Sluníčkářka má problém
RSS
Spojení mezi námi a Vámi je nyní šifrované, anonymní, tedy https, zůstaňte nám věrni, děkujeme!

Sluníčkářka má problém

LUBOMÍR VYLÍČIL
Italská prokuratura prý v nejbližších dnech zahájí soud s jedním námořním kapitánem. Podobná zpráva by za normálních okolností zcela bez zájmu zapadla na předposlední stránce nějakého místního plátku, mezi kuriozity a černou kroniku. Ale okolnosti v tomto případě normální nejsou. Nebo spíše není tak úplně standardní osobnost onoho kapitána.
Jedná se o jistou Piu Klemp,   rodačku z německého Bonnu. Je na Sicílii  vyšetřována od té doby, co  italský stát zabavil loď “Iuventa”, které velela. Toto 33m dlouhé plavidlo, vyrobené v r. 1962 si pronajala jistá německá neziskovka k „záchraně migrantů” ve Středozemním moři. (podrobnosti o lodi zde ). Po nějakou dobu jim „sorosovský” business šlapal jak hodinky a sluníčková media psala dojemné články o obětavých zachráncích ubohých, tichých a vděčných uprchlíků.  Než přišla nová, Salviniho vláda a zatla neziskovému pašeráctví tipec.
První výstraha, zabavení lodi “Iuventa”, však mladou kapitánku nezlomila . Právě naopak. Přestoupila na novější a ještě větší Sea Watch 3 jiné neziskovky a opět vyrazila k Lybijským břehům. (podrobnosti o lodi zde ). Ale teď už konečně padla kosa na kámen. Pia Klempová a její kolegové z kolektivu Solidarité en Mer byli na Sicílii obviněni z pašeráctví a napomáhání nelegální migraci. Její italský právník oznámil, že jí hrozí “až 20 let vězení a strašné pokuty”.
Kdo je to Pia Klempová? Dnes 34 letá Němka, rodačka z Bonnu vystudovala vcelku normální školu. Obor biologie. Ale pak pocítila nutkání „udělat něco pro záchranu moře”. Nechala se najmout organizaci Sea-Shepherd a brázdila oceán  na její lodi. Na té, co „monitoruje moře, chrání velryby, plete se do práce rybářům a tak… Na moři se jí zalíbilo a udělala si kapitánské zkoušky a pak už to jelo. Humanitární organizace, záchrana migrantů, prohlášení pro media, typu: „  je to naše povinnost, jako nadměrně zvýhodněných Evropanů “, nebo „ jsme zodpovědní za přežití tisíců lidí, protože politici se nestarají” .
Ten postup, od „ochrany přírody” až k multikulturalismu a „humanitárním operacím”, které zcela otevřeně ničí její vlastní civilizaci, připomíná sešup feťáka. Od počáteční, občasné „marjány” až ke konečnému, totálnímu dnu na heroinu…. Celkový obrázek pak vhodně dotvoří i foto paní kapitánky. Celotělové tetování a kroužek v nose můžou naznačovat, když už nic jiného, tak míru vzdálenosti od běžného člověka, jeho zájmů, starostí a způsobu života určitě (k nahlédnutí zde  a zde ).
Pia Klempová však není v průšvihu sama. Kapitán další „záchranné” lodě Lifeline,  Claus-Peter Reisch, je obviněn na Maltě. Místní orgány ho, kromě pašeráctví, viní i z falešné registrace lodě. To je v podstatě podobná záležitost, jako kdybyste si dali na auto vlastnoručně vyrobenou (falešnou) poznávací značku. Dokud byla v Itálii u moci Renziho sluníčkářská vláda, tak to nikdo moc nezkoumal a neřešil. Ale po Salviniho nástupu k moci se to „najednou” řešit začalo.
Z tohoto pohledu mají zhruba dva roky Salviniho působení docela slušné skóre. Loď „záchranné” mise Lifeline stojí v současné době v přístavu na Maltě a bude tam ještě dlouho. Nebo napořád. Sea Watch kotví pod dohledem v jižní Francii. Proactiva Open Arms a SMH zase ve Španělsku. Iuventa je zabavena v Itálii. Koncem roku 2018 ukončili svou činnost ve Středozemním moři Lékaři bez hranic. Poté, co jejich plavidlo Aquarius, které spolupracovalo se SOS Mediteranee, nedostalo povolení k vyplutí. Další neziskovka, Save the Children, už také přerušila činnost…
Středomořské pašeráctví končí. Skomírá na úbytě. A šlo to přitom ráz na ráz a úplně mírově, bez jediného výstřelu. Stačila politická vůle. Což je asi to největší poučení z případu, jehož je kapitánka Pia Klempová jakousi vrcholovou třešničkou.
Ovšem není nejmenšího důvodu usínat na vavřínech. Silnou „politickou vůli” má i náš protivník. A když se plánovaná výměna evropského obyvatelstva zadrhává na trase přes Středozemní moře a krycí legenda „uprchlík” přestala fungovat, musí se najít cesty nové.  Už nějakou dobou se třeba hovoří a píše o letadlech, přistávajících v Německu s afromuslimským nákladem, tentokrát ovšem vybaveným řádnými, stoprocentně pravými německými doklady. I u nás se objevují na alternativě zvláštní fotografie autobusů, zastavujících v Praze mimo zastávky a obvyklé turistické destinace, z nichž vystupují „velice opálení” lidé, nevypadající na turisty….
Ostatně, všimli jste si, jak naše politické elity hovoří, v podivuhodné shodě, o potírání NELEGÁLNÍ migrace? S důrazem na to slovo nelegální.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější