Slovenská “dvadsaťjednotka” v príprave v Rakúsku podľahla súperom z Česka
RSS

Zell am See 10. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR)

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali s rovesníkmi z Česka 1:2 v nedeľňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v rakúskom Zell am See. Skóre stretnutia otvoril krátko pred polčasovou prestávkou v 39. min Jan Matoušek, keď vyťažil z nepresnosti slovenských mladíkov, obišiel brankára Martina Vantrubu a poslal loptu do opustenej bránky
Hráč Zenitu Elmir Nabiullin (vľavo) v súboji s Janom Matoušekom
Strelec úvodného gólu Matoušek “mal prsty” aj v druhom góle Čechov v 52. min. Prihrávkou našiel Ondřeja Šašinku, ktorý sa v sklze nepomýlil – 2:0. Zverenci trénera Adriána Guľu dokázali už iba znížiť v 75. min, keď si Milan Kvocera nabehol za českú obranu a skóroval strelou k vzdialenejšej žrdi.

Medzištátny prípravný futbalový zápas – nedeľa – výsledok:
Česko “21” – Slovensko “21” 2:1 (1:0)
Góly: 39. Matoušek, 52. O. Šašinka – 75. Kvocera, ŽK: Jedlička (ČR), rozhodoval: Petru-Ciochirca (Rak.)
Zostava SR “21”: M. Vantruba (46. Petráš) – Vallo (46. Špiriak), Šulek, Bednár (46. M. Oravec), Sluka (64. Vojtko) – Adamec (81. M. Fábry), Pokorný (67. Dancák), Gamboš (46. Špyrka) – Kolesár (64. Baumgartner), Tupta, Chobot (46. Kvocera)

Hlasy (zdroj: futbalsfz.sk):
Milan Kvocera (stredopoliar SR “21”): “Tréner ma poslal na ihrisku, aby som oživil hru na krídle. Pred gólom som videl, že brankár je o niečo vyššie, vystrelil som to na zadnú žrď a padlo to dnu. Pre mňa to bol prvý gól za ´dvadsaťjednotku´, z ktorého sa teším. Škoda, že sme neuhrali lepší výsledok.”
Ľubomír Tupta (útočník SR “21”): “Z môjho pohľadu sme odohrali dobrý zápas, škoda chýb, ale tie sa vo futbale stávajú. Išli sme ďalej, aj keď sme prehrávali 0:2. Skorigovali sme na 2:1, ale nepodarilo sa nám už vyrovnať. Škoda.”

Príspevok Slovenská “dvadsaťjednotka” v príprave v Rakúsku podľahla súperom z Česka zobrazený najskôr Hlavné správy .