Švédská totalita: Úřady fakticky zlikvidovaly zubaře, který odhalil podvod vetřelců s věkem. Nejsou to děti, jsou dospělí, uvedl a je bez práce
RSS Facebook

Švédská totalita: Úřady fakticky zlikvidovaly zubaře, který odhalil podvod vetřelců s věkem. Nejsou to děti, jsou dospělí, uvedl a je bez práce

STOCKHOLM | Švédský zubní lékař přišel o práci a byl úřady finančně zruinován poté, co nahlásil, že 80 % jeho „dětských“ pacientů z řad přivandrovalců jsou dospělé osoby. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.
Takový milý vetřelec
Televize RT přinesla rozhovor se zubařem Berntem Herlitzem (56) ze švédského ostrova Gotland. Ten před dvěma lety analyzoval chrup tzv. „dětí bez doprovodu“, jež přivandrovaly v největší uprchlické krizi v Evropě od konce 2. světové války. „Pokud máte rentgen, tak snadno zjistíte, zda je člověk plnoletý, nebo ne. 80 % z nich bylo plnoletých,“ řekl Herlitz v rozhovoru s RT.
Zjistil, že v 80 % případů jeho dětští pacienti měli zcela vyvinuté zuby moudrosti. To zcela dokazuje, že tito lidé museli být dospělými. A za pravdu se dnes trestná! Co se dělo pak je jako ze špatného filmu.
Zubař na to upozornil imigrační úřady, kde mu poradili, aby o tom napsal zprávu. To se však nelíbilo jeho zaměstnavateli, který ho propustil s odůvodněním, že porušil lékařské tajemství. Lékař však zažaloval jeho bývalého zaměstnavatele a vyhrál odškodné.
„Vyhodili mě za to, že jsem postupoval podle instrukcí, které mi dala paní z imigračního úřadu. Napsal jsem jim email, že mohu potvrdit, že těmto lidem je přes 18 let,“ uvedl. Nicméně z rozsudku se dlouho neradoval. Gotlandské úřady se odvolaly k nejvyššímu pracovnímu soudu a najaly si jednoho z nejlepších právníků ve Švédsku, aby, jak říká, ho zničily. 4. července prohrál soudní spor a byla mu uložena pokuta ve výši 475 000 švédských korun (přes 1,2 milionu českých korun). Toto rozhodnutí, jak říká, jeho rodinu ekonomicky zruinovalo.
Rozhodl se, že na internetu zorganizuje sbírku, která mu má pomoci vyplatit jeho pokutu, během několika dní od nelhostejných občanů vybral již polovinu částky. Herlitz je stále přesvědčen, že učinil správnou věc, když informoval úřady. „Neměli by lhát, když přijdou do Švédska,“ cituje jeho slova RT.
Mnoho vetřelců, kteří dorazí do Evropy, lžou o svém věku. Podle zprávy německých úřadů, která se v roce 2017 dostala do médií, ve 43 % případů přivandrovalých parazitů, kteří tvrdí, že jsou děti, jsou ve skutečnosti dospělí. V Dánsku se jedná dokonce o 74 % případů. Mnozí přivandrovalí zločinci podvádějí kvůli tomu, že nezletilé osoby dostávají více sociálních dávek a nejsou tak přísně trestány, pokud spáchaly zločin.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější