Čínsky film o ľuďoch s rakovinou trpiacich bez západných liekov. Západ nepomohol, pomôže India
RSS Facebook

Čínsky film o ľuďoch s rakovinou trpiacich bez západných liekov. Západ nepomohol, pomôže India

Naí Dillí 13. júla 2018 (HSP/ Sputnik /Foto:Screenshot Youtube)
 

Pár dní po zverejnení čínskeho filmu Dying to Survive sa Čína dohodla s Indiou na znížení ciel na dovoz indických liekov do Číny. Ide predovšetkým o lieky proti rakovine. Stalo sa tak vďaka filmu, ktorý pojednáva o pacientovi s leukémiou pašujúcom lacné lieky proti rakovine z Indie tým, ktorí si nemohli dovoliť drahé západné lieky, uvádza portál Times of India.
Záber z filmu Dying to Survive
„Veríme, že rozšírenie dovozu a zníženie ciel na lieky proti rakovine povedie k veľkým príležitostiam pre Indiu a ďalšie krajine v regióne,” uviedla v pondelok hovorca čínskeho ministerstva zahraničia Hua Chunying. V máji minulého roku Čína zrušila clá na dovoz liekov proti rakovine. Tento krok však nenadchol indický priemysel, keďže k tomu, aby bolo možné lieky proti rakovine predávať do Číny, je zapotreby licencia a podpora štátnych nemocníc. Taký druh podpory až doposiaľ nebol k dispozícii. Nie je jasné, či ministerstvo zahraničia odkazuje na rozhodnutie z mája minulého roku alebo ide o nový rozvoj.
Je možné, že Peking povzbudí indické firmy k tomu, aby v Číne zaviedli výrobu liekov proti rakovine, a to predovšetkým tých, ktoré nie sú patentované. Firmy by tak nemuseli byť závislé na dovoze. Ako informuje portál, Čína niektorým indickým spoločnostiam dovolila zriadiť výrobné zariadenie, ale neudelila im žiadnu licenciu na výrobu liekov proti rakovine.
V Číne je rakovina diagnostikovaná celkovo 4,3 miliónom ľuďom ročne. Tieto údaje zverejnila Čínska centrálna televízia.
Film Dying to Survive bol natočený podľa skutočného príbehu pacienta Lu Yong, ktorému bola diagnostikovaná leukémia. Ako inšpirácia k natočeniu filmu poslúžil snímok Dallas Buyers Club (Klub poslednej nadeje), čo je americká dráma ocenená Oscarom.
V rokoch 2006-2013 Lu pomohol stovkám pacientom trpiacim chronickou myeloidnou leukémiou. Kupoval im totiž lieky vyrobené v Indii za celkom 200 j ü anov mesačne a sľuboval, že sú rovnako účinné ako zahraničné lieky, ktoré sú však oveľa drahšie. Za tie by totiž pacienti museli zaplatiť až 20 000 j ü anov mesačne.
Z pondelkového oznámenia však stále nie je isté, či Čína udelila indickým firmám licenciu na predaj liekov proti rakovine na čínskom trhu. To je totiž ťažiskový krok. Indické spoločnosti nemôžu legálne predávať vlastné leiky v Číne, keďže je zapotreby licencia vydaná Úradom pre kontrolu potravín a liečiv.
 

Príspevok Čínsky film o ľuďoch s rakovinou trpiacich bez západných liekov. Západ nepomohol, pomôže India zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější