Martin Konvička oznámil v kavárně kandidaturu do Senátu
RSS Facebook

Martin Konvička oznámil v kavárně kandidaturu do Senátu

OSTRAVA | Docent Martin Konvička včera odpoledne oznámil kandidaturu ve volbách do Senátu v senátorském obvodě č. 71 Ostrava – Jih. Stalo se tak neoficiálně v ostravském Knihcentru při debatě nad knihou Petra Hampla Prolomení hradeb. Oficiálně pak po osmnácté hodině v ostravské Kavárně Broadway Coffee.
Martin Konvička
Ostravský senátorský obvod Jih, tak zažije výživné předvolební klání, jelikož ČSSD avizuje v tomto obvodě kandidaturu bývalého premiéra a předsedy soc. dem. Jiřího Paroubka a jiné strany a hnutí jistě nezůstanou mimo.
Ani Martin Konvička nebude v místě lehká váha, jelikož bude na kandidáta nominován s podporou hnutí Nezávislí, tehdejší senátorky a dlouholeté starostky ostravských Mariánských Hor Liany Janáčkové, která se oficiálního oznámení kandidatury Martina Konvičky zúčastnila i s předsedou hnutí Nezávislí s Patrikem Hujdusem.
A co zrovna vedlo Martina Konvičku, že se rozhodl kandidovat v Ostravě, když je znám jako entomolog z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích? „Tak já jsem se sice narodil v Opavě, ale jako dítě jsem vyrůstal kousíček od této kavárny. Dětství jsem strávil na ulici Krestova 6 v Hrabůvce,“ řekl Martin Konvička s tím, že proto se rozhodl kandidovat v Ostravě. Dále že děkuje za podporu Nezávislých, když vyslyšeli jeho návrh, aby mohl v tomto obvodě s jejich podporou kandidovat.
Liana Janáčková a Patrik Hujdus
Na dotaz Liany Janáčkové, že když jej v kandidatuře podpořili, zda bude pravidelně ve své senátorské kanceláři v Ostravě – Jihu, odpověděl, že to je jasné, že pravidelně bude v Ostravě: „Budu z Ostravy, ale i od zastupitelů a starostů hnutí Nezávislých přenášet poznatky do Senátu,“ upřesnil docent Konvička.
Na dotaz z publika, proč se spojil s hnutím Nezávislých, odpověděl Konvička, že pro jeho historii, že se jedná o nejstarší politické hnutí nezávislých kandidátů s historií do začátků devadesátých let minulého století a také, že má toto hnutí mnoho starostů ze svých řad, tak jako i stovky obecních zastupitelů a takové osobnosti jako je i Liana Janáčková.
Martin Konvička – ostravské Knihcentrum
Oznámení kandidatury v ostravské Kavárně Broadway Coffee

Foto: autor článku
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější