Predstavitelia Aliancie za rodinu a pro-life aktivisti vítajú rozhodnutie ministerky Laššákovej: “LGBTI+ organizácie vyvolávajú v spoločnosti zbytočné napätie”
RSS

Predstavitelia Aliancie za rodinu a pro-life aktivisti vítajú rozhodnutie ministerky Laššákovej: “LGBTI+ organizácie vyvolávajú v spoločnosti zbytočné napätie”

Bratislava 18. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Tento týždeň sme priniesli správu o tom, že Ministerstvo kultúry SR stoplo grantovú podporu LGBT podujatí ako Dúhový pride či Filmový festival inakosti. LGBT aktivisti ako aj viacerí liberálni politici voči tomuto odvážnemu rozhodnutiu ministerky ostro vystúpili a dokonca plánujú iniciovať jej odvolanie. Na druhej strane sa však objavil aj otvorený list Laššákovej od pro-life aktivistov a predstaviteľov Aliancie za rodinu, ktorí jej rozhodnutie jednoznačne vítajú.
Na snímke ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková
Otvorený list ministerke kultúry SR Ľubici Laššákovej v plnom znení:
 

Vážená pani ministerka kultúry Ľubica Laššáková,dovoľte nám vyjadriť podporu Vášmu rozhodnutiu nefinancovať v rámci dotačného programu Ministerstva kultúry SR pre oblasť kultúry znevýhodnených skupín obyvateľstva politické aktivity LGBTI+ organizácií, ktoré vyvolávajú v spoločnosti zbytočné napätie.
Sme presvedčení, že osoby pociťujúce príťažlivosť k rovnakému pohlaviu sú v našej spoločnosti rovnocenné a nepatria k znevýhodneným skupinám. Naopak existujú mnohé skupiny so zdravotným postihnutím, či skupiny ohrozené chudobou, ktoré potrebujú podporu a pomoc. Sprístupnenie kultúry práve týmto skupinám je prioritnou úlohou dotačného programu. Ešte v roku 2015 podpísalo viac ako 2.400 ľudí pripomienky „Kultúrne granty nepatria inakosti, ale zdravotne postihnutým!” Ďakujeme, že títo občania konečne prestali byť ignorovaní a dostane sa viac financií zdravotne postihnutým.
Dlhoročným paradoxom bolo, že politické ciele LGBTI+ lobby, ako sú adopcie detí pármi rovnakého pohlavia a manželstvá osôb rovnakého pohlavia, ktoré sú proti Ústave SR a našim zákonom boli podporované z peňazí slovenských daňových poplatníkov, ktorí väčšinovo odmietajú politické požiadavky LGBTI+ organizácií. Odmietame, aby štát použil peniaze určené pre zdravotne znevýhodnených na skryté dotovanie politickej kampane a politických programov liberálnych politikov, ktorých organizátori pozývajú a na akcii bežne vystupujú.
Dovoľujeme si na tomto mieste tiež vysloviť nádej, že sa na Vašom ministerstve nájde spôsob, ako podporovať zachovanie slovenského národa cez podporu pro-rodinnej a pro-manželskej kultúry. Demografické vymieranie národa spôsobené nedostatočnou pôrodnosťou nás už čoskoro začne dobiehať svojimi zásadnými dopadmi. Tieto dopady budeme ako krajina ťažko niesť nielen v ekonomickej rovine, ale aj v ťažkej dostupnosti sociálnych služieb, zdravotnej starostlivosti, vo vzdelávaní a pod. Je načase, aby štát aj kampaňami podporoval budovanie hodnôt a kultúry, ktorá bude viesť k jeho zachovaniu.
Vážená pani ministerka,
dnešná doba potrebuje múdre rozhodnutia, ktoré budú viesť k spájaniu a odpolarizovaniu spoločnosti. Ďakujeme Vám, že ste jedno také urobili a veríme, že v ňom vytrváte.
 
S úctou
Tomáš Kováčik, Asociácia za život a rodinu
Anton Chromík, Aliancia za rodinu
Andrej Ralbovský, Nadácia Slovakia Christiana
Stanislav Gunčaga, Asociácia otca mamu deťom
Patrik Daniška, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z.
Robert Mátéffy, INŠTITÚT LEVA XIII.
Antónia Stiffelová, Aliancia za rodinu
Juraj Šúst, Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Príspevok Predstavitelia Aliancie za rodinu a pro-life aktivisti vítajú rozhodnutie ministerky Laššákovej: “LGBTI+ organizácie vyvolávajú v spoločnosti zbytočné napätie” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější