Zsolt SImon nečakane vytiahol maďarskú kartu a chce meniť preambulu ústavy v časti “národ slovenský”. Teraz vysvetľuje prečo
RSS

Zsolt SImon nečakane vytiahol maďarskú kartu a chce meniť preambulu ústavy v časti “národ slovenský”. Teraz vysvetľuje prečo

Bratislava 20. mája 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Predseda novej maďarskej strany Maďarské fórum, Zsolt Simon, ktorý je nezaradeným poslancom Národnej rady po tom, čo odišiel z klubu Mostu-Híd, cez víkend prekvapil vyhlásením, že jeho nová strana je pripravená otvoriť otázku úpravy preambuly Ústavy SR.
Na snímke poslanec NR SR Zsolt Simon
Simon v sobotu v súvislosti s predstavením nového vedenia a programu strany hovoril aj o možnosti zmeny preambuly Ústavy SR tak, aby sa v nej nepísalo “my národ slovenský”, ale “my občania slovenskí”.
“Strana Maďarské fórum nechce rozdeľovať, ale chce voličov Maďarov a maďarsky cítiacich voličov spájať. Chceme lepšie Slovensko a vieme, že Slovensko lepšou krajinou a lepšiu vládu bez Maďarov a maďarskej menšiny mať nebude,” povedal Simon s tým, že ich hlas skutočne rozhoduje. Dodal, že odmietajú spoluprácu so Smerom-SD, SNS a ĽSNS.
Za dôležité považujú znovu zadefinovať dlhodobé ciele rozvoja menšiny. “Vidíme potrebu, aby sa aj preambula z dlhodobého hľadiska možnože zmenila zo súčasného znenia ‘my národ slovenský’ na ‘my občania SR’, aby sa každý občan cítil aj podľa ústavy štátotvornou súčasťou tejto krajiny, aby sme boli plnohodnotnými občanmi,” skonštatoval (viac v článku ).
Poslanec Zsolt Simon takúto politiku odôvodňuje tým, že mnohí “maďarsky cítiaci” voliči so podľa neho v súčasnosti napriek pôsobnosti dvoch strán Most Híd a SMK vo voľbách nevedia vybrať.
Preto predsedovi Mostu-Híd Bélovi Bugárovi na Facebooku odkázal: “Drahý (charakterný) predseda, nemám najmenší dôvod byť urazený. Bol som rozhodnutý z politiky odísť. Tak ako som bez urazenia odišiel zo strany, ktorú sme spolu zakladali. V čase keď sa moje hodnoty nedali zlúčiť s rozhodnutím charakteru, a to spojiť sa so Smerom a SNS. Potom čo sa preukázalo, že vláda ktorej si súčasťou má na úrade vlády nasťahovanú taliansku mafiu a dopustili ste demontáž právneho štátu, ktorá viedla až k vražde novinára a jeho snúbenice. Bo l som to ja, ktorý vás vyzýval na odchod z tejto vlády.”
Podľa Simona za vznik jeho strany môže v podstate Bugár. “Vtedy sa javilo, že sa len predsa našiel charakter v strane a budú predčasné voľby, spomínal sa termín 10. septembra 2018. Keby si nenašiel tretiu vetu po republikovom sneme a boli by predčasné voľby, tak žiadne  Magyar Fórum – Maďarské fórum nevznikne,”
“Po tomto opakovanom sklamaní prišli za mnou mladí a noví odborníci, aby som im pomohol vytvoriť pre Maďarov a maďarsky cítiacich voličov alternatívu.  Vtom čase to oni sformulovali tak, že: SMK nevolia, Most už nebudú a Slovenskú stranu nechcú.
Dodal, že hlavným spúšťačom vzniku Magyar Fórum – Maďarské fórum je sklamanie Maďarov a maďarsky cítiacich voličov z toho, “čo tu zažívajú – z politiky, ktorá tu v ostatných rokoch je”.
 
 

 
Jaroslav Zajac
 
 
Príspevok Zsolt SImon nečakane vytiahol maďarskú kartu a chce meniť preambulu ústavy v časti “národ slovenský”. Teraz vysvetľuje prečo zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější