Anarchista Chovanec a „demokracie“ zfašizovaných mas
RSS Facebook

Anarchista Chovanec a „demokracie“ zfašizovaných mas

Sociálně demokratický poslanec, někdejší úřadující šéf strany a exministr Milan Chovanec by se po svém postoji k otázce vyslovení důvěry vládě mohl dát směle zapsat k anarchistům a nepochybně by uspěl. Demokracie funguje na základě toho, že většina o něčem rozhodne, orgány nadřízené ovlivňují rozhodování a výkon přenesené působnosti orgánů podřízených a ostatní se musí v rámci stranické disciplíny podřídit tomuto verdiktu. Tolik v kostce princip demokracie, což by mohl pochopit i bakalář z plzeňských práv. Nikoliv však Milan Chovanec.
Jan Kopal
Být součástí strany, která se rozhodne být součástí vlády, když o tom rozhodlo nejprve stranické referendum a později i nejvyšší stranické orgány ČSSD, a přitom hlasovat proti s odůvodněním, že mě k tomu zmocnil krajský výbor… Je to ukázkový případ schizofrenie a anarchistického myšlení par excellence.
Stávající systém zastupitelské demokracie funguje na bázi politických stran (jejich role je nezastupitelná), které před voliče předstupují se svým programem. Na prosazování stranického programu a na určování strategie, jak toho dosáhnout, dohlíží stranické volené orgány, které jsou jeho garanty. Pokud tyto principy nebudeme uznávat a respektovat, ocitáme se n a prahu anarchie a anomie (stav, kdy neplatí normy). A to snad nechceme, že pane Chovanče?!
Demokracie zfašizovaných mas
Během rozpravy o vyslovení důvěry vládě se před sněmovnou shromáždila tradiční masa účastníků všech protestů a demonstrací směřujících proti Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi (a že jich za poslední roky bylo!). Jejich leitmotivem byla hrozba komunizace (jak originální 29 let od Velké hadrové revoluce) naší země a růst vlivu Ruska na politiku ČR. V zásadě stále stejné liché argumenty. Žádný zásadní přelom z hlediska podílu komunistů na moci nenastává. Komunisté se v zásadě celé polistopadové období na moci podíleli, nebylo takřka jediné vlády, kde by ve vládě neseděli převlečení komunisté, případně lidé vycházející z komunistických kořenů a myšlení. KSČM se už v rámci krajů a parlamentních funkcí delší dobu na moci podílí. Tak o čem se to stále dokolečka bavíme?
Těmto protibabišovským profi demonstrantům (normální lidé tou dobou sedí v práci a nemají celý den čas se povalovat před sněmovnou) ani tak nejde o fakta. Jak jinak si vysvětlit, že jejich idolem je Miroslav Kalousek a jeho melody boys, ač sám o vládu podporovanou komunisty usiloval již v roce 2006? Nechtějí ani vést diskusi, když premiéra, který jim vyjde v ústrety, dokáží pouze nadávat a házet lahve s vodou.
Paralely s Vítězným únorem 1948 jsou zcela mísu a naopak je demonstrantům vidět na očích, že by sami rádi provedli protiústavní puč a převrat á la Mejdan. Fašizující masy havloidních a kavárenských povalečů, které se vyřvou a dále budou snít o světlých zítřcích pod modrou vlajkou bruselských eurobolševiků. A tudy cesta nevede!
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější