Armáda trpí chorobou míru, teskní čínský deník nad tím, že je dlouho mír
RSS Facebook

Armáda trpí chorobou míru, teskní čínský deník nad tím, že je dlouho mír

PEKING | Oficiální noviny čínské armády otiskly článek, ve kterém varovaly, že čínské ozbrojené síly sužuje korupce, jež je příznakem „choroby míru“. Po téměř čtyřech dekádách bez války čínské ozbrojené síly potřebují zvýšit svou bojovou připravenost. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.
Čínská lidová osvobozenecká armáda | cntv.cn
Naposledy čínská lidová osvobozenecká armáda válčila proti Vietnamu v roce 1979. Nedostatek bojových zkušeností vyvolal „chorobu míru“, která prolezla každý kout v největší armádě na světě.
Kvůli obavám z nedostatku bojových zkušeností čínských důstojníků prezident Si Ťin-pching nařídil zvýšit počet cvičení a bojovou připravenost. Nicméně velký počet armádních velitelů falšuje statistiky o provedených cvičeních.
Tato praxe byla natolik rozšířená, že od loňského listopadu ústřední vojenská komise posílá disciplinární důstojníky, které mají dohlížet na vojenská cvičení na pěti velitelstvích, uvádí deník South China Morning Post (SCMP).
„Choroba míru je společným symptomem u naší armády po řadu desetiletí,“ píše editorial, ze kterého cituje SCMP. „Pokud se nesebereme a nevymýtíme toto zlo, zaplatíme velkou cenu v případě války. Válku zastavíme, pouze pokud jsme schopni bojovat,“ varuje.
Si Ťin-pching chce během tří desetiletí transformovat čínskou armádu na jednu z nejbojeschopnějších na světě. V posledních letech Peking ukazuje své svaly na sporném území v Jihočínském moři a posílá své námořnictvo i na zahraniční mise. V Džibutsku čínská armáda vybudovala svou první námořní základnu za hranicemi své země.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější