Muslimští migranti jsou násilní, odmítají obsluhovat „nevěřící“ a ženy nechtějí pracovat
RSS Facebook

Muslimští migranti jsou násilní, odmítají obsluhovat „nevěřící“ a ženy nechtějí pracovat

COM/KZ
Rakouský deník  Kronen Zeitung se dostal  k neveřejné zprávě, kde pracovníci úřadů práce (AMS – Arbeitsmarktservice Österreich) popisovali své zkušenosti s migranty a lidmi s přistěhovaleckými pozadím. Závěry nejsou příliš potěšující, i když šéf úřadu hodnotí audit jako nekomplexní.Strach z migračního násilí
Zaměstnanci AMS si stěžují na závažné problémy při péči o nezaměstnané, jejichž mateřštinou není němčina – nejhorší jsou hlavně Čečenci a Afghánci.
Podle zprávy z interního auditu je hlavní překážkou pro úspěšnou integraci nedostatečná znalost německého jazyka ale i náboženské a kulturní důvody. Avšak šéf AMS Johannes Kopf s tím nesouhlasí, podle něj jde jen o jednotlivé pozorování zaměstnanců AMS, které nelze aplikovat plošně.
Téměř 50-stránková zpráva z června 2017 nebyla ve skutečnosti určena pro veřejnost.  Je založena na průzkumu v kancelářích v Horním Rakousku, Salcburku, Vorarlbergsko a Vídni. Autoři zprávy zkoumali, zda dostávají nezaměstnaní migranti stejné služby jako rodilí Rakušané a zda nejsou při hledání zaměstnání diskriminováni. Nic takového se nakonec nezjistilo.
„Nebudeme sloužit“
Přestože samotní migranti nejsou nijak diskriminováni, ukázalo se něco jiného. U některých skupinách neRakušanů vznikají obrovské problémy, zvláště u Čečenců, kteří mají sklony reagovat násilně mnohem častěji než bývá zvykem.
Mnozí úředníci uváděli konkrétní případy, že se stali terčem násilí právě od příslušníků těchto skupin, když nebyli spokojeni s nabízeným zaměstnáním. Tvrdí, že mají strach jim nabídnout určité kurzy nebo nabídky práce.
Čečenci, Syřané a Afghánci tvrdě odmítají místa v sociálních profesích nebo v průmyslu veřejného stravování “  protože je pro ně nepřijatelné někoho  obsluhovat,  “ říká zpráva. „Obecně také platí, že muslimští otcové přímo brání tomu, aby mohli jejich manželky a dcery chodit do zaměstnání, nebo se dále vzdělávat,“ cituje Kronen Zeitung přímo z neveřejné zprávy.
Report dále uvádí, že v Rakousku tvoří příjemci podpory v nezaměstnanosti s přistěhovaleckými kořeny 42% a ve Vídni je to dokonce 61%.
Dramatická situace panuje i ve skupině mladých přistěhovalců, kteří ve své věkové skupině tvoří 71% příjemců podpory v nezaměstnanosti.  Obzvláště drastická situace je v pobočce v John Street ve čtvrti Rudolfsheim-fünfhaus: Zde dva ze tří uchazečů o zaměstnání mají migrační pozadí nebo jsou cizinci.
Šéf AMS rozsah problému nepřipouští
V prohlášení vedoucího AMS Kopf, které je uvedeno v auditorské zprávě, se zaměstnancům AMS nabízí “  interkulturní porozumění  „. Mnozí pracovníci považují za obtížné “  rozlišovat mezi vnímáním a předsudky  „.
Zůstává otázkou, do jaké míry bude moci dojít k řešení problémů, pokud si samotný šéf úřadů Kopf odmítá připustit realitu a tvrdí, že šlo ze strany zaměstnance úřadu jen o “  jednotlivé pozorování  „. Na svém Facebooku označil zprávu za “  neúplnou a zavádějící  „.

ZDROJ:  Kronen Zeitung
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější