Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.5.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.5.2019
1; Politická paranoia. Ve Státní dumě komentovali nové sankce USA proti Rusku. Další balík sankcí USA proti Rusku se stalo projevem zvláštního typu politické paranoie.
2; Ruský zpěvák Sergej Lazarev se dostal do finále Eurovize. Druhé semifinále soutěže se konalo ve čtvrtek.
3; Zelenskij bude v každém případě iniciovat rozpuštění Nejvyšší rady, říká Razumkov. V otázce možné rozpuštění Nejvyšší rady nikdo nepůjde za hranici zákona.
4; Všechno má své meze. Senátor Alexej Puškov komentoval odmítnutí ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina účastnit se zasedání Rady Evropy. Na nikoho tohle teatrální gesto už dnes neudělá dojem. Ukrajina se všem zprotivila se svými věčnými ultimáty, vrtochy a hysterií.

5; Známý publicista Cholmogorov slíbil Rusku „Černou setninu“. Pokud někdo ještě nevidí, že události v Jekatěrinburgu jsou pokusem o ruský majdan, měl by si zajít k očnímu lékaři.
6; Obyvatel Luganské republiky dostal drsný rozsudek za špionáž ve prospěch ukrajinských karatelů. Bujanov se účastnil zločinného spiknutí s představiteli nacistických batalionů Donbass a Azov.
7; Kostel nebo park? Ruský tisk mohutně přetřásá nejžhavější událost posledních dnů. Problém je v tom, že v podstatě vůbec nejde o kostel, ale o útok na politické vedení Ruska.
8; Že nová moc v Doněcké republice opět nic nedělá? Panikáři dostali ráznou odpověď. Nejviditelnější je velmi účinný a úspěšný boj proti korupci a organizovanému zločinu.
9; Lukašenko usadil evropské rusofoby. Z jeho slov je patrné, že navzdory mnoha výpadům proti Rusku v poslední době Běloruský prezident nemá v úmyslu nechat se od evropských kolegů vodit na vodítku. Odmítnutí účasti na konferenci věnované desetiletí „Východního partnerství souvisí se soustředěným útokem na výstavbu jaderné elektrárny v Bělorusku.
10; Tajné porážky USA. Děje se něco podivného. Před několika lety Kábul a Washington začaly zcela utajovat údaje o válečných ztrátách a zavedly vojenskou cenzuru.
11; Porošenko umístil časovanou nálož pod Zelenského. Zničí nový zákon o státním jazyce Ukrajinu? Všichni politici, veřejní pracovníci, poslanci, lékaři a všichni obyvatelé země budou muset mluvit ukrajinsky.
12; Stíhačka F-16 havarovala v USA v Kalifornii nedaleko vojenské letecké základny.
13; Ruské ministerstvo obrany varuje: Chystá se další provokace proti Rusku. Cílem provokace je obvinění ruského letectva ze spáchání válečného zločinu.
14; Americký viceprezident nepřijede na inauguraci Zelenského. Inaugurace proběhne 20. května v 10:00 hod v budově Nejvyšší rady Ukrajiny.
15; V Rusku bude obnovena výroba „ukrajinského“ raketového motoru RD-120. Raketový motor RD-120, který se mnoho let vyráběl na Ukrajině, se nyní bude montovat v Rusku.
16; Pompeo zhodnotil své rozhovory s Putinem. 14. května přijal Vladimir Putin Mika Pompea v rezidenci v Soči.
17; Maďarsko zveřejnilo svá očekávání vůči prezidentství Zelenského. Vztahy Kyjeva a Budapešti se v pomajdanovských letech silně vyostřily.
18; Rusko slíbilo odpověď na nové sankce USA. Rusko je připraveno schválit odvetná opatření na nové sankce USA vydané podle „zákona Magnitského“.
19; Dokončení „Severního proudu – 2“ může být odloženo kvůli postoji Dánska, které si může vyžádat změnu trasy. Zástěrkou pro vyděračské obstrukce této země jsou obavy o dopady na životní prostředí.
20; Ještě nejsou zcela známy příčiny havárie stíhačky F-16 v USA. Vyšetřování dosud probíhá. Stíhačka dopadla na střechu skladu a prorazila ji. Pilot se katapultoval a byl hospitalizován. Jeho život není ohrožen a ani neutrpěl těžká zranění. Několik pracovníků skladu utrpělo lehká zranění.
21; Šéf Doněcké republiky přijel do Moskevské oblasti. Hosté z Doněcké a Luganské republiky se účastní konference „Spolupráce regionů Ruska a Donbasu. Perspektivy rozvoje“.
22; Porošenko podepsal výnos o konání inaugurace. Text dokumentu byl zveřejněn tiskovou službou odcházejícího prezidenta.
23; Jaceňukova strana opustila koalici v Nejvyšší radě, čímž ohrozila možnost rozpuštění Nejvyšší rady po Zelenského inauguraci a konání předčasných voleb.
24; Natalja Poklonskaja komentovala protesty v Jekatěrinburgu. Je třeba mít na vědomí, že tahle hesla poskakování je odněkud režírováno.
25; Porošenko se rozjel. Pokračuje v propouštění státních zaměstnanců. Odcházející prezident Ukrajiny pokračuje v posledních dnech a hodinách svého funkčního období v kádrových výměnách.
26; Mimořádná událost v Bělorusku. Kruté fanatické zrůdy zavraždily dvaadvacetiletého pracovníka Státní automobilové inspekce, který přijel vyšetřovat dopravní nehodu, a jeho znetvořené tělo pohodily v lesíku u silnice Mogiljov – Šklov. Celá běloruská policie je na nohou. Vrazi jsou hledáni po celé zemi. Do akce se zapojili i ruští vyšetřovatelé, protože poslední slova do služební vysílačky byla „Naléhavé: Černá volha, tři cikáni, poznávací značka ruská“. Poté se signál ztratil.
27; Zástupce šéfa prezidentské administrativy navrhl zpochybňovat rozpuštění Nejvyšší rady u Ligy sexuálních menšin. Dnes došlo v ukrajinském parlamentu k naprosto hloupé akci. Poslanci Národní fronty (Jaceňukova strana) vystoupili z dávno nefungující koalice, čímž možná znemožnili rozpuštění Nejvyšší rady po inauguraci nového prezidenta.
28; V Rusku bude vytvořena nová útočná puška. Po vytvoření pistole Udav chytli konstruktéři slinu a pokročili už dost daleko i v dalších projektech.
29; „Filiálka pekla“ u vojenské základny USA v Sýrii. Vyšla nová reportáž z utečeneckého tábora Rukban.
30; Karatelé z protivzdušných jednotek dorazili z Donbasu do Oděské oblasti. Záběry z „uvítání hrdinů“ se podobají spíš pohřbu.
31; V Doněcku bude instalována busta velitele batalionu Pjatnaška „Mamaje“. Hrdina Republiky Oleg Mamijev byl celým srdcem oddán Donbasu a památka na hrdiny, jako byl on, nikdy nepohasne.
32; Zelenského štáb komentoval mazaný rozpad koalice v Radě. Dnes se jedna z frakcí v Nejvyšší radě rozhodla opustit koalici. Ale jak je možné opustit něco, co neexistuje?
33; V Doněcké republice definitivně zjistili jména všech vrahů Zacharčenka z 31. srpna 2018. Byl odhalen celý řetěz osob, které se podílely na vraždě Alexandra Zacharčenka včetně organizátorů, vykonavatelů a objednatelů. Bylo zjištěno i schéma celé operace jak ve fázi přípravy,k tak i během realizace. Konkrétní jména se neuvádějí, protože ne všichni účastníci zločinu byli zadrženi. Vyšetřování pokračuje.
34; Bylo zveřejněno, kolik obyvatel Doněcké republice už zažádalo o občanství Ruska. Do této chvíle bylo přijato 2,5 tisíce žádostí a proces pokračuje.
35; Cizinci z Kanady, Norska, Finska a Dánska si mohli ověřit, jak ukrajinská armáda „vůbec nebojuje“ v Donbasu. Skupina zahraničních inspektorů přijela, aby prověřila, jak ukrajinští karatelé „dodržují“ požadavky Minských dohod. Není pochyb o tom, že ukrajinské armádě potvrdí to, že neslyšeli ani jediný výstřel.
36; Nejvyšší radu je možné rozpustit navzdory rozpadu koalice, říká zástupkyně Porošenkovy strany. Irina Lucenko učinila zajímavé prohlášení.
37; Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin odchází z funkce.
38; U kurátora bank z FSB zabavili 12 miliard rublů. Rekord ve výši zabavené hotovosti při domovní prohlídce u vysoce postavených funkcionářů silových struktur byl překonán. Byly zveřejněny další skandální informace o zadrženém.
39; Téměř všichni obyvatelé Luganské republiky chtějí získat ruské občanství, prohlásil Leonid Pasečnik během konference „Spolupráce regionů Ruska a Donbasu“.
40; Ukrajinská armáda přišla za poslední týden v Donbasu o dvacet lidí. Nejvíc ztrát utrpěla 79. samostatná brigáda, kde mají čtyři zabité a pět zraněných, a 35. brigáda námořní pěchoty, kde mají tři mrtvé a čtyři zraněné.
41; Ukrajinská armáda asi hodinu ostřelovala Pervomajsk. Dělostřelecké granáty zasáhly i mateřskou školu a internátní školu.
42; Turčinov odchází z funkce! Dnešní den se stal „černým pátkem“. Přicházejí zprávy o dalším „halasném odcházení“, které je očekáváno v nejbližších dnech.
43; Byla uvalena vazba na bývalého velitele Nacionální gardy Ukrajiny. Ve vazbě pobude nejméně do 12. června.
44; Tři mrtví a padesátka hospitalizovaných. Vojenská právní pořádková služba a státní úřad pro vyšetřování zahájily prověrku zásobování potravinami.
45; Putin informoval o zbrani století. Prezident Ruska informoval o laserové zbrani, se kterou se donedávna bylo možné setkat jen ve fantastických románech.
46; Rada Evropy se rozhodla vrátit Rusku hlasovací práva v PACE. Definitivní rozhodnutí v dané otázce musí schválit Parlamentní shromáždění Rady Evropy.
47; Porošenkův poradce a známý dobrovolník ATO Jurij Birjukov napsal žádost o propuštění.
48; Opilý účastník ATO chtěl odpálit granát v přeplněném autobuse u Charkova. Během incidentu se v autobuse nacházelo zhruba padesát cestujících.
49; Izrael je zloděj! Obyvatelstvo Golanských výšin protestuje proti okupaci. Syřané označili Izrael za zloděje, který ukradl Sýrii Golanské výšiny.
50; V Rosaviacii informovali o osudných chybách pilotů shořelého SSJ-100. Média mají k dispozici dokument Rosaviacie, ve kterém je popsáno, co se dělo během přistání hořícího SSJ-100.
51; Na ukrajinském ministerstvu zahraničí informovali, proč nepozvali Rusy na inauguraci Zelenského. Ukrajina pozvala na slavnostní akt pouze hosty ze zemí, s nimiž aktivně spolupracují a které jsou pro Ukrajinu partnery a přáteli.
52; Ukrajina útočí na oblast „Russkij kraj“. Informuje o tom starosta Gorlovky Ivan Prichoďko.
53; Porošenko udělil občanství Ukrajiny bývalému poslanci ruské Státní dumy a sestře teroristy Sencova. V roce 2016 dostal bývalý poslanec Ruské federace Ponomarjov trvalý pobyt na Ukrajině.
54; Jak se ztrácely stovky miliard. Agentura pro pojištění vkladů zjistila, že 98% vkladů pojištěnců Banky Jugra bylo používáno na financování byznysu vlastníka Alexeje Chotina.
55; V Doněcké republice začaly čistky. Jsou zatýkáni příslušníci silových struktur a úředníci. V Doněcké lidové republice probíhá systematická práce v rámci boje proti korupci ve všech jejích projevech.
56; Zelenskij vyzval lid, aby přišel k Nejvyšší radě. Nově zvolený prezident Ukrajiny vyzval obyvatelstvo, aby podpořilo jeho inauguraci.
57; Zelenskij připravil výnos o rozpuštění Nejvyšší rady v souvislosti s neexistencí parlamentní koalice.
58; Děsivý uragán položil více než sto hektarů lesa u Žitomiru. Na místě, kudy se prohnal uragán, může být na místní úrovni vyhlášena mimořádná situace.
59; Aeroflot neočekávaně odpověděl na informace o chybách pilotů shořelého SSJ-100. Hodnocení a závěry budou poskytnuty až příslušnými zplnomocněnými orgány, které oficiálně vyšetřují tuto událost.
60; Muž odpálil v Luganské oblasti Ukrajiny granát v bance. Informuje o tom místní policie.
61; Kadyrov prohlásil, že s USA bojí Čečny. Jinak by neuvalovaly sankce na zvláštní oddíl rychlé reakce Terek.
62; Ruský herec odmítl natáčet na Západě kvůli neúctě k Rusku. Zasloužilý umělec Ruské federace Sergej Puskealis informoval, že odmítl natáčet n Západě, protože se mu nelíbí, jak tam ukazují obraz ruského člověka.
63; Japonsko vyčlení 2,8 milionu dolarů pro vojenskou nemocnici Ministerstva obrany Ukrajiny, na obnovu Donbasu a pokrytí dalších humanitárních potřeb.
64; Ukrajinci postavili v centru Kyjeva šibenici pro Porošenka.
65; Bývalý náměstek ukrajinského ministra a byznysmen Jelizarov tvrdí, že Rostov a Krasnodar se spolu s Luganskem a Doněckem ještě budou cpát na Ukrajinu, až uvidí, že ekonomika na Ukrajině se reálně zvedla a obyvatelstvo začalo žít v blahobytu.
66; Porošenko donutil šéfa Evropské komise k slzám. Juncker pozval Porošenka do své pracovny a tam oba neskrývali své dojetí a další sentimentální emoce.
67; Trump s okamžitou platností zrušil zvýhodněný režim obchodu s Tureckem.
68; Bývalí prezidenti Kirgizie mohou být zbaveni imunity. Poté budou moci být voláni k trestní odpovědnosti za své činy spáchané ve funkci. Současný prezident Sooronbaj Žeebnikov podepsal příslušný výnos.
69; Poprvé za 45 bude v Rusku vytvořen nový náboj pro ostřelovací pušky.
70; Fond strategické kultury zveřejnil velmi podrobný a zajímavý článek o současné, politickém a hospodářském vývoji ve Francii ve světle masových protestů nazvaný „Francie vstupuje do pásma sociální krize“.
71; Ruská armáda může dostat novou pistoli „Udav“ (Hroznýš) už letos.
72; Rusům slíbili růst příjmů k roku 2020 až o 3%.
73; Konstruktér odhalil dostřel u nového samohybného děla výsadkových vojsk Lotos. Bude střílet na vzdálenost 13 km, uvedl generální ředitel Vědecko-výzkumného ústavu pro přesnou mechaniku Albert Bakov.
74; Donald Trump vydělal za rok 2018 více než 430 milionů dolarů.
75; Velká Británie ruší migrační karty pro všechny přijíždějící cizince, které museli vyplňovat všichni cizinci, kteří přijeli z oblastí mimo Evropskou ekonomickou zónu.
76; Devět států USA uznalo nezávislost Náhorního Karabachu. V dokumentech se uvádí původní název Arcach.
77; Na první zasedání „Synody“ rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny se neprojednávala otázka odstranění Filareta.
78; V Moskvě museli evakuovat Ruskou univerzitu přátelství národů kvůli kouři.
79; Kyjevský soud zahájil projednávání případu zákazu výjezdu Porošenka, Parubije a Grojsmana mimo Ukrajinu. Zákaz se týká i dalších 177 úředníků.
80; Po sérii zatýkání došlo v FSB ke kádrovým změnám.
81; Kyjev zahrnul Radu Evropy kritikou kvůli návrhu na navrácení hlasovacích práv Rusku.
82; V EU projednali zákaz vjezdu pro Ukrajince s ruskými pasy. V EU zvažují možnost zakázat vstup na své území Ukrajincům, kteří dostali pas Ruské federace ve zjednodušeném řízení.
83; Každá pátá společnost v Polsku pracuje s ukrajinskými gastarbeitery. Jejich počet se odhaduje na 1,5 milionu. Ukrajinci vyřešili v Polsku krizi pracovního trhu, která vznikla kvůli nedostatku pracovních sil.
84; Konovalov: Rusko se zúčastní arbitrážních sporů s Ukrajinou ohledně Krymu. Ministr spravedlnosti to oznámil na tiskové konferenci v rámci Petrohradského mezinárodního právnického fóra.
85; Jak se staví „Severní proud – 2“? Tři kilometry za den po dně Baltského moře. Hotova je více než polovina.
86; Zelenského inauguraci navštíví místopředseda Eurokomise a litevská prezidentka.
87; Lucenko: Byl zatčen vedoucí ukrajinské Státní služby pro zaměstnanost. Soud odůvodnil zatčení tím, že článek požaduje podezřelého, aby prokázal zákonné nabytí svého majetku.
88; Kyjevský režim vyhlásil Zelenskému válku. Třetí Majdan nebo jen Porošenkova pomsta? Kyjevský režim vyplodil unikátní diktaturu pod rouškou demagogie o „ruské agresi“ Když se ukázalo, že tento cirkus už nepomůže v maskování lenosti a neschopnosti, rozhodli se vyhlásit válku.
89; Kučma: Veškeré problémy Ukrajiny vznikly tím, že se její historie psala v Moskvě. Bývalý prezident souhlasil s tím, že v různých částech Ukrajiny mohou být různí hrdinové.
90; Příslušníci námořní pěchoty ukrajinské armády obsadili obytné domy v okolí Volnovachy. Platit za energie bude ale nadále majitel domu. Zadlužení narůstá a činí desítky tisíc hřiven.
91; V Porošenkově administrativě začalo masové opouštění funkcí. Funkcionáři nechtějí čekat na rozhodnutí nové moci.
92; Porošenko si myslí, že post premiéra Ukrajiny by měl připadnout jemu. Řádné volby by měly proběhnout na podzim tohoto roku. Předčasné volby by se mohly konat už počátkem července.
93; Ukrajinští vojáci budou přísahat osobně Zelenskému. Ústava to ale nenařizuje. Při inauguraci Petra Porošenka nic takového nebylo.
94; První místopředseda SBU Pavel Děmčina odstoupil z funkce.
95; Přečerpávání ropy ropovodem Družba směrem k Ukrajině bylo zastaveno.
96; Šéf Ruské akademie věd Alexandr Sergejev konstatoval degradaci univerzitního vzdělávání v Rusku.
97; Rusům vydávali v márnici stvrzenky s nápisem „Rádi vás zase uvidíme“. Moderní pokladny už ale umožňují odstranit z dokladu dodatečné nápisy.
98; Předsedkyně ruské centrální banky Elvira Nabiullina prohlásila, že podíl zahraničně-obchodních plateb v národních měnách se mezi Ruskem a Běloruskem zvýšil na 80%.
99; Soud uvalil vazbu na ředitele Vědecko-výzkumného ústavu Rosrezerv pro podvody.
100; Pentagon uskutečnil zkoušky supervýkonné protibunkrové letecké bomby Massive Ordnance Penetrator.
101; V Evropě vzrostly v dubnu prodeje automobilů Lada. Za celý minulý měsíc se prodalo více než 137 tisíc osobních aut (bez dodávkových vozidel).
102; Náhrada ukrajinských součástek v oboru stavby lodí v Rusku dosáhla už 99,5%.
103; Stálý zástupce Ruska v ONS Vasilij Něbenzja odmítl obvinění z porušování humanitárních práv v Idlíbu. Cílem Ruska byl vždycky jen boj proti teroristům.
104; Zelenského Ideolog Ruslan Stefančuk poznamenal, že Zelenskij je připraven k dialogu s Ruskem. Ten ale bude probíhat za účasti „partnerů“.
105; Rusko pošle venezuelské armádě 16 tisíc potravinových balíčků.
106; Stálá zástupkyně Velké Británie v OSN prohlásila, že by nechtěla být pacientkou Moskevské nemocnice, kde se provádějí „chirurgické zákroky tak jako je údajně provádí Rusko v Sýrii. Její ruský kolega jí nabídl pomoc ruských lékařů, bude-li toho potřebovat.
107; Vytvoření bezposádkových plavidel je jedním z perspektivních směrů ruského odvětví stavby lodí, prohlásil prezident Spojené loďařské korporace (OSK) Alexej Rachmanov.
108; V Moskvě zachránili tříletou holčičku, která spadla do kanalizace během procházky v parku.
109; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjmenovalo země, které navštíví Zelenského inauguraci. Jmenoval konkrétně Lotyšsko, Litvu, Estonsko, Gruzii a Maďarsko.
110; Na severním okraji Gorlovky byl v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zraněn civilní obyvatel.
111; Kolomojskij nemá v plánu setkat se se Zelenským.
112; Bloomberg: Venezuela prodala kolem 14 tun zlata za 570 milionů dolarů za pouhé dva týdny.
113; Byly rozšifrovány černé skříňky shořelého SSJ-100.
114; Nižněgorodská oblast dostane 3 miliardy rublů na přesídlení čtyř tisíc lidí z bytového fondu nacházejícího se v havarijním stavu.
115; Ve Velké Británii bude natočeno filmové drama o otravě Skripalových.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější