lásku muslimům, nenávist islámu, čas pravdy“. Trestný čin „antisociálního chování urážením muslimů a homosexuálů“. Nebo „hrozivé, urážlivé a agresivní chování zesílené předsudky proti sexuální orientaci“ (za citaci biblických pasáží o homosexualitě). „Způsobení emoční bolesti agresivní diskusí“. „Neoprávněné citování nevhodných biblických veršů.“ „Nabádání k náboženské a rasové nenávisti“ (čtením z Bible).
Výsledky zatčení se různí, od zproštění obžaloby a vyplacení úhrady z policejní kasičky za neoprávněné zatčení a šikanu, přes několikanásobné odvolání k vyšším instancím a mrhání veřejnými penězi, po odsouzení k pokutám dosahujícím až tisíce liber. Výnosy a vysvětlení soudců se šplhají až k takovýmto perličkám: „Biblická tvrzení o spasitelském a božském charakteru Ježíše Krista mohou být urážlivá a proto jejich citování na veřejnosti by se mělo brát jako trestný čin podle paragrafu 38 Zákona o zločinnosti a veřejném pobuřování“.
Svoboda vyznání a slova v Británii skončila. Ideové monstrum zvané politická korektnost dobře vědělo, jak na to. Nejprve obviníme policii z „institučního rasismu“, aby se bála nezatknout nikoho, koho kdokoli označil za pachatele nenávisti. Pak vydáme zákon o nenávisti, definované jako cokoli, co kdokoli jako nenávist vnímá. Nakonec odsouzením i zproštěním viny (kdo chce trávit 18 hodin ve vazbě a tahat se po soudech) odradíme pokojné občany od projevení čehokoli, co by se mohlo komukoli nelíbit. Než toho někdo všimne, máme všechny pod kontrolou.
Sám čert by to nedokázal vymyslet líp.
 
Autor:  Benjamin Kuras
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější