Velký přehmat Angely Merkel
RSS Facebook

Velký přehmat Angely Merkel

V Bavorsku se blíží zemské volby a průzkumy veřejného mínění naznačují, že vládnoucí CSU, tedy nejbližší vládní partner CDU Angely Merkelové, zatím sčítá ztráty voličů, kteří utíkají ke xenofobní a protiimigrantské AfD. A. Merkelová, mj. také ve snaze pomoci sesterské CSU v jejím volebním boji o hlasy, dala k „lepšímu“ svůj pohled na vyhnání, jak ona říká, respektive odsun Němců že střední a východní Evropy po válce.
Jiří Paroubek
Merkelová sice připustila, že „Vyhnání a útěk Němců, byly především bezprostředním následkem Němci započaté II. světové války a nevýslovných zločinů nacionálně socialistické diktatury“. Kdyby tímto skončila, mohli bychom vést určitý spor jen o slovo – vyhnání -. Ale z hlediska obsahu nelze proti tomuto vyjádření nic namítnout. Merkelová, ale pokračovala: „To ale nemění nic na tom, že pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění“.
Paní kancléřka se pochopitelně mýlí. Jedno i druhé, v případě Československa, existovalo. Sudetoněmecká menšina v českém pohraničí pomohla Hitlerovi rozbít demokratický a dobře se rozvíjející československý stát, ve kterém byla solidně zajištěna i práva národnostních menšin. Sudetoněmecká strana vedená Konrádem Henleinem, byla trojským koněm Adolfa Hitlera v Československu a měla velkou, zdrcující podporu mezi německou menšinou v Čechách a na Moravě. Odhaduje se, že ve zcela svobodných komunálních volbách, které se konaly v Československu v květnu a v červnu 1938, získala tato strana 93% německých hlasů. Její bojůvky, ordneři operující s jejím vědomím v českém pohraničí, terorizovali české obyvatelstvo žijící v Sudetech a také německé antifašisty, kteří podporovali demokratický československý stát. K odpůrcům nacismu mezi Němci v Československu patřili především němečtí sociální demokraté, němečtí komunisté a také významná část katolických kněží.
Morální odpovědnost sudetských Němců za rozbití československého státu je jednoznačná. Jejich vůdci předkládali, v souladu se stanoviskem Berlína, postupně se stupňující požadavky československé vládě, směřující ke zničení demokratického systému v Československu. Pokud by činitelé Sudetoněmecké strany K. Henleina chtěli věci řešit demokraticky, v rámci institucí demokratického státu, mohla se Československá republika stát vzorným demokratickým státem respektujícím národnostní menšiny v podobném módu jako je tomu ve Švýcarsku. Takové byly, počátkem 30. let představy T. G. Masaryka a E. Beneše. Vytvořit v Československu federativní stát postavený na kantonálním principu po vzoru Švýcarska. Německá menšina však propadla jedu nacionalismu a udělala všechno pro rozbití demokratického státu.
Po odtržení pohraničních oblastí Čech a Moravy od Československa v říjnu roku 1938, došlo v Sudetech okamžitě k pronásledování demokratických Němců, Čechů, kteří neuprchli z pohraničí a židů. Německé koncentrační tábory se zaplnily dvaceti tisíci německočeskými demokraty z pohraničí. Němci v Československu ve zdrcující většině podpořili Hitlerovu diktaturu a rozbití československého státu, rozdupání demokracie, nacistický teror vůči všem politickým odpůrcům a židům a nesou tedy morální a politickou odpovědnost za to, co se stalo. Soužití mezi zdrcující částí německé menšiny v Československu s Čechy a Slováky, nebylo v poválečném období, s ohledem na strašné zločiny nacistů, kterých se dopustili na území tzv. Protektorátu, možné. Československá vláda a prezident proto akceptovali postupimské rozhodnutí tří velmocí – USA, Sovětského svazu a Velké Británie – odsunout pronacistickou část sudetských Němců z Československa. Jednalo se celkem o tři miliony lidí. Chci jen připomenout, že na přelomu září a října roku 1938 bylo nuceno uprchnout ze Sudet, obsazovaných podle hanebné Mnichovské dohody německou armádou, sta tisíce Čechů jen s tím nejskromnějším majetkem. Byli to tedy Němci, kteří ukázali, jak se mají věci řešit. Odsun nebyl jistě ničím příjemným, ale představoval historickou spravedlnost a zároveň je něčím k čemu již není potřeba se s ohledem na budoucnost vracet.
Připomínám, že to byla vláda pod mým vedením, která se v roce 2006 omluvila těm německým antifašistům, kteří po roce 1945 utrpěli újmu s ohledem na svou národnost, přestože zůstali v roce 1938 věrní Československé republice. Kdyby nebylo II. světové války, kterou vyvolali němečtí nacisté, kterým podlehl německý národ, nebylo by odsunu Němců z Československa. A upřímně, nebylo by ani února 1948 a čtyřiceti let komunistické vlády.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější