Boris Kollár: Nórske fondy nesmrdia
RSS Facebook

Boris Kollár: Nórske fondy nesmrdia

Bratislava 14. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Sme rodina nesúhlasí s vyjadrením prezidenta Kisku, že Slovensko nemá s Nórskom žiadny problém
Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár
Prezident Andrej Kiska na svojej stránke (https://www.prezident.sk/article/prezident-v-norsku-je-to-krajina-s- ktorou-nemame-ziadny-problem/) skonštatoval, že Nórsko je krajina, s ktorou nemáme žiaden problém. My nesúhlasíme.
Hnutie SME RODINA prostredníctvom svojho predsedu Borisa Kollára ako aj poslanca Petra Štarchoňa iniciovalo niekoľko tlačových konferencií a osobných stretnutí, či už s bývalou ministerkou spravodlivosti, či ministrom práce ako aj s komisárkou za maličkú Maxine – dievčatko, ktoré v Nórsku ukradol úrad pre „starostlivosť“ slovenskému otcovi.
Bolo niekoľko krát spomenuté, že v tomto prípade sa angažovali aj obe komisárky – komisárka pre deti a komisárka pre ťažko zdravotne postihnutých, či bývalá vedúca stálej delegácie pri parlamentnom zhromaždení Rady Európy Oľga Nachtmannová.
Nakoniec aj samotný prezident Andrej Kiska prijal starú matku a poskytol jej finančnú pomoc – pravda je taká, že ako jediný odmietol napísať vlastné vyjadrenie a zaslať ho do Nórska. „Preto napísať, že Nórsko je krajina, s ktorou nemáme žiaden problém je viac ako schizofrenické. Navrhovali by sme pánovi prezidentovi, aby viac sledoval angažovanie sa slovenských štátnych orgánov, hlavne ministerstvo spravodlivosti a ich tlačové správy.
Pretože ignoruje fakt zverejnený práve týmto ministerstvom, že v nórskych prípadoch slovenská republika intervenuje pred Európskym súdom pre ľudské práva ako tretia strana poukazujúc na vážne systémové problémy v oblasti ochrany detí“, uvádza predseda hnutia Boris Kollár.
Citujeme z https://www.justice.gov.sk/Stranky/aktualitadetail.aspx?announcement ID=2325: „Slovenská republika už intervenuje v podobnom prípade K. O. a V. M. v. Nórsko (64808/16). Tento prípad je v súčasnosti v štádiu pred rozhodnutím.
V prípade Strand Lobben a ďalší v. Nórsko vyvoláva rozsudok komory Súdu viacero vážnych otázok a pochybností, týkajúcich sa predovšetkým toho, (i) či a ak áno, do akej miery orgány sociálnej starostlivosti zvažovali pred odobratím dieťaťa zo starostlivosti matky menej invazívne postupy v podobe pomoci a asistencie, (ii) na základe akých dôvodov pokladali za rozhodujúci faktor údajnú neschopnosť sťažovateľky starať sa o dotknuté dieťa, hoci sťažovateľka sa bez problémov stará o svoje druhé dieťa a (iii) či pri povolení adopcie dieťaťa bez súhlasu sťažovateľky, dodržali spravodlivú rovnováhu medzi záujmami zainteresovaných strán.
Vzhľadom na uvedené skutočnosti Slovenská republika využila možnosť podľa článku 36 ods. 2 Dohovoru a požiadala o povolenie intervenovať v uvedenom prípade ako tretia strana.”
„Od najvyššieho predstaviteľa štátu by sme očakávali, že dá prednosť morálnym hodnotám a zásadám, akými sú rodina a dodržiavanie práv detí a rodín, pred kupovaním si Slovenska Nórskom,“ uzatvára Kollár.
 
Príspevok Boris Kollár: Nórske fondy nesmrdia zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější