Škola v Nemecku kúpila pre moslimské žiačky burkiny, aby mohli absolvovať plavecký výcvik
RSS Facebook

Škola v Nemecku kúpila pre moslimské žiačky burkiny, aby mohli absolvovať plavecký výcvik

Herne 13. júna 2018 (HSP/Foto: Marks and Spencer)
 
Gymnázium J. H. Pestalozziho v meste Herne v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zakúpilo 20 moslimským žiačkam burkiny, aby nemohli odmietnuť zúčastniť sa plaveckého výcviku v zmiešanej skupine chlapcov a dievčat
Žena v burkinách, ktoré predáva britská sieť obchodov Marks and Spencer
“Takže sa už nikto nebude vyhovárať, že sa nemôže zúčastniť vyučovania,” reaguje riaditeľ gymnázia Volker Gößling pre nemecké noviny WAZ . Dodáva tiež, že 15 žiačok už súhlasilo, že si odev oblečie.
Ide o šiesty a ôsmy ročník, ktorý má vo svojich osnovách plavecký výcvik. Riaditeľ školy vysvetlil, že plávanie bolo každým rokom problémom, ak sa v triede nachádzala nejaká moslimská žiačka. Ale keďže plávanie býva pravidelnou súčasťou telesnej výchovy, je teda povinné.
O tejto záležitosti napísal aj niekoľko metodických príručiek odborník na pedagogiku Klaus Spenlen z univerzity v Düsseldorfe, ktorý okrem iného o školskom vyučovaní uvádza: “To nie je úloha hodnôt, ale spôsobov postupu, od ktorých sa nemá ustupovať.” Podľa neho by sa škola mala najprv pokúsiť vytvoriť len čisto dievčenskú skupinu a keby to nebolo možné, potom by “dievča v každom jednotlivom prípade musela preukázať dôveryhodné tvrdenie, že to poškodzuje jej náboženské presvedčenie, a musí to byť aspoň v puberte”.
V súčasnosti navštevuje gymnázium 34 takýchto tzv. “integrovaných” žiakov, ktorí vedia slabo plávať alebo ani vôbec a niektorí sa dokonca obávajú. Ale riaditeľ má jasný postoj: “Každý by sa mal naučiť plávať a ja sa postarám o podmienky.”
Zakúpenie burkín stálo školu 400 eur. Peniaze okrem iného pochádzajú z vnútornej školskej dobročinnosti pre utečencov. Žiačkam sa poskytujú bezplatne a dá sa vybrať aj primeraná veľkosť.
“Plávanie je integrácia, ktorá je súčasťou kultúry v Nemecku. Zaobstaranie burkín bolo v škole dobre prijaté. Nekritizovali to ani žiaci, ani rodičia a ani učitelia,” hovorí riaditeľ.
Islamská kritička Mina Ahadi dokonca vraví, že moslimské žiačky by ani nemali burkiny nosiť, veď  “v Nemecku nie sú rozdiely medzi mužmi a ženami” a vie o mnohých moslimských rodičoch, ktorí súhlasia, “aby sa ich dcéra učila plávať aj v bikinách”.
 
Príspevok Škola v Nemecku kúpila pre moslimské žiačky burkiny, aby mohli absolvovať plavecký výcvik zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější