Čo povedali o antikapitalistickom prejave prezidenta, ktorý rozdeľuje
RSS Facebook

Čo povedali o antikapitalistickom prejave prezidenta, ktorý rozdeľuje

Bratislava 14. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Aké sú reakcie na vystúpenie prezidenta Kisku v NR SR? Napriek tomu, že politici sa väčšinou snažia hodnotiť ho vyvážene a neutrálne, do očí bije jedna vec: hodnotenia sú buď pozitívne alebo negatívne, podľa toho, z ktorého tábora hodnotiaci pochádza. Nie že by to tak nebolo aj u Kiskových predchodcov, ale tento prezident spoločnosť najviac polarizuje. Či už je prezident Kiska taký alebo onaký, dá sa konštatovať, že spoločnosť nespája, ale rozdeľuje.
Na snímke prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vystupuje so správou o stave Slovenskej republiky v pléne Národnej rady SR
Jana Kiššová, poslankyňa za stranu SaS
Som veľmi rada, že pán prezident jasne, zrozumiteľne a otvorene pomenoval problémy. Myslím si, že to bol stručný, ale aj hutný exkurz do aktuálnych problémov, ktoré Slovensko dnes má. Nevnímala som to politicky, vnímala som to naopak veľmi vecne, hovoril o reálnych problémoch a opieral sa o fakty.
 
Béla Bugár, predseda strany Most-Híd
Bol to prejav hodnotiaci činnosť vlády, a nie stav republiky. Netreba vidieť len problémy, ale aj úspechy. Akosi tam zanikli pozitívne pasáže. Mohol hovoriť aj o úspechoch. Dokonca povedal, že namiesto plnenia vládneho programu sú tu nejaké sociálne balíčky. To nie je pravdivý výrok. Vládny program plníme.
 
Veronika Remišová, poslankyňa za hnutie OĽaNO
Stotožňujem sa s tým, že prezident obrátil pozornosť zase na vraždu Jána Kuciaka a na kritiku aktuálnych problémov spoločnosti. Celkom by som nesúhlasila s jeho výrokom, že tu ide o generačné zlyhanie. V každej generácii sú ľudia takí aj onakí.
 
Peter Pellegrini, predseda vlády SR
Očakával som, že pán Kiska pravdivo posúdi stav našej krajiny, ale o Slovensku nepovedal nič pozitívne. Nedotkol sa nášho dobrého hospodárskeho vývoja, zlepšenia v oblasti nezamestnanosti, nedotkol sa zvyšovania miezd a kvality života. Hovoril veľa o právnom štáte a apeloval na morálne autority a o návrate dôvery občanov v inštitúcie, preto by som bol veľmi rád, keby sa chlapsky postavil k podozreniam, ktoré súvisia práve s jeho osobou, a ktoré hovoria o tom, že pravdepodobne prekročil limit pri výdavkoch na volebnú kampaň a ďalšie veci. Ak mám hodnotiť túto správu, ktorá nenašla ani jedno pozitívum na Slovenskej republike, tak ju nepovažujem za správu prezidenta SR, ale za správu budúceho opozičného politika. Nič viac k tomu nemôžem povedať.
 
Marek Maďarič, poslanec za stranu Smer-SD  
Pán prezident podal správu o stave spoločnosti predovšetkým z toho negatívneho pohľadu, čo sa tu udialo. S viacerými charakteristikami súhlasím, na druhej strane sa mi zdalo, že tá správa bola neúplná: nežijeme len vo vyslovene negatívnom svete. Z tohto pohľadu sa mi tá vlaňajšia správa zdala komplexnejšia. Ale je to právo pána prezidenta, asi mal dôvod, prečo sa sústredil práve na tieto veci. To je môj bezprostredný pocit.
 
Jaroslav Paška, poslanec za stranu SNS
Prejav pána Kisku bol veľmi kritický voči súčasnej vládnej garnitúre. Ale pán prezident nenaznačil východiská. Mám pocit, že sa viac venoval kritike a menej sa pozeral do zrkadla aj na vlastné pôsobenie v minulosti.
 
Ján Budaj, poslanec za hnutie OĽaNO
Bol to silný a razantný prejav, ktorý upozornil, že Slovensko potrebuje nielen slobodu, demokraciu, vlastnú štátnosť a európsku atlantickú orientáciu, ale potrebuje aj vnútorné prostredie, ktoré sme si zvykli nazývať slušnými pomermi. To je posolstvo, ktoré malo byť vyslovené. Po tom, čo sa udialo tento rok na jar – myslím tým vraždu investigatívneho novinára a jeho snúbenice – to bolo úplne namieste.
 
Ľuboš Blaha, poslanec za stranu Smer-SD
To, ako zneužil kauzu vraždy dvoch mladých ľudí, je naozaj obludné a morbídne. Bolo mi z toho až smutno, pretože na Slovensku pred niekoľkými mesiacmi zomreli dvaja mladí ľudia, je to tragédia pre celú krajinu, a aby sa na tom niekto priživoval ešte po troch mesiacoch z pozície prezidenta, ktorý si takto robí lacnú politickú kampaň a z vraždy dvoch mladých ľudí robí marketingové heslá, to je podľa mňa niečo, čo je na odstúpenie z funkcie prezidenta. Pán prezident túto kauzu zneužíva. Vy to nevidíte?
 
Zuzana Kovačič-Hanzelová, bývalá reportérka RTVS
Na otázku, či odpovie Hlavným správam odpovedala: Určite nie. Ďakujem pekne.
 
Miroslav Ján, diskutujúci na Hlavných správach
Keby Kiska na záver toho svojho antikapitalistického prejavu zvolal, že takto sa za socializmu nežilo, že za toto som neštrngal, a že sme boli potravinovo sebestační, niečo by sme mu možno odpustili. A ten nápad kotlebovcov s vyskladaným nápisom oceňujem na päť hviezdičiek z piatich možných. Na to sa hodí jeden fúzatý záhorácky vtip: že aké je to štvornožičkové víno? To je také, že ideš po štyroch pod susedove okná, aby ťa naň nepozval. Kotlebovi poslanci to nechceli počúvať, a tak to urobili najšikovnejšie ako sa dalo: nebolo by celkom pekné, keby len tak na protest odišli z rokovacej sály, tak sa nechali jednoducho „vyniesť“, čo malo lepší efekt.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Čo povedali o antikapitalistickom prejave prezidenta, ktorý rozdeľuje zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější