Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.5.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.5.2019
1; Ukrajina je úžasný příklad uzurpace moci. Pět let patřila moc na Ukrajině náhodným lidem. Ukrajinský novinář Michail Podoljak shrnuje výsledky vlády „cynických supů“.
2; Vědci označili oblečení za potenciální ohrožení života. Látky moderního oblečení mohou obsahovat chemikálie, které jsou životu nebezpečné.
3; UAZ předvedl vývoj kabiny vozů „Patriot“. A dál už to bude jen lepší. Uljanovský závod shrnul dohromady všechny varianty přístrojových desek, kterými byly terénní vozy vybaveny.
4; Začala sezóna honu na Porošenka. Zelenského inaugurace odstartovala sezónu honu na Petra Porošenko. Má toho na svědomí opravdu hodně. Teď jen půjde o to, kolik ochoty bude věci vyšetřit a viníka potrestat.

5; Ukrajina v procesu kolapsu. Zelenskij nic nenapraví. Nově zvolený prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij těžko může uspokojit očekávání voličů. Bude se muset pohybovat v rámci úzkého koridoru možností, který mu předepíší předem dohodnuté elity.
6; Řetěz rozpadu SSSR: Trockij, Kuusinen, Andropov. Specialista na systémovou analýzu Sergej Solncev promluvil o tom, co pro Rusko znamená vítězství v roce 1945. Perestrojka byl podvod na důvěřivém národu.
7; Krymští Tataři chystají odvetný úder na nepřítele Ruska. Po mezinárodním fóru krymských Tatarů obdrží EU reálnou informaci o skutečném postavení krymskotatarského národa na Krymu.
8; Ukrajinská „živá kultura“ je mrtvá. Známý oděský novinář Jurij Tkačov píše o tom, jak se alternativní kultura ukázala jako zcela vyprázdněná.
9; Ukrajinská absurdita: „Hloupí Američané nemají jazykový zákon!“ Vysoký představitel Ukrajinské pravoslavné církve Gennadij Škilna své stránce píše o schválení naprosto absurdního “jazykového zákona“. Svému čtenáři odhaluje mimo jiné fakt, že „spisovná“ ukrajinština je jen západní nářečí a že v jiných oblastech, zvláště na jihu země, se mluví zase o dost jinak.
10; Hanba a ostuda. Porošenko nutil diplomaty, aby se za něj styděli. Porošenko se objevoval na veřejnosti v nepřístojném stavu – buď byl opilý nebo tahal na mezinárodní summity všemožnou veteš.
11; Je to smutné: Na Západě velmi přesně definovali hlavní dopad bezvízového styku pro Ukrajinu. Občané země zdevastované majdanovskou mocí měli zcela jiné starosti než se rekreovat na Francouzské Riviéře.
12; Ukrajina svým jazykovým zákonem zabíjí sama sebe. Dva jazyky na Ukrajině jsou jako dvě ruce u zdravého člověka. Jaký smysl má amputace jedné z nich?
13; Lidé si dělají legraci z šíleného prohlášení Vladimira Zelenského o Krymu. Ve svých velkohubých prohlášeních Vladimir Zelenskij prakticky kopíruje Petra Porošenko.
14; Německo je v dosahu ruských raket, říká bývalý polský ministr obrany. Radoslav Sikorski prohlásil, že v Německu ohledně Ruska nic nechápou.
15; Smartphony Huawein na Androidu přijdou o přístup k servisu a aktualizacím. Obchodní válka mezi USA a Čínou nabírá obrátky.
16; Vydávání ruských pasů v Donbasu otevře cestu válečnému letectvu, říká americký expert a bývalý poradce velitele amerických vojsk v Evropě Mark Voyger.
17; V rakouském parlamentu uznali škodlivost protiruských sankcí. Informovala o tom poslankyně Národní rady Rakouska Angelika Winzig.
18; Dnes proběhlo zasedání Rady bezpečnosti OSN k Porošenkovu jazykovému zákonu, které bylo svoláno Ruskem.
19; Zkouškou pro Zelenského v prvních dnech prezidentství bude podle oděského novináře Jurije Tkačova to, jak se zachová k neprofesionálnímu, právnicky negramotnému, totálně amorálnímu a až kriticky zkorumpovanému podlému Juriji Lucenkovi, který má na svědomí totální rozvrat systému spravedlnosti na Ukrajině.
20; V Německu se opět porouchalo vládní letadlo. Frekvence událostí tohoto typu vzbuzuje už jisté pochybnosti, ne-li spekulace.
21; V Kyjevě dnes proběhla inaugurace Vladimira Zelenského.
22; Znovu revoluce? Pašiňjan vyzval lid Arménie k protestům. Prezident země Armen Sarkisjan se obrátil k lidem s opačnou výzvou, aby dodržovali zákon a nepodléhali provokacím.
23; Jsem připraven na vše, abych ukončil válku, prohlásil Zelenskij. Své další kroky před Nejvyšší radou vysvětloval i v ruštině. V průběhu inaugurace Zelenskij pronesl větu „Rozpouštím Nejvyšší radu“.
24; Ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak odstoupil z funkce. Ve zprávě ministr napsal. Že plní požadavky zákona a ctí ústavní práva nového prezidenta.
25; Zelenskij napočítal 65 milionů Ukrajinců. A okamžitě prohlásil, že je ochoten všem poskytnout občanství. Snažil se oslovit hlavně Ukrajince v zahraničí. Ukrajina prý potřebuje jejich um, moudrost a zkušenosti. Podle oficiálních údajů je Ukrajinců 44 až 45 milionů a z toho ještě u značné části z nich je mateřštinou ruština. V zahraničí (včetně Ruska) žije zhruba 7 milionů Ukrajinců. Existují ale zdroje, kteří mluví až o dvaceti milionech Ukrajinců rozptýlených po světě. Poslední sčítání bylo provedeno v roce 2001 a od té doby došlo v zemi k hlubokým demografickým posunům v podobě úbytku obyvatelstva v řádu mnoha (nejméně deseti) milionů osob. Většinu úbytku má na svědomí legální i nelegální pracovní migrace, ale značně se na něm podílejí i varovná čísla o přirozeném úbytku populace (rozdíl mezi zemřelými a živě narozenými).
26; Poslanci za Porošenkův blok se během Zelenského inaugurace udělalo špatně. Velmi pravděpodobně šlo o hypertonickou krizi během Zelenského slov o personálním zemětřesení v nejvyšších patrech politické reprezentace.
27; V Kremlu reagovali na Zelenského slova o „navrácení Krymu“. Zelenskij nejspíš zapomněl, že už neprobíhá volební kampaň, pro kterou jsou nesplnitelné sliby typické. Rozumný politik po svém zvolení už váží slova. V Moskvě také prohlásili, že na gratulace je dost času, dokud za ním nebude vidět nějaká práce nebo dokonce úspěchy.
28; Chystá se Nejvyšší rada k seberozpuštění? Strana Julie Timošenkové podpořila Zelenského. Už dávno bylo potřeba rozpustit parlament, ale mnozí dělali všechno pro to, aby k tomu nedošlo, říkají ve straně Baťkivsščina.
29; Došlo k potyčce obyvatel Charkova s neonacisty u pomníku maršála SSSR Georgije Žukova.
30; Běloruský Vyšetřovací výbor zveřejnil šokující závěry v případu podivného úmrtí pracovníka Dopravního inspektorátu. Tělo dvaadvacetiletého poručíka policie bylo nalezeno v lesíku u silnice. Pátráním po vrazích se zabývali nejlepší operativní pracovníci.
31; Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko se vyjádřila k perspektivám Vladimira Zelenského a o vlastních plánech do budoucna.
32; Zelenskij zdědí armádu zubožených sebevrahů. Kvůli zadržování výplat vojáků a kvůli neustálé šikaně ze strany velitelů roste v ukrajinské armádě počet sebevražd.
33; Centrální banka Doněcké republiky začne poskytovat občanům úvěry. Informoval o tom předseda centrální banky Andrej Petrenko.
34; Srbská pravoslavná církev se definitivně rozhodla neuznávat samozvanou rozkolnickou „Pravoslavnou církev Ukrajina“. Srbský patriarchát neuznává symbiózu dvou rozkolnických struktur (PCU a Ukrajinský patriarchát) za kanonickou církev.
35; Nový druh podvodu. Z platebních karet Sberbanky se začínají ztrácet peníze. Banka vyzvala klienty, aby byli pozornější pří používání samoobslužných systémů banky.
36; Příběh zrady. Jak sovětský kapitán unesl Mig-29 do Turecka. Američtí specialisté ale beztak nedokázali prostudovat stíhačku a sám přeběhlík pak zahynul v USA v důsledku letecké katastrofy.
37; Novinář Denis Ivaněsko, kterému poskytl Zelenskij první prezidentské interview, prozradil, že prezident požadoval oslovení „Vladimire“ a nikoli „Vladimire Alexandroviči“.
38; Rusům slíbili, že jim zvýší minimální mzdu. Minimální mzda bude v Rusku zvýšena kvůli revizi spotřebního koše.
39; Sýrie: Teroristé si stěžují, že je armáda vyvražďuje jako krysy. Armádní zdroj tuto situaci komentoval. Teroristé tvrdí, že proti nim syrská armáda použila chemické zbraně. Jde ale jen o další pokus o dezinformaci. Nejen že nebyly použity chemické zbraně, ale při protiútoku nebyl dokonce žádný z teroristů ani zraněn.
40; Ukrajinci srovnali Jelenu Zelenskou s Melanií Trump. Novou první dámu Ukrajiny považují uživatelé sociálních sítí za výjimečně krásnou ženu.
41; Jekatěrinburg: Iniciátor výstavby chrámu neočekávaně oslovil své protivníky. Ředitel fondu svaté Kateřiny se obrátil na obyvatele Jekatěrinburgu. Místo nepovolených divokých akcí je třeba jednat. Definitivní rozhodnutí o výstavbě bude učiněno až po vyhodnocení návrhů na jiné umístění stavby a průzkumu veřejného mínění, který bude k tomuto problému proveden.
42; Ruská centrální banka slibuje inflaci je konci roku 2019 ve výši jen nepatrně přesahující 4%.
43; Nejvyšší představitel pravoslavných Ukrajiny komentoval Zelenského inauguraci. Metropolita Onufrij se podělil o své dojmy z akce a z projevu nového prezidenta Ukrajiny.
44; Na internetu je široce rozebírán výraz tváře místopředsedkyně končící Nejvyšší rady Iriny Geraščenko. Jako by jí právě četli rozsudek smrti.
45; Předseda ukrajinské vlády odchází z funkce. Vladimir Grojsman o tom informoval během tiskové konference.
46; Kadyrov vyjádřil své rozčarování ze Zelenského. Připustil, že Vladimir Zelenskij v něm zpočátku vzbuzoval určité naděje. Ve svém komentáři zmínil, že Zelenskij toho Ukrajincům nasliboval více než Lenin v roce 1917 dělníkům a rolníkům.
47; V Kemerovu vznikl další rozsáhlý požár. Hoří prodejna automobilů. Plocha požáru je podle předběžných odhadů tisíc čtverečních metrů.
48; Larisa Nicoj chce sjednotit ukrajinský národ tím, že zakáže ruštinu. Je ale ruština na Ukrajině skutečně menšinová? Oficiální ukrajinštinou (de facto západoukrajinským nářečím) mluví na celé Ukrajině běžně mezi sebou méně lidí než rusky. Dětská spisovatelka, ale hlavně skandální rusofobka Larisa Nicoj se na své stránce na sociální síti zle obořila na Zelenského kvůli jeho ruštině při inauguračním projevu a na tu část, kde dělí Ukrajince na ukrajinskojazyčné a ruskojazyčné. Proč prý také nezmínil maďarskojazyčné, tatarskojazyčné, rumunskojazyčné, polskojazyčné a další? Možná paní Nicoj neumí počítat…
49; V Radě federace označili prohlášení Zelenského o rozpuštění Nejvyšší rady žabomyší válkou. Probíhá dělení moci a boj o koryta, nic víc, prohlásil Andrej Klimov.
50; Ukrajinský ministr obrany na rozloučenou zveřejnil svou fotografii s pobořeným Kremlem na pozadí. V komentáři píše: Postavili jsme ukrajinskou armádu na nohy. Nyní se nachází na stejné úrovni jako přední armády světa.
51; Tranzit ruské ropy ropovodem Družba přes Ukrajinu směrem do EU byl po krátkém obnovení znovu pozastaven.
52; V Lotyšsku bylo navrženo zakázat Svatojiřskou stužku. Návrh vzešel z jedné z vládních stran.
53; V Černobylu zadrželi amerického občana. Narušitelé nezákonným způsobem vnikli na území zakázané zóny mimo oficiální kontrolní stanoviště za účelem extrémní turistiky.
54; Krvavé povstání ozbrojenců Islámského státu v Tádžikistánu. Hlášeny jsou desítky (29) zabitých islamistů. Zvláště nebezpeční islamisté uvěznění v jednom z vězení v Dušanbe, zorganizovali krvavou vzpouru.
55; Na ceremoniálu představování jednotlivých druhů vojsk ukrajinské armády šéf SBU Vasilij Gricak a velitel SSO (ATO) Igor Luňov nevzdali novému prezidentovi čest.
56; Porošenko přišel o status miliardáře, píše Bloomberg. Podle indexu Bloombereg Billionaires se Porošenkův čistý kapitál snížil o téměř 40% na 705 milionů dolarů.
57; „Rosalkohol“ plánuje stanovení minimální ceny piva. Na trhu s alkoholem dosud probíhá spor o účelnosti minimální maloobchodní ceny. Drobní výrobci a prodejci jsou pro, velcí kategoricky proti.
58; USA předaly Ukrajině protibateriové radary (radarový systém dělostřeleckého navádění). Od americké strany předal certifikáty na vlastnictví prostředků protibateriového boje důstojník americké armády podplukovník Todd Hof.
59; Už to začalo: Porošenko je obviňován ze spáchání vlastizrady. Informuje o tom právník Andrej Portnov, který včera přijel na Ukrajinu z politické emigrace.
60; Porošenko je připraven znovu jít do voleb prezidenta Ukrajiny. Své rozhodnutí odůvodnil nikoli politickými ambicemi, ale přáním nepromarnit to, čeho již dosáhl.
61; Zelenskij požádal USA, aby zpřísnily sankce proti Rusku. Zelenskij přijal zástupce administrativy Spojených států a Kongresu USA, kteří se zúčastnili inaugurace.
62; „Ministryně smrti“ Uljana Suprun uprchla z Ukrajiny hned po inauguraci prezidenta Zelenského.
63; Oficiální Zelenského YouTube kanál Vladimira si přivlastnil práva na všeobecně dostupné video inaugurace nového prezidenta a vybírá za to peníze od médií, která inauguraci vysílala.
64; Rada bezpečnosti zablokovala ruský návrh ohledně Ukrajiny. Rada bezpečnosti hlasováním znemožnila zařadit téma ukrajinského zákona na program jednání. Stálý zástupce Ruska při OBSE Alexandr Lukaševič už předtím kritizoval ukrajinský zákon o státním jazyce. Zákon rozdělil Ukrajince na ukrajinsky hovořící občany a na „psance“, jejichž možnosti studovat, léčit se a využívat další sociální služby budou podstatně omezeny. Ukrajina se vydala cestou, kterou prošly už země Pobaltí, kde rusky hovořící menšina se zcela oficiálně stala bezprávnou skupinou „neobčanů“ bez politických a dalších práv.
65; Zástupce stálého představitele Velké Británie v OSN Jonathan Allen svými primitivními výkřiky přerušil vystoupení ruského stálého zástupce Vasilije Něbenzi. Velká Británie je nejen „kolébkou demokracie“, Zdá se, že zvláště v poslední době se někteří její politici hodně snaží, aby byla i jejím hrobem. Naštěstí předsedající indonéský zástupce po britském extempore opět vrátil ruskému zástupci slovo.
66; V Jekatěrinburgu na místě výstavby chrámu začali na výzvu metropolity Jekatěrinburského a Verchoturského Kirilla rozebírat oplocení staveniště.
67; Zelenskij podepsal svůj první výnos týkající se převzetí prezidentské funkce. Kdy podepíše výnos o rozpuštění Nejvyšší rady?
68; Donald Trump prohlásil, že je proti potratům, ale ne všem. Reagoval tak na skandál, který vznikl kolem zákazu potratů (usmrcení nenarozeného dítěte v lůně ženy v raných fázích jeho vývoje) v některých státech Unie.
69; V Brazílii bylo při přestřelce v baru usmrceno 11 lidí.
70; Bývalý kancléř Rakouska Christian Kern vyzval Sebastiana Kurze k demisi.
71; Porošenko prohlásil, že „pohřbil“ Novorusko, a slíbil, že nepřipustí obrat Ukrajiny k Rusku.
72; V Rostově na Donu byl zadržen ilegální bankéř s obratem 700 milionů rublů.
73; Ukrajinský poslanec Rabinovič vyzval Zelenského, aby odmítl spolupracovat s MMF. Tato spolupráce zahnala Ukrajinu do dluhové pasti.
74; Index spotřebitelské důvěry se v Rusku propadl na historické minimum. Ve zlepšení finančních perspektiv věří pouze 25% zákazníků.
75; V Indii zvítězila ve volbách strana Naréndry Módího.
76; Skandální poslanec Ljaško navrhl snížení počtu poslanců v Nejvyšší radě Ukrajiny. Podle jeho slov k něčemu podobnému došlo už v Moldávii a Litvě.
77; Nejrozšířenější alergií Rusů se stala alergie na rostliny. Trpí jí 26% populace.
78; Poslanec Státní dumy: Řeší se otázka vydání ruských pasů v Podněstří.
79; Japonský poslanec, který vyzval k válce s Ruskem o Kurily, odmítl opustit parlament. Prý byl opilý a nevěděl, co mluví.
80; Trump informoval o zmaření dohody s Čínou. Kromě toho podle jeho slov nová cla zavedená Spojenými státy na čínské zboží povedou různé společnosti k přestěhování výroby do jiných zemí Asie.
81; Trump: Nikdo nebyl vůči Rusku přísnější než já. Reagoval tak na výtky, že je Putinovou loutkou.
82; V republice Komi byla na šachtě Vorkuta zahájena evakuace horníků kvůli poruchám ventilace.
83; Pašiňjanovi stoupenci zablokovali budovy soudů v Arménii.
84; Celé vedení SBU napsalo Zelenskému žádosti o své propuštění.
85; Zelenskému upadla inaugurační listina na zem. Mnozí to považují za nedobré znamení.
86; Během inaugurace se pohádali Zelenskij s Ljaškem kvůli tomu, že Zelenskij mluvil i rusky.
87; Kreml reagoval na výsledky soutěže Eurovize. Třetí místo je dostatečně reprezentativní. Nejsme odborníci, abychom mohli soudit spravedlnost rozhodování o vítězi.
88; Zelenskij během své cesty k budově Nejvyšší rady políbil před zraky veřejnosti svého přítele a kolegu na pleš.
89; Peskov vysvětlil nález miliard rublů u důstojníků FSB. Systémová práce v rámci boje proti korupci vysvětluje zatýkání vysoce postavených pracovníků policejních orgánů a nálezy obrovských sum v hotovosti.
90; Z Irkutska odletěl poslední Tu-134. Tento typ letadla byl využíván od roku 1980.
91; Trump adresoval Zelenskému dopis, v němž se píše o otázkách budoucnosti spolupráce mezi oběma prezidenty.
92; Na ruském ministerstvu vnitra navrhli, aby se opilým řidičům zabavovala auta.
93; Bělorusko podává žalobu na organizátora Eurovize za vyloučení země z hlasování ve finále.
94; Zelenskij prohlásil, že první výnos, který podepíše, bude o rozpuštění Nejvyšší rady.
95; Byly zveřejněny možné termíny předčasných voleb do Nejvyšší rady Ukrajiny: 14. nebo 21. července 2019.
96; Šéf výboru Státní dumy pro zahraniční záležitosti Leonid Sluckij vyzval nového prezidenta, aby začal plnit Minské dohody. Ocenil, že Zelenskij ve svém inauguračním projevu mluvil o zastavení palby v Donbasu.
97; Avtovaz stahuje téměř 33 tisíc kusů Lada Largus vyrobených od listopadu 2017.
98; Saakašviliho žena prohrála volby v Gruzii v poměru 42,75 : 54,45.
99; Účetní komora informovala o snížení reálných příjmů Rusů. V prvním čtvrtletí roku 2019 se příjmy Rusů meziročně snížily o 2,3%.
100; Lavrov komentoval Zelenského slova o jazykovém rozkolu v zemi a jeho překonání. Jeho slova by se měla prý týkat i náboženství.
101; Nedaleko Moskvy zahynuli tři lidé při výbuchu na benzinové čerpací stanici.
102; V EU reagovali na Zelenského prohlášení o rozpuštění Nejvyšší rady. Evropská unie doufá v pokračování spolupráce s Ukrajinou ohledně realizace Dohody o asociaci.
103; Odstoupení ukrajinského premiéra má za následek odstoupení všech ministrů vlády.
104; Bývalý šéf ukrajinského Ústavního soudu Stanislav Ševčuk napadne u soudu své odvolání.
105; V Nejvyšší radě prohlásili, že Zelenskij nemá právní důvody k jejímu rozpuštění. Námitky vznesla Jaceňukova strana Národní fronta.
106; Estonsko obvinilo Rusko z porušení vzdušného prostoru země. Posádka letadla Tu-154 nereagovala na signály služby letecké dopravy Estonska.
107; Na filozofické fakultě v Republice Srbské dostala ruská humanitární mise ocenění za vynikající přínos k rozvoji mezinárodních vztahů.
108; V Srbsku proběhl šachový turnaj na počest cara Mikuláše II.
109; Do Srbska je zaváženo potrubí pro „Turecký proud“.
110; Telefoničtí teroristé oznámili uložení výbušniny v televizním centru Ostankino. Oznámení se nepotvrdilo.
111; Expertka na lži – fyziognomistka zhodnotila chování Zelenského na inauguraci. Nejvíce ji překvapilo, že profesionální herec četl svou řeč z papíru.
112; Washington ujistil Zelenského ve své podpoře.
113; Od počátku roku onemocnělo spalničkami na Ukrajině téměř 50 tisíc lidí. Jen za poslední týden dva tisíce.
114; Írán čtyřnásobně zvýšil stupeň obohacení uranu.
115; Velvyslanectví Ruské federace. Zprávy v případu Skripalových jsou dalšími dezinformacemi. Podle názoru ruských diplomatů je čím dál lépe vidět, že obvinění na adresu Ruska nejsou založena na žádných faktech.
116; Izrael a Hamás se z prostřednictví Egypta dohodly na šestiměsíčním příměří.
117; Americká špionážně-analytické centrum Rand Corporation zveřejnilo zprávu o tom, jak zvenčí i zevnitř narušovat Rusko.
118; Krymskotatarský extremista a předseda „Medžlisu“ Refat Čubarov promluvil o smutku ze Zelenského projevu.
119; Zelenskij přijal pravomoce hlavního velitele ozbrojených sil Ukrajiny.
120; Něbenzja vyzval OSN, aby se vyjádřila k jazykové inkvizici na Ukrajině.
121; Rakouská Strana svobodných dočasně vystupuje z Kurzovy vlády.
122; Rakousko odmítlo těsně před zahájením poskytnout prostory pro VI. Zasedání Evropské konference mezinárodního diskusního klubu Valdaj.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější