Švédsko – Rakúsko 9:1 v B-skupine, obhajca vybavil zápas za 6 minút
RSS

Bratislava 16. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Švédski hokejoví reprezentanti deklasovali vo štvrtkovom zápase bratislavskej B-skupiny MS Rakúsko 9:1. Úradujúci majstri sveta mali expresný štart, v priebehu úvodných šiestich minút strelili tri góly a prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Slovák Peter Stano
Švédski hokejisti sa tešia z gólu počas zápasu základnej B-skupiny Švédsko – Rakúsko
“Tri korunky” si po tretej suverénnej výhre v rade upevnili priebežné tretie miesto v tabuľke, po dni voľna nastúpia v sobotu o 20.15 h proti zatiaľ stopercentným Švajčiarom. Rakúšania, ktorí stále čakajú na prvý triumf na šampionáte, sa už v piatok o 16.15 h stretnú s takisto bezbodovými Nórmi.

B-skupina (Bratislava):
Švédsko – Rakúsko 9:1 (5:0, 2:0, 2:1)
Góly: 2. Landeskog (E. Pettersson, Lindholm), 3. Krüger (Lindblom), 6. Nylander (Wennberg, Hörnqvist), 8. Larsson (Nylander), 15. A. Kempe (Lander, Ekholm), 30. Rasmussen (Krüger), 34. Lindholm (Landeskog, E. Pettersson), 43. Ekman-Larsson (Wennberg, Hörnqvist), 46. E. Pettersson (Lindholm, Landeskog) – 48. M. Raffl (Hofer, Schlacher). Rozhodovali: Iverson (Kan.), STANO (SR) – Dalton (V.Brit.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 8386 divákov.
Švédsko: Lundqvist – Larsson, Ekman-Larsson, Klingberg, Ekholm, Gustafsson, M. Pettersson, Hägg – Hörnqvist, Wennberg, Nylander – Lindholm, E. Petersson, Landeskog – Eriksson, Lander, A. Kempe – Rasmussen, Krüger, Lindblom – M. Kempe
Rakúsko: Starkbaum – Pallestrang, Heinrich, Unterweger, Schumnig, Schlacher, Wolf, Peter, Strong – T. Raffl, Herburger, Schneider – Hofer, Baumgartner, M. Raffl – Haudum, Rauchenwald, Zwerger – Ganahl, Hundertpfund, Cijan

Švédi nastúpili aj s novou posilou Landeskogom a kapitánovi Colorada stačilo iba pár sekúnd na to, aby sa strelecky presadil. Po prihrávke Lindholma skóroval už v 69. sekunde pri svojom prvom striedaní hneď z prvej strely na bránku. Favorit sa naštartoval a v rýchlom slede pridal ešte dva góly, takže o víťazovi bolo v 6. minúte prakticky rozhodnuté. Rakúšania neboli schopní držať súperovo tempo, tobôž narúšať jeho strojové kombinácie. Na 5:0 zvýšil A. Kempe, v druhej tretine sa Rasmussen dokonca presadil pri vlastnom oslabení. A to mohol outsider prehrávať aj vyšším rozdielom nebyť skvelých zákrokov brankára Starkbauma. Keď na začiatku tretej časti zvýšil Ekman-Larsson v presilovke na 8:0, zostala už len jediná otázka – či Rakúšania dokážu zabrániť potupnej desiatke. To sa im napokon podarilo, dokonca M. Raffl dosiahol čestný úspech.

8. Taliansko 4 0 0 0 4 0:30 0

Príspevok Švédsko – Rakúsko 9:1 v B-skupine, obhajca vybavil zápas za 6 minút zobrazený najskôr Hlavné správy .