Německo: Počet útoků nožem láme rekordy
RSS

Německo: Počet útoků nožem láme rekordy

SOEREN KERN


Policie informovala, že v roce 2018 bylo v Německu spácháno s použitím nože 4 100 zločinů. V roce 2017 jich bylo 3 700 a v roce 2008 jen 400. Během posledních deseti let se počet zločinů spáchaných nožem v Německu zvýšil o více než 900 % – z jednoho na více než deset zločinů denně.
Německá média o většině případů násilí spáchaných s nožem v ruce neinformují. Zločiny, které proniknou do zpráv médií, jsou často marginalizovány jako  “izolované incidenty” , které nesouvisejí s masovou imigrací. Mnoho zpráv o zločinech, včetně policejních zpráv, navíc neobsahuje informace o národnosti pachatelů a obětí – zjevně aby se předešlo rozdmýchávání protiimigračních nálad… Mnoho Němců cítí, že nebezpečí číhá všude, ale nedostatek oficiálních statistik umožňuje německým úřadům předstírat, že tento problém neexistuje.
Německá epidemie zločinů spáchaných s nožem v ruce pokračuje i v roce 2019. Během prvních 45 dnů roku 2019 policie informovala o více než 500 zločinech spáchaných s použitím nože – průměrně 11 denně.


 

33letý ilegální imigrant z Nigeru Mourtala Madou byl  odsouzen  k doživotnímu vězení za to, že v Hamburku ve stanici metra ubodal k smrti svou 34letou německou expřítelkyni a uřízl hlavu své 21měsíční dcerce.

Hrůzný zločin znovu upozornil na rostoucí epidemii násilí páchaného s použitím nože, která řádí od té doby, co kancléřka Angela Merkelová dovolila vstoupit do země více než milionu migrantů, převážně mužů, z Afriky, Asie a Středního východu.
Dvojitá vražda v Hamburku byla spáchána ráno 12. dubna 2018, den poté, co soud zamítl Madouovu žádost o to, aby bylo dítě svěřeno do péče jemu. Madou sledoval svoji expřítelkyni Sandru P. s jejich dcerkou Mariam do stanice metra Jungfernstieg v centru Hamburku. Před zraky mnoha kolemjdoucích otevřel batoh, vytáhl z něj nůž a bodl svoji dcerku sedící v kočárku do břicha. Pak ji sekl do krku a uřízl jí hlavu. Sandru P. bodl Madou do zad a vážně poranil její životně důležité orgány. Sandra P. zemřela o necelou hodinu později v nedaleké nemocnici.
Během policejního výslechu to Madou  vysvětlil  takto:  “Toto je moje dítě. Je to moje krev. Matka mě odloučila od mého dítěte. A tak jsem já oddělil dítě od ní.”
Zemský soud v Hamburku  (Landgericht Hamburg) odsoudil  15. února 2019 Madoua za dvojnásobnou vraždu k doživotnímu vězení. Kromě toho soud  potvrdil , že se jedná o  “výjimečně těžké provinění” (besondere Schwere der Schuld) , což je právní formule uplatňovaná u trestů za zvláště brutální zločiny. Tento verdikt zabrání tomu, aby byl Madou po 15 letech vězení automaticky podmíněně propuštěn na svobodu, což je v Německu běžná praxe. Advokát zastupující sestru Sandry P.  řekl , že Madoův trest je  “maximem, kterého jsme mohli právně dosáhnout.”
Policie a prokurátoři se zpočátku snažili před veřejností  utajit , že Madou dítěti usekl hlavu, ale cestující – ghanský občan Daniel J., zpěvák gospelu v evangelickém kostele v Hamburku, který přišel na stanici metra krátce po útoku,  natočil  celou scénu svým mobilním telefonem. Daniel J. ve videonahrávce anglicky  říká :  “Ach můj bože, to je neuvěřitelné. Ach Ježíši, ach Ježíši, ach Ježíši. Uřízli hlavu dítěti. Ach můj bože. Ach Ježíši.”
Bloger z Hamburku Heinrich Kordewiner objevil video na facebookové stránce Daniela J. a  nahrál jej na  YouTube . Hamburská policie následně  přijela  do Kordewinerova bytu se soudním příkazem k domovní prohlídce a zabavila mu počítač, mobilní telefon a další elektroniku. Policisté chtěli údajně najít  “důkaz”  o  “zločinu”  nahrání videa na  YouTube .
Němečtí prokurátoři také stíhali spolupracovníka Gatestonu Stefana Franka za to, že  ve svém článku   doslovně citoval  soudní příkaz k domovní prohlídce, který obsahoval detaily vraždy, včetně toho že dítěti byla uříznuta hlava. Nejen že nebyla skutečnost, že dítěti byla uříznuta hlava, uvedena ve zprávách pro veřejnost, ale byla také vehementně popřena. Okresní prokurátor Lars Mahnke  tvrdil , že  “spekulace”  o tom, že byla dítěti uříznuta hlava, se nezakládá na pravdě. Stefan Frank však o uříznutí hlavy dítěte věděl, protože bylo zmíněno v soudním příkazu k domovní prohlídce. Jeho  “zločinem”  bylo to, že informoval veřejnost. Stíhání Stefana Franka bylo ukončeno v lednu 2019 poté, co souhlasil, že zaplatí pokutu ve výši 300 eur.
Policie a prokurátoři  trvali  na tom, že uříznutí hlavy dítěte zamlčeli z úcty k mrtvým. Někteří komentátoři však  obvinili  německé úřady z cenzurování informací o rostoucím bezpráví – včetně nárůstu počtu případů násilí páchaného s použitím nože – v zájmu  “zachování společenského smíru” .
Případy pobodání a zločinů spáchaných s použitím nože
Oficiální statistiky o případech násilí spáchaného nožem v Německu neexistují. Konference ministrů vnitra jednotlivých spolkových zemí ( Innenministerkonferenz,  IMK) v jejímž rámci probíhá mezi ministry vnitra 16 německých spolkových zemí  výměna názorů  na otázky prosazování práva, nedávno rozhodla, že federální statistiky kriminality by měly obsahovat údaje o případech násilí, při kterém byl použit nůž. Než se to však může stát, musí německé úřady nejprve  “vypracovat pokyny”  pro vedení statistiky o zločinech spáchaných s použitím nože, a také  “upravit systémy technické registrace v jednotlivých spolkových zemích.”
V únoru 2019  vyzval  Oliver Malchow, předseda německé Policejní unie ( Gewerkschaft der Polizei , GdP) vládu, aby urychlila sběr údajů o zločinech spáchaných nožem.  “Slyšeli jsme, že to nebude dříve než v roce 2022,”  řekl,  “ale pro nás to je pozdě.”
Spolkový kriminální úřad ( Bundeskriminalamt , BKA)  uvedl , že  “jakmile bude zajištěn jednotný systém vykazování, mohou být odpovídající údaje začleněny do celostátních statistik.”  V současné době však  “BKA nemůže uveřejnit žádné informace o tom, zda počet útoků nožem v Německu roste.”
Gatestone Institute přezkoumal německé  policejní zprávy  a zjistil, že rok 2018 byl z hlediska počtu zločinů spáchaných nožem rekordní. Během posledních deseti let se počet zločinů spáchaných s nožem v ruce v Německu zvýšil o více než 900 % – z jednoho na více než deset zločinů denně. Data ukazují, že od roku 2015, kdy kancléřka Angela Merkelová otevřela německé hranice stovkám tisíc migrantů, počet zločinů spáchaných nožem raketově vzrostl.
Německá média o většině případů násilí spáchaných s nožem v ruce neinformují. Zločiny, které proniknou do zpráv médií, jsou často marginalizovány jako  “izolované incidenty” , které nesouvisejí s masovou imigrací. Mnoho zpráv o zločinech, včetně policejních zpráv, navíc neobsahuje informace o národnosti pachatelů a obětí – zjevně aby se předešlo rozdmýchávání protiimigračních nálad…
Německo má nejpřísnější zbraňové zákony v Evropě, a zločinci proto běžně používají nože, sekery a mačety. Lidé ozbrojení noži, sekerami a mačetami svým brutálním násilím negativně ovlivnili bezpečnostní situaci ve všech 16 spolkových zemí. Nože jsou používány nejen k džihádistickým útokům, ale také k vraždám, loupežím, vloupáním do domácností, sexuálním napadením, vraždám ze cti a ostatním brutálním zločinům.
K zločinům spáchaným s nožem v ruce došlo v zábavních parcích, na cyklostezkách, v hotelech, na parkovištích, v parcích, na náměstích, ve veřejné dopravě, v restauracích, ve školách, v supermarketech a na vlakových nádražích. Mnoho Němců cítí, že nebezpečí číhá všude, ale nedostatek oficiálních statistik umožňuje německým úřadům předstírat, že tento problém neexistuje.
Policejní zprávy ukazují, že za zvýšení počtu zločinů spáchaných nožem nejsou zodpovědní jen migranti ale i domácí. Vypadá to, že migrační politika otevřených dveří Angely Merkelové, spustila v Německu spirálu rostoucího násilí a stále více lidí nosí nože na veřejnosti – mnohdy k vlastní sebeobraně. Zdá se, že politika Angely Merkelové vede ke stále vyššímu počtu případů pobodání a v mnohých případech hraje roli alkohol.
Podle  BKA  “patří mezi důvody pro nošení nože především strach z toho, že se stanu obětí zločinu, a také orientace na normy mužnosti.”  BKA také sdělil, že mladíci, kteří u sebe nosí nůž, spáchají nějaký násilný čin s dvakrát vyšší pravděpodobností, než mladíci, kteří u sebe nůž nenosí.
Ukazuje se, že některé nedávné případy pobodání měly náboženské nebo politické motivy, někdy obojí:

Fulda . 23letý žadatel o azyl ze Somálska  požadoval  po kolemjdoucím cigaretu:  “Dej mi tu cigaretu. Ta cigareta je moje. Alláhu Akbar! [Alláh je největší!] Zabiju křesťany!”  Když muž odmítl, tak Somálec vytáhl nůž a opakovaně jej  bodl  do hrudníku. Zraněný muž utekl, ale Somálec jej pronásledoval:  “Jsem muslim! Zabiju tě! Zabiju křesťany! Alláhu Akbar!”
Flensburg . Ahmad Gulbhar, neúspěšný žadatel o azyl z Afghánistánu,  ubodal k smrti  sedmnáctiletou Mireille B. poté, co  odmítla  konvertovat k islámu. Ve své žádosti o azyl tvrdil, že je 18 letý uprchlík ze Sýrie. Lékařské prohlídky ukázaly, že Gulbharovi bylo nejméně 21 let a možná až 29 let.
Nordstetten . 26letý žadatel o azyl Mohammed Omran Albakr ze Sýrie byl zatčen za to, že  ubodal k smrti  Michaela Riechera, podnikatele s nemovitostmi, od něhož měl pronajatý byt. Riecher byl Albakrovým sponzorem a někteří pozorovatelé spekulovali, že jej Albakr zavraždil kvůli penězům. Jiní  usuzovali , že vražda měla náboženský a antisemitský rozměr a že Albakr zavraždil Riechera poté, co se dozvěděl, že je žid.
Berlín . 24letý muslim  zastavil  27letého kolemjdoucího a zeptal se ho, proč má na sobě vytetované dva křesťanské kříže a pak požadoval, aby muž, irácký křesťan, dal almužnu pouličnímu žebrákovi. Když to irácký křesťan odmítl udělat, tak mu muslim dal ránu pěstí do obličeje a vyhrožoval mu nožem.
Berlín . 23letý Syřan  pobodal  ve stanici metra Bayerischer Platz několik kolemjdoucích. Nejprve se zeptal jednoho 50letého muže, jestli je Turek. Když odpověděl, že je Němec, tak na něj Syřan zařval:  “Ty jsi nevěřící!”  a pobodal ho. Všechny jeho oběti byli rodilí Němci. Policie informovala, že Syřan byl  “duševně labilní.”
Berlín . Šest mužů bylo zatčeno za plánování  útoků nožem  na diváky berlínského půlmaratonu. Hlavní podezřelý se údajně znal s Tunisanem Anisem Amrim, který najel kamionem v prosinci 2016 na berlínský Vánoční trh, kde zavraždil 12 lidí a několik tuctů jich zranil.
Dortmund . Skupina čtyř muslimů  zaútočila nožem  na dva Iráčany před diskotékou kvůli konzumaci alkoholu –  “věřící muslimové”  alkohol pít nesmí.
Witzenhausen . Na vánočním trhu ohrožoval kolemjdoucí 38letý Libyjec  sekerou  a  křičel “Alláhu Akbar!”  [ “Alláh je největší!” ]
Hamburk . 26letý Palestinec Ahmad A.  řekl , že jeho rozhodnutí provést smrtící útok nožem v supermarketu ve čtvrti Barmbek bylo jeho  “příspěvkem ke globálnímu džihádu.”

Útoky nožem jsou často náhodné a bezohledné a jejich cílem jsou nevinní kolemjdoucí:

Hamburk . 22letý muž byl  pobodán  u pokladen obchodního domu Ikea. Policie uvedla, že 26letý útočník měl problémy s duševním zdravím a nebyl  “zjevně při smyslech” .
Burgwedel . 17letý syrský migrant Abdalla M.  pobodal  a vážně zranil 24letou Němku v supermarketu v Dolním Sasku. Ženu napadl poté, co zasáhla do sporu mezi jejím přítelem a dvěma migranty ve věku 13 a 14 let. Abdalla M. přijel do Německa v roce 2013 a je bratrem jednoho z teenagerů.
Magdeburg . Afričan  vytáhl nůž  na 28letého Němce, který na rušném přechodu před nákupním centrem nechtěně narazil do jeho společnice.
Norimberk . 38letý muž  pobodal  na ulici během dvou hodin tři náhodně vybrané ženy. Všechny tři ženy ve věku 26, 34 a 56 let utrpěly život ohrožující zranění. 25letý Iráčan  pobodal  náhodně vybranou kolemjdoucí 21letou ženu. Policie uvedla, že žena  “byla v nesprávný čas na nesprávném místě.”
Viersen . Kolem poledne byla ve veřejném parku  ubodána k smrti neznámým útočníkem 15letá dívka.
Berlín . 46letou ženu  znásilnil  na její zahradě 24letý  “Severoafričan narozený v Palestině”  ozbrojený nožem.
Lingen . Dva mladíci  pobodali  a vážně zranili 44letou cyklistku na cyklostezce.
Hattersheim . Na vlakovém nádraží  vytáhli dva Turci nůž  na 54letou kolemjdoucí ženu.
Postupim . 24letý migrant z Kamerunu zaútočil  žiletkou  na kolemjdoucího. Když přijela policie, tak kousl policistu do paže a do prstu.
Brémy . Osmnáctiletý muž byl zezadu  pobodán  neznámým útočníkem.
Penzberg . 33letý nigerijský žadatel o azyl pobíhal v centru města,  mával nožem  a vyhrožoval kolemjdoucím.
Wiesbaden . Několik mladých mužů se v centru města  ohánělo noži  a ohrožovalo kolemjdoucí.
Babenhausen . Na parkovišti u supermarketu  pobodal  neznámý útočník 30letého muže.
Hannover . V restauraci McDonald’s byl  pobodán  a vážně zraněn 20letý muž.

Dopravní uzly a veřejná doprava jsou stále nebezpečnější:

Lübeck . 34letý Němec íránského původu Ali D. ozbrojený nožem  zaútočil  na autobus se 48 cestujícími a vážně zranil 12 lidí. Ali D. se autobus také pokusil zapálit kapalinou ze zapalovače. Podezřelý, který  údajně trpí  paranoidní schizofrenií, byl obviněn z pokusu o 48násobnou vraždu.
Mnichov . 28letý muž s  vystřelovacím nožem  ohrožoval cestující v příměstském vlaku. Policie muže vyslechla a propustila. Krátce poté ten samý muž vyhrožoval bezpečnostnímu personálu v jiném vlaku. Policie uvedla, že muž byl nedávno podmíněně propuštěn z vězení.
Crimmitschau . 21letý syrský migrant  vytáhl nůž  na německý pár na vlakovém nádraží. Když se Němec bránil pepřovým sprejem, tak další 19letý Syřan skočil do kolejiště a začal na ně házet kameny. Policie uvedla, že starší Syřan měl u sebe dva nože a ilegální drogy a mladší Syřan neměl povolení k pobytu. Po výslechu byli oba Syřané propuštěni na svobodu.
Düsseldorf . 55letý biolog  náhodně pobodal  ve vlaku dvě ženy. Policie uvedla, že podezřelý trpící paranoidní schizofrenií byl naštvaný, že jeho výzkum v oblasti genové manipulace nepřinesl kýžené výsledky.
Hannover . V hromadné rvačce bezdomovců na hlavním vlakovém nádraží byl  pobodán  a vážně zraněn muž.
Ravensburg . 21letý žadatel o azyl z Afghánistánu  pobodal  tři náhodné kolemjdoucí na autobusové zastávce na náměstí Marienplatz. Policie uvedla, že muž trpí  “posttraumatickou stresovou poruchou způsobenou jeho zážitky v Afghánistánu.”
Hamburk . Na hlavním nádraží 21letý muž  pobodal  29letého muže. Ve stejné lokalitě byl zatčen i 59letý opilý muž  mávající nožem  na kolemjdoucí. Když na místo dorazili policisté, tak se je muž pokusil pořezat. V příměstském vlaku u železniční stanice ve čtvrti Othmarschen 32letý migrant z Íránu  pobodal  21letého muže.
Rees . 29letý žadatel o azyl z Maroka se na vlakovém nádraží  oháněl sekerou a požadoval od kolemjdoucích peníze.
Hagen . Během hromadné rvačky poblíž hlavního vlakového nádraží bylo  pobodáno  několik lidí.

Terčem útoků nožem jsou často také malé děti, dospívající a ženy:

Duisburg . Tři Němci tureckého původu (ve věku mezi 15 a 17 lety) a 15letý Švéd iráckého původu  mnohonásobně pobodali  17letou německou dívku Marcellu S., která byla v pátém měsíci těhotenství. Otcem dítěte je 16letý německý Turek Rifai B. Dívka i její dítě útok přežili.

Marcella S. řekla:  “Vlákal mě do pasti. Chtěl mě i mé dítě zabít. Napsal mi, že nikdo nesmí vědět, že je otcem mého dítětě. Vyhrožoval mi, že mě i dítě zabije. Šli jsme jen pár metrů a řekl mi, že ho jeho otec zabije, pokud se o dítěti dozví. A najednou z křoví vyskočili tři maskovaní muži s noži.”

Nimburg . Na základní škole  bodl  sedmiletý chlapec svoji učitelku do břicha. Byla vážně zraněna a musela podstoupit okamžitou operaci. V minulosti byl chlapec vůči svým spolužákům často velmi agresivní.  “Kvůli každodenním incidentům a jeho nepředvídatelnosti již nemůžeme zaručit bezpečnost našich žáků,” varovali  učitelé.
Moers . 33letý Iráčan narozený v Kuvajtu  pobodal  13letého iráckého chlapce na cestě do školy. Později se  ukázalo , že útočník chlapce sexuálně zneužíval a chtěl mu zabránit v tom, aby to ohlásil své matce nebo úřadům.
Dortmund . Patnáctiletý Kazach  pobodal  svého 15letého spolužáka za to, že  “provokativně civěl na jeho matku.”
Berlín . Matka  ubodala k smrti  svoji tříletou dceru. Příčinou byly podle policie rodinné spory.
Essen . Během šarvátky byl v příměstském vlaku  pobodán  15letý chlapec.
Kiel . Při hromadné rvačce u hlavního vlakového nádraží  pobodal  16letý chlapec 17letého Iráčana.
Euskirchen . 15letý chlapec  ozbrojený nožem  přepadl ženu a uloupil jí kabelku.
Hannover . Dva mladíci východoevropského vzhledu ozbrojení noži  oloupili dva chlapce ve věku 12 a 13 let.
Viersen . Sedmnáctiletý Bulhar Matyu K.  ubodal v parku k smrti  svoji 15letou rumunskou přítelkyni Iulianu R.

Nože jsou zřejmě zbraní první volby i v takzvaných vraždách ze cti a domácích sporech:

Gremersdorf . 22letý Iráčan Zyad S.  ubodal k smrti  svoji 28letou íránskou expřítelkyni Fatemehu B., která se s ním dva týdny předtím  rozešla .
Bad Kreuznach . 25letý žadatel o azyl z Afghánistánu  pobodal  v nemocnici v Bad Kreuznachu 25letou těhotnou Polku. Žena následkem útoku potratila.
Nürtingen . 30letý Portugalec  pobodal  během sporu o ženu 31letého Řeka.
Hannover-Hainholz . 29letý německý Turek a 29letý Albánec se navzájem  pobodali  během sporu o 17letou dívku. Albánec svým zraněním podlehl.
Pforzheim . 32letý Turek  pobodal  svého 37letého bratra.
Düren . Dva Poláci během hádky  pobodali  41letého Poláka.
Heek . 32letý Rus se přiznal k tomu, že  ubodal k smrti  svoji 23letou manželku. Muž policii řekl, že ji zabil během hádky a její tělo hodil do nedalekého rybníka.
Rendsburg . 29letý muž  pobodal  a vážně zranil svoji expřítelkyni a jejího nového přítele.
Düsseldorf . 41letý Němec íránského původu  ubodal k smrti  36letou ženu poté, co odmítla jeho romantické návrhy.
Neubrandenburg . 27letý Turek  pobodal  v kině svoji expřítelkyni a jejího nového přítele. Obžalovaný řekl, že  “ty dva uviděl a to ho rozčílilo.”
Rendsburg . 27letý Syřan se pokusil své spící ženě  uříznout  hlavu. Manželka útok přežila a požádala o pomoc souseda. Jejich dvě děti, které byly v době útoku v sousední místnosti, si vzal do péče úřad sociální péče pro mládež.
Hamburk . 34letý Pákistánec Sohail A., jemuž byla zamítnuta žádost o azyl, se přiznal k tomu, že  ubodal k smrti  svoji dvouletou dceru. Prokurátoři uvedli, že muž jednal  “ve vzteku a chtěl se pomstít” , protože mu matka dítěte odmítla dovolit, aby si dceru odvezl do Pákistánu.
Mühlacker . Čtyřicetiletý Syřan Abu Marwan  ubodal k smrti  svoji 37letou ženu. Jejich tři děti, děvčátko a dva chlapci, byli svědky vraždy. Později  vyšlo najevo , že bezprostředně po vraždě  nahrál  muž potřísněný krví na  Facebook video, ve kterém varoval ženy, aby nedráždily své muže.  “Takhle skončíte,” napsal.
Řezno (Regensburg) . 32letý muž  ubodal k smrti  svoji 33letou přítelkyni. Později vyšlo najevo, že v roce 2013 tento muž  pobodal  svoji předchozí přítelkyni a vyhrožoval jejímu otci motorovou pilou.
Frankenthal . 25letý Turek  ubodal k smrti  51letého Turka a uprchl do Švýcarska.
Reutlingen . 50letý Chorvat  pobodal  svoji odcizenou manželku a nezletilou dceru.
Hanau . 49letý Turek  sedmkrát bodl  svoji odcizenou manželku. Prokurátoři uvedli, že muž, který byl obviněn z pokusu o vraždu, řekl, že nemohl přijmout to, že ho jeho manželka chtěla opustit, a proto ji chtěl zabít.

Zdá se, že nože jsou nejčastěji používanou zbraní při ozbrojených loupežích:

Emden . 35letý uprchlík z Íránu byl zatčen za  loupeže s nožem v ruce  v několika supermarketech.
Düsseldorf . Muž  “jižanského vzhledu” (südländisches Erscheinungsbild) ozbrojený nožem  vyloupil  obchod s potravinami.
Eicklingen . Dva muži ozbrojení noži  vyloupili  poštu.
Bonn . Dva muži s noži  vyloupili  pekárnu.
Wuppertal . Muž  ozbrojený nožem  vyloupil trafiku.
Hannover . Severoafričan ozbrojený  sekerou  se vloupal do supermarketu. Tři imigranti ozbrojení noži  vyloupili  kino.
Essen . Dva muži s  nožem  se pokusili okrást 37letého muže. Muž, mistr bojových umění, útočníky přemohl a nůž jim vzal. Když se útočníci vrátili, aby pokračovali v boji, tak jednoho z nich pořezal na krku.

Zdá se, že v hromadných rvačkách mezi skupinami lidí různých národností a etnických skupin jsou nože zbraněmi první volby:

Hannover . Během rvačky na hlavním vlakovém nádraží byl  ubodán k smrti 39letý muž.  “Není možné, aby někteří lidé vnímali vlakové nádraží jako zónu, kde neplatí zákony,” řekl  člen městské rady za CDU Maximilian Oppelt.
Neubrandenburg . 27letý žadatel o azyl ze Sýrie byl během rvačky s jinými žadateli o azyl  bodnut  do krku. 40letý žadatel o azyl z Íránu během hádky  pobodal  28letého Iráčana. 19letý Eritrejec a 19letý Syřan  pobodali  29letého Poláka.
Kolín nad Rýnem . Během hromadné rvačky před hlavním vlakovým nádražím  pobodali  Arabové dva Afghánce.
Hamburk . 23letý německý občan, původem Srb z Černé Hory,  pobodal jiného Srba. Útočník uprchl do Srbska.
Duisburg . Soupeřící gangy Turků, Kurdů a Libanonců se navzájem napadly železnými tyčemi, obušky a  mačetami . Bojovali o nadvládu nad obchodem s drogami, prostitucí, hazardními hrami a obchodem se zbraněmi.
Hagenow . Při hromadné rvačce v obytné čtvrti  pobodal  18letý žadatel o azyl ze Sýrie křičící  “Alláhu Akbar!”  [ “Alláh je největší!” ] 26letého Iráčana.
Kaiserslautern . Během hromadné rvačky mezi Syřany byl  pobodán  24letý Syřan.
Varel . Během šarvátky s dvěma Íránci byl  pobodán  35letý Íránec.
Damme . Během hromadné rvačky mezi Syřany byl  pobodán  27letý Syřan.
Velbert . Při hromadné rvačce mezi Turky a Severoafričany byli  pobodáni čtyři lidé.
Baesweiler . Během hromadné rvačky mezi dvěma tureckými klany byl  pobodán  27letý Turek. K obnovení pořádku bylo vysláno sedm policejních aut.

Všechno nasvědčuje tomu, že nože jsou zbraní první volby také v azylových a uprchlických centrech a na dalších místech, kde jsou ubytováni migranti:

Hattersheim . 26letý žadatel o azyl ze Sýrie  ubodal k smrti  39letého Afghánce během sporu o jídlo v centru pro uprchlíky. U soudu Syřan  řekl , že Afghánce bodl 19krát, protože mu připomínal strýce, který s ním v dětství špatně zacházel. Řekl také, že izraelská zpravodajská služba Mosad  “seslala kouzlo”  na jeho matku a ta si teď přeje jeho smrt.
Landshut . V centru pro uprchlíky  vytáhl  35letý Íránec nůž na Nigerijce a křičel:  “Zabiju tě!”  Prokurátoři uvedli, že Íránec trpí paranoidní schizofrenií a ve svém současném stavu je pro své okolí nebezpečný.
Straubing . V centru pro uprchlíky  vytáhl  22letý Afghánec nůž na 21letého Afghánce. Útočník se bránil zatčení a kopal do policistů.
Engen . V centru pro uprchlíky  vytáhl  22letý migrant nůž na svého 26letého spolubydlícího.
Hannover . V centru pro uprchlíky 21letý Afghánec  pobodal  25letého Afghánce.
Bad Tölz . V centru pro uprchlíky  pobodal  21letý Afghánec 29letého migranta z Tanzanie.
Lübeck . Během hromadné rvačky mezi Afghánci a Syřany v azylovém centru byl jeden muž  pobodán .
Kefenrod . 35letý žadatel o azyl z Íránu  pobodal  v azylovém centru své dvě děti ve věku 4 a 6 let.
Holdorf . 35letý žadatel o azyl ze Súdánu se v azylovém centru pohádal se svojí přítelkyní. Když se dva přihlížející Súdánci pokusili do sporu zasáhnout, tak jim vyhrožoval  nožem .
Emden . 35letý uprchlík z Íránu byl zatčen za vyloupení několika supermarketů  s nožem v ruce .
Mnichov-Neuaubing . Během sporu kvůli poškozenému protipožárnímu sprinkler systému zaútočil 38letý migrant z Iráku  mačetou  na svého domácího.

Oběťmi útoků nožem se stávají i sociální pracovníci a státní zaměstnanci, včetně policie:

Offenburg , 17. srpna 2018. 26letý žadatel o azyl ze Somálska  ubodal  v ordinaci k smrti 52letého lékaře. Prokurátoři  uvedli , že se muž chtěl pomstít za to, co považoval za špatné léčení:  “Myslel si, že jej doktor otrávil.” Somálec byl umístěn na psychiatrii.  “Mnoho lékařů má přirozeně obavy a přemýšlí o instalaci poplašného tlačítka. Například banky jej už mají dlouho,” řekl  Ulrich Clever, prezident Zemské lékařské komory Bádenska-Württemberska.
Wittenberg . 20letý Afghánec, jemuž byl zamítnut azyl,  podřezal hrdlo 85letému důchodci a z místa činu uprchl v autě oběti. Dcera oběti pracuje v centru pro uprchlíky v Sasku, a byla to ona, kdo Afghánci zprostředkoval práci domácího pomocníka u svého otce.
Hagen . 26letý Syřan  vytáhl nůž  na zaměstnance železnice, když zjistili, že nemá jízdenku. Na hlavním vlakovém nádraží pak zaútočil na policii. Syřan byl registrován jako žadatel o azyl ve Švédsku a do Německa vstoupil nezákonně.
Düsseldorf . 24letý Němec tuniského původu  pobodal  na letišti v Düsseldorfu 51letého člena bezpečnostní služby.
Obermehler . V centru pro uprchlíky  vytáhl  29letý žadatel o azyl z Maroka nůž na člena bezpečnostního personálu.
Deggendorf . V centru pro uprchlíky  vytáhl  23letý senegalský žadatel o azyl nůž na člena bezpečnostního personálu.
Flensburg . Ve vlaku Intercity-Express (ICE)  pobodal  24letý žadatel o azyl z Eritreje 22letého policistu a policista jej zastřelil. Eritrejec přišel do Německa v září 2015.
Borken . 19letý muž  pobodal  55letého policistu, který přijel vyšetřit hlášení o domácím násilí poté, co matka vykázala svého 19letého syna z domu.
Bad Säckingen . 58letý muž ozbrojený  nožem  napadl policistu, který měl na sobě ochrannou vestu proti bodnutí nožem.
Řezno (Regensburg) , 14. ledna 2018. 33letý Němec íránského původu se pokusil  bodnout  policistu, který vyšetřoval hlášení o domácí hádce. Když téže noci požádali policisté tři mladistvé migranty o předložení osobních dokladů, přiběhlo více než tucet mladíků, kteří policisty napadli. 17letý žadatel o azyl z Afghánistánu opakovaně kopal do policisty ležícího na zemi. 26letý policista utrpěl otřes mozku, pohmoždění a poranění lebky a musel být hospitalizován. Během této jedné noci byli městští policisté napadeni celkem ve čtyřech různých incidentech.

Některá pobodání mají i politické dozvuky:

Chotěbuz (Cottbus) . Neznámý pachatel  “jižanského vzhledu” pobodal náhodně vybraného 28letého Němce. Město  vydalo  toto prohlášení:  “Nebudeme váhat říct pachateli, že on nebo ona dostane jízdenku zpět do své vlasti. Nenecháme naše město ničit lidmi, kteří se neumějí chovat a kteří si myslí, že mohou tímto způsobem řešit konflikty.”  Varování rozpoutalo bouři kritiky a řada lidí obvinila městskou radu z toho, že jsou  “extrémní pravičáci”  a  “neonacisté” .Představitelé města prohlášení  upravili , ale stáli si na svém:  “Jasně prohlašujeme, že jsme proti rasismu a xenofobii v našem městě. Chceme, aby se každý, kdo chce žít v našem městě, cítil dobře a měl pocit, že je zde vítán. Také ale odsuzujeme každé násilí, bez ohledu na to, kdo je z jeho spáchání podezřelý. Každý, kdo porušuje zákony a páchá trestné činy – bez ohledu na to, jaký je jeho původ – musí za své činy nést příslušné právní důsledky.”
Chotěbuz (Cottbus) . Tři žadatelé o azyl ze Sýrie (v
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější