Kňaz Ján Duda upozorňuje, že KDH sa stalo pre niektorých kresťanských voličov neakceptovateľnou stranou
RSS

Kňaz Ján Duda upozorňuje, že KDH sa stalo pre niektorých kresťanských voličov neakceptovateľnou stranou

Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Kňaz Ján Duda na sociálnej sieti poznamenal, že mimoparlamentná strana KDH pod súčasným vedením sa v niektorých otázkach viac či menej odklonila od pôvodnej kresťanskej línie a to malo za následok aj vznik nových, viac konzervatívnych politických zoskupení.
Na snímke Ján Duda
“Priznám sa, že v posledných rokoch sa k politike nevyjadrujem, až na nejaké výnimky. Aj teraz urobím výnimku. Teda k vzniku viacerých strán, ktoré sa hlásia ku kresťanským hodnotám.”
Duda na sociálnej sieti vysvetlil, že každá demokratická strana potrebuje nejaký vnútorný tmel, ktorý ju drží pohromade zvnútra. “V prípade demokratickej strany, ktorá je kresťanská, tým vnútorným tmelom sú kresťanské hodnoty, alebo ak chcete, miera prítomnosti kresťanskej viery. Tej však v posledných desaťročiach aj na Slovensku  ubúda!”
“Preto chápem, že KDH sa začalo orientovať aj na iných, nie iba kresťanských voličov. Ale prirodzene, nastala aj reakcia. KDH sa stalo pre niektorých kresťanských voličov neakceptovateľnou stranou, ktorej niektorí už hlas nedajú.”
Uviedol, že v tejto súvislosti chápe vznik, napríklad Kresťanskej únie. “Je tu a určite stiahne niektoré kresťanské hlasy. Koľko? To ukážu voľby. Pozitívne na vzniku nových kresťanských strán je, že hlasy kresťanských voličov nepôjdu nevedno kam, ale ich alternatívou voči KDH sa stanú práve tieto strany.”
“Zdá sa, že práve KDH akoby túto pozitívnu tendenciu nepochopilo. Lebo namiesto toho, aby s novými kresťanskými stranami rokovalo o prípadnej spolupráci, nateraz ich iba kritizuje a napáda, česť výnimkám.” Dodal, že to podľa neho napríklad strana KÚ nerobí.
Voľby do Európskeho parlamentu podľa neho kresťanom neúprosne nastavia zrkadlo. “Spoznáme, kde sme.
Ak ani potom nepochopíme svoj stav v spoločnosti a neurobíme sebaspytovanie, či naše svedomie je ešte vôbec kresťanské alebo už iba politické, potom si myslím, že to bude definitívny záver kresťanskej demokracie.”
“Po vojne v roku 1945 éra talianskej kresťanskej demokracie bola skutočne slávna a úspešná. V roku 1992 skončila a už nikdy nepovstala z popola. Kam kráčaš slovenská kresťanská demokracia? Lebo čas je, tuším, blízko.”

Príspevok Kňaz Ján Duda upozorňuje, že KDH sa stalo pre niektorých kresťanských voličov neakceptovateľnou stranou zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější