Vyjádření Generace Identity k cenzorským krokům ze strany společnosti Facebook
RSS Facebook

Vyjádření Generace Identity k cenzorským krokům ze strany společnosti Facebook

Řada z Vás jistě zaznamenala, že již druhým týdnem nefunguje oficiální profil Generace Identity na sociální síti Facebook s bezmála 9000 sledujícími a také profil Generace Identity Severní Čechy s téměř 1200 fanoušky. Jistě jste si také všimli, že v předchozích týdnech zmizely ze stejné sociální sítě stránky dalších evropských poboček identitárního hnutí.
Génération Identitaire
Ať už se jednalo o profil původní mateřské Génération Identitaire, tak o stránku rakouské, německé, slovinské a nově také italské pobočky. V průběhu května byl ze strany Facebooku zrušen také profil úspěšného celoevropského projektu identitárních aktivistů zaměřeného na boj s masivní imigrací s názvem Defend Europe. Všechny uvedené stránky měly v součtu více než čtvrt milionu fanoušků, jejichž počet podobně jako počet aktivistů či podporovatelů v posledních týdnech výrazně rostl.
Pokud jde konkrétně o stránky české Generace Identity. Byli jsme 1. června bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení ze strany FB upozorněni, že „porušujeme zásady komunity“. Bylo nám zároveň doporučeno dočasné pozastavení profilu a odstranění nijak nespecifikovaných „závadných“ příspěvků. Na náš dotaz, v němž jsme požadovali upřesnění, které konkrétní příspěvky měly být ty závadné a čím konkrétně jsme porušily pravidla jsme odpověď do dnešního dne nedostali, respektive dostali, ale uvedenou zřejmě automatem generovanou nic neříkající frázi: „Váš názor nám pomůže vylepšit Facebook. Děkujeme, že jste si našli čas na nahlášení.“, rozhodně za odpověď nepovažujeme. Příspěvek, který nám byl smazán – fotografie z pokojného protestu před rakouskou ambasádou proti snaze o kriminalizaci tamních identitářů rozhodně nijak závadný, protiprávní ani urážlivý nebyl.
Protože máme dostatek informací od kamarádů z jiných evropských zemí, víme, že podobně arogantně bez bližšího vysvětlení postupoval při rušení jejich mnoho let fungujících profilů.
Jelikož uvedené cenzorské kroky přišly masivně v rámci celé Evropy, po rušení hlavních celonárodních stránek následovalo rušení profilů regionálních poboček a dalších spřízněných projektů, jsme jednoznačně přesvědčeni, že se jedná o akci provedenou na politickou objednávku. Do jaké míry se jedná o hysterickou reakci chřadnoucího liberálního systému a do jaké míry o pomyslné „vrtění psem“ v moment, kdy vyšlo najevo, že nadnárodní sociální síti uniklo obrovské množství citlivých osobní údaje svých členů, necháváme na našich čtenářích.
Vzhledem k tomu, že Facebook si během let vytvořil v oblasti sociálních sítí v podstatě monopol a důležitost této komunikace dlouhodobě roste, je byť jen dočasná nefunkčnost FB profilu velkou ztrátou, nicméně máme připravenu řadu alternativních řešení.
Náš FB profil jsme na základě výše uvedeného dočasně inaktivovali a učinili kroky ke snížení možnosti jeho smazání. V brzké době můžete čekat jeho opětovné spuštění, ačkoliv jsme připraveni na to, že nás cenzoři z Facebooku bez uvedení důvodu sami ze sítě odstřihnout.
Podobně jako identitáři z ostatních evropských zemích, jsme nově založili profil na původně ruské sociální síti VKontakte. https://vk.com/public167213291 . Ta dle našich informací zatím podobné nedemokratické praktiky nezavádí a je v současné době výrazně svobodnější platformou než Facebook. Vyzýváme všechny naše příznivce, ať nás následují.
Sledovat nás dále můžete zde na našem webu:

https://generace-identity.cz .
Na instagramu: https://www.instagram.com/generace_id/
Twitteru: https://www.twitter.com/generace_id/

Regionální pobočky GI můžete zatím sledovat na dosud fungujících stránkách na FB:

GI Východ – https://www.facebook.com/Generace-Identity-Východ-3125683…/ …
GI Brno – https://www.facebook.com/generace.id.brno/?ref=br_rs
GI Jižní Čechy – https://www.facebook.com/generaceIDJih/?ref=br_rs
GI Ostrava – https://www.facebook.com/Generace-Identity-Ostrava-161798…/ …
GI Západní Čechy – https://www.facebook.com/Generace-Identity-Západní-Čechy-…/ …
Studijní skupina Astraea – https://www.facebook.com/astraea.cz/

Pokud chcete Generaci Identity podpořit a zapojit se do našich aktivit, napište nám e-mail na adresu generaceidentity@gmail.com.
Finančně podpořit nás můžete na našem transparentním účtu u Fio banky: 2701254651 / 2010
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější