Ruská důchodová reforma je počátkem autogenocidy ruského národa, pokud se nepodaří zvýšit průměrný věk dožití Rusů! V čele reformy stojí mladík, kandidát věd bez zkušeností! Jenže za ním stojí člověk amerických židozednářů! Proč Pjakin zatajil zednářskou
RSS

Ruská důchodová reforma je počátkem autogenocidy ruského národa, pokud se nepodaří zvýšit průměrný věk dožití Rusů! V čele reformy stojí mladík, kandidát věd bez zkušeností! Jenže za ním stojí člověk amerických židozednářů! Proč Pjakin zatajil zednářskou

Ruská důchodová reforma je počátkem autogenocidy ruského národa, pokud se nepodaří zvýšit průměrný věk dožití Rusů! V čele reformy stojí mladík, kandidát věd bez zkušeností! Jenže za ním stojí člověk amerických židozednářů! Proč Pjakin zatajil zednářskou svatavu a její podpis v ruské důchodové reformě? Česko půjde stejnou cestou? Odpoledne ze šichty a večer ulehnout do rakve, řešení důchodové problematiky!
Všichni jste určitě v poslední době zaregistrovali z médií střípky informací o tom, že v Rusku to začíná vřít. Důvodem je penzijní reforma, který má poprvé po 90. letech zvýšit věk pro odchod do starobního důchodu Rusů. V dnešní době odcházejí muži v Rusku do důchodu v 60. letech a ženy ve věku 55 let. Reforma však zamýšlí, že muži půjdou do důchodu až v 65 letech a ženy ve věku 63 let, takže mužům se věk odchodu do důchodu prodlouží o 5 let a ženám dokonce o 8 let.
Tyto parametry odchodu Rusů do důchodu lze označit za počátek autogenocidy ruského národa, a to ve vztahu k tvrdým empirickým datům o stavu ruské populace, která jsou opravdu děsivá. Pokud tato důchodová reforma projde, mnoho Rusů stráví v důchodu nejen kratší dobu, ale mnoho Rusů se starobního důchodu vůbec ani nedožije. Když jsem totiž slyšel poslední záznam Valerije Pjakina, byl jsem úplně vztekem bez sebe, ale daleko lepší bude napsat tento článek, který odhalí, jaké procesy byly právě v Rusku odstartovány.
Vladimir Nazarov (36), vedoucí poradního sboru vlády RF pro penzijní reformu.
Nejprve strohá data a fakta: Odpor proti plánované revizi důchodového systému ruského premiéra Dmitrije Medveděva stále roste. Tisíce lidí vyšly do ulic, aby protestovaly proti postupnému zvyšování věku odchodu do důchodu. V postupném procesu se podle návrhu reformy věk pro odchod do důchodu pro ženy zvýší na 63 let do roku 2034. Muži budou moci odejít do důchodu ve věku 65 let do roku 2028. V souladu se zákonem z roku 1932 mohly ženy dosud odcházet do důchodu ve věku 55 let, muži ve věku 60 let. Dočasné pokusy o zvýšení důchodového věku selhaly, přičemž poslední taková snaha v roce 2005 totálně vybouchla.
Ruská penzijní reforma je cestou kvantitativní nárokové eliminace
V té době prezident Vladimir Putin slíbil, že reforma se nedotkne stávajícího věku odchodu do důchodu “pokud budu prezidentem”. Právě teď ale mlčí k návrhu předsedy vlády. Ve skutečnosti se mnozí v Rusku domnívají, že Medveděva poslal do bitvy právě Putin, aby zjistil, jak obyčejní Rusové na reformu zareagují. Pokud bude odpor vůči plánům reformy příliš silný, mohl by Putin vstoupit do politické debaty o reformě jako spasitel a mohl by se pokusit najít vzájemně přijatelný kompromis. K tomu nakonec došlo včera [ 1 ], když Vladimir Putin zmírnil obrysy Medveděvovy reformy, ale pouze pro ženy, nikoliv pro ruské muže. Z hlediska průměrného dožití ruských mužů jde o rozsudek smrti bez důchodového nároku. Jedná se o eliminaci mužského ruského genomu ve vztahu k penzijní zátěži státu.
Podle evropských a globálních standardů se Rusové dostávají do důchodu předčasně. To, co mnozí kritici nezohledňují, je, že vyplácené důchody nejsou dostatečné k tomu, aby skončili s prací a Rusové tak pracují i v důchodu. To je hlavní důvod, proč většina lidí pokračuje v práci, pokud jsou dost zdraví, i když mají nárok na důchod a penzijní reforma se tohoto fenoménu rozhodla plošně využít, resp. zneužít.
CV Vladimira Nazarova, šéfa poradního sboru vlády pro penzijní reformu.
Podle oficiálních údajů je průměrný důchod v Rusku 13.340 rublů (cca. 178 EUR, 208 dolarů) – to není mnoho, ale přesto je to důležitým finančním příspěvkem pro zmírnění těžkostí Rusů v důchodovém věku. Ruské úřady doposud umožňovaly protesty proti plánům důchodové reformy ve všech městech, ve kterých neexistovaly žádné zápasy FIFA 2018 světového šampionátu. Jakmile ale fotbalový turnaj skončil, protesty vypukly naplno v Moskvě, v Petrohradu, v Omsku a dalších městech. Nedávné průzkumy veřejného mínění ukázaly, že devět z deseti Rusů je proti zvyšování důchodového věku, to je ale logické, kdo by nebyl proti, že?
Ruští muži se důchodu nedožijí, a pokud ano, budou ho pobírat jen 2 roky v průměru
Milióny Rusů se totiž teď obávají, že by nemuseli žít dost dlouho na to, aby vůbec dostali nějaké výplaty důchodů. Průměrná délka života ruských mužů je alarmující, pouhých 67,5 roku. Kdyby odešli do důchodu ve věku 65 let, dostanou výplaty důchodů pouze cca. na dva roky, protože vyřízení důchodu v Rusku trvá přibližně půl roku. Přidejte k tomu fakt, že v 47 z celkem 83 regionů (oblastí) v zemi je průměrná délka života dokonce nižší než 65 let. Z těchto empirických údajů vyplývá, že ruská důchodová reforma je ve skutečnosti založena na motorice autogenocidy, odstavení obrovských skupin lidí z nároku na důchod v době, kdy ještě žijí, a posunutí nároku na důchod do doby, kdy většina jich zemře a zůstane jen mnohem menší skupina Rusů na výplatu důchodu. Říká se tomu “eliminace titulů nárokové zátěže mandatorních výdajů státního rozpočtu” .
Proto se mnozí lidé domnívají, že plánovaná reforma je nespravedlivá – po těžkém životě a pracovním nasazení, po ekonomických těžkostech v bývalém Sovětském svazu a v důsledku změn v devadesátých letech, z penzijního fondu nakonec nic mnoho Rusů neuvidí, protože se toho nedožijí. Není pro ně žádnou útěchu ani to, když slyší sliby od vlády, že průměrná očekávaná délka života bude v příštích několika desetiletích u Rusů růst. Empirická data toto vyvracejí, v Rusku v porovnání s dobou Sovětského svazu u mužů délka dožití dokonce v některých regionech klesla.
Je to způsobeno mnoha faktory, především katastrofální situací v 90. letech, kdy mnoho lidí zanedbávalo kvůli ekonomickému zhroucení Jelcinova Ruska zdravotní péči, odpovídající výživu a miliony Rusů utíkali k lahvi alkoholu. Jenže od nástupu Vladimira Putina k moci v roce 2000 se průměrný věk dožití Rusů (mužů a žen) prodloužil o 7 let, ale jen díky ženám a jejich zastoupení, muži se nijak déle nedožívají než v dobách jelcinovského Ruska.
Zasedání ruské vlády, Vladimir Nazarov druhý zleva.
Navíc, stovky tisíc lidí neměly v devadesátých letech řádné pracovní smlouvy, což má dopad na jejich výplatu důchodů. Takže mnozí důchodci by byli znovu potrestáni kvůli neschopnosti státu v té době uskutečnit řádný přechod od plánované ekonomiky k volnému tržnímu hospodářství a zmírnit sociální důsledky dramatických změn. Lidé se také rozhněvali na to, co je považováno za neohrabaný manévr vlády. V předvečer šampionátu FIFA 2018 oznámil premiér Dmitrij Medveděv reformní důchodové plány , což vedlo ke spekulacím, že Kreml doufal, že prosadí velmi nepopulární opatření, zatímco lidé budou zaneprázdněni sledováním fotbalových zápasů.
Nezávislé odborové organizace a kritici Vladimira Putina se nyní snaží z této chyby těžit. Vůdce protikremelské a prozápadní opozice Alexej Navalnyj vyzval lidi, aby uspořádali protesty, stejně jako ultralevicová skupina “Levy front” a další. V Omsku, Vladivostoku a Tveru se tisíce lidí vydali do ulic a požadovali Putinovu rezignaci a vládu celé vlády. Ironií je, že za reformou nestojí ani Putin, ani Medveděv. Ale k tomu se ještě dostanu. Komunistický vůdce Genadij Zjuganov správně poukazuje na to, že popularita vládních stran klesla v posledních týdnech o 12 procent, zatímco komunisté získali 5 procent. Cílem je prý  uspořádat celostátní referendum o návrhu vlády. Petici proti plánům na reformu již podepsalo 2,6 milionu lidí.
Ruskou penzijní reformu lze přirovnat k vodíkové bombě posazené doprostřed Kremlu… všichni vědí, že je potřeba s ní něco udělat, ale sáhnout na ni může znamenat naprostou katastrofu celého Ruska
Co znepokojuje Kreml je to, že odpor vůči důchodové reformě sjednocuje parlamentní a neparlamentní opoziční síly. Mezi oponenty je prozápadní exilový oligarcha Michail Chodorkovský. Současná veřejná debata má tendenci krátkodobě ovlivňovat čistě ekonomické faktory, včetně demografického problému Ruska. V zemi je 43 milionů důchodců. Počet těch, kteří platili do důchodového systému, neustále klesá, zatímco počet osob s nárokem na důchod strmě stoupá. Průměrná délka života se od roku 2005 zvýšila o sedm let, ale podle varování odborníků toto tempo prodlužování života Rusu již nijak dramaticky pokračovat nebude. Od roku 2012 Putin zvýšil výplaty důchodů o 40 procent, což bylo těžkou ránou pro státní pokladnu. Stát však může poskytnout přiměřené financování důchodů pouze tehdy, pokud jsou ceny ropy a zemního plynu dostatečně vysoké na světových trzích. A to nejsou.
Vědecké práce Christophera Davise k ruské zdravotní reformě.
Moskva pumpuje do statutárního penzijního fondu přibližně 45 miliard eur ročně. Vytváření soukromých programů na spoření pro stáří není populární koncept u většiny Rusů, protože není z čeho spořit, a proto stále mají Rusové tendenci spoléhat na stát. Právě penzijní fond je jedním z hlavních pilířů ruské národní bezpečnosti a reforma je zajisté potřeba. Jenže reforma tzv. eliminací nárokových titulů nepochází z ruské ekonomické dílny, ale úplně odjinud. V médiích se neustále opakuje, že za reformou stojí premiér Dmitrij Medveděv. To ale není pravda, on pouze zodpovídá za její implementaci. Naprosto nechápu, proč Valerij Pjakin v posledních videích označuje Dmitrije Medveděva za toho, kdo to všechno spískal, a že naopak Vladimir Putin s tím nemá nic společného. To jsou prostě totální nesmysly a dezinformace, protože i Valerij Pjakin musí vědět, kdo stojí za penzijní reformou. A je otázkou, proč to neříct nahlas.
Největší záhada v Rusku: Kdo je autorem drakonické důchodové reformy? Pjakin to ví, ale neřekne, musí to za něj udělat Aeronet
V ruských médiích a v odborných debatách je za hlavního architekta ruské penzijní reformy označován Vladimir Nazarov, člen Gajdarova insitutu ekonomické politiky (GIEP), kandidát věd a zástupce šéfa Mezinárodního výzkumného oddělení. Tento 36-letý mladík [ 2 ] ve svých pouhých 12 letech vystudoval Rothschildův English Language Institute pro nezletilé, zřízený při LSE (London School of Economics) v Londýně.  Jedná se tedy o součást Fabiánského vzdělání. V roce 2004 začal pracovat jako stážista na kanadském ministerstvu financí v Ontariu a v témže roce graduoval na Ontarijské univerzitě v oboru Veřejná správa. Ihned po graduaci začal pracovat pro ruskou federální vládu a Vladmira Putina. Problém je ale někde úplně jinde. Vladimir Nazarov, i když má slušné vzdělání, není autorem ruských reforem, ale je pouze postavou, která prezentuje návrhy, které sestavuje někdo mnohem erudovanější.
Christopher Mark Davis, otec ruské důchodové reformy.
Když začneme procházet jeho odborné práce a studie, všimneme si zajímavé věci, že ve všech případech se objevuje zjevně neruské jméno Christopher Mark Davis [ 3 ]. Ten je v pozici šéfa zmíněného Mezinárodního výzkumného oddělení GEIP a Vladimir Nazarov mu dělá jeho zástupce. A když se podíváme, kdo to je ten Christopher Mark Davis, spadne nám doslova čelist. Christopher Mark Davis je americký občan, který vystudoval matematiku na Harvardu, dále vystudoval univerzitu George Washingtona v oboru Ekonomie a Národní ekonomický management a na Cambridge univerzitě vystudoval Ekonomickou teorii.
A právě spolu s Vladimirem Nazarovem publikoval dvě stěžejní práce. Jedna má název “Analýza zahraničních zkušeností používaní spořících zdravotních účtů a možnosti jejich zavedení v Ruské federaci” a je to studie, která se zabývá implementací amerického zdravotního systému “Kaiser” do ruského systému zdravotního pojištění. Metoda pojištění “Kaiser”, která dohnala miliony Američanů k bankrotům kvůli zdravotním účtům, v samotných USA dnes končí, protože je neudržitelná. A to není všechno.
Muž, který sloužil v americkém námořnictvu a studoval ekonomiku a armádu SSSR a její slabiny
Další studie, která opět vznikla ve spolupráci s Vladimirem Nazarovem, se jmenuje “Zdravotní spořící účty: Vyhlídky na povinný systém zdravotního pojištění”. V Rusku dnes zdravotní péči hradí stát, studie se snaží navrhnout modely “kaiser” systému zdravotního pojištění, kdy lidé si budou povinně spořit na zdravotní účty a z naspořených peněz se budou hradit výkony, zbytek bude dorovnávat stát, anebo pacient, podle toho, jestli si bude chtít připlatit za vyšší standard.
Ve všech těchto studiích funguje Vladimir Nazarov jako elév, žák, který se pilně učí a získává zkušenosti pod dohledem odborníka, který vystudoval na školách amerických židozednářů. Vladimir Nazarov přitom studoval na školách jejího veličenstva, Britské královny, v Londýně a v Kanadě, tedy v Britském Commonweatlhu, a tím získal tedy studia škol domu Rothschild, pod který spadá rodina Windsorů a Britské královny. Davis publikoval s Nazarovem daleko více prací, na profilové stránce GEIP není uvedeno zdaleka všechno. Další Nazarovovy práce jsou ke spatření na portálu ResearchGate [ 4 ].
Profil Davise na stránce GEIP.
Ruskou důchodovou reformu tak zkonstruoval tým Christophera Marka Davise, který studoval na školách pod kontrolou amerických zednářských lóží, Harvard University, Washingtonova univerzita, Cambridge. Ten má pod sebou mladičkého Vladimira Nazareva, který v ruských médiích, jako čistokrevný Rus (ale vychovaný od útlého věku v angličtině v Britském commonwealthu), tlačí do hlav informace o nutnosti důchodové reformy. Dítě, které od útlého věku vyrůstalo v anglosaských zemích, v Británii a v Kanadě, bude Rusům teď pomalu odklánět důchody a bude na to mít žaludek, protože nikdy v Rusku nepracovalo a nezná manuální práci a realitu ruského života. Elév pod kontrolou amerického ekonoma, jeho šéf studoval v USA na Harvardu (Dům Rockefeller) a v Londýně na Cambridge (Dům Rothschild), společně se zajímají o ruskou zdravotní reformu, kromě té důchodové. Kaiser systém do Ruska? No, tak to už to rovnou Rusko můžou rozpustit.
Davis: “Měnící se schopnosti kohort seniorů v Rusku v letech 1990-2020”
Důkaz, že za ruskou důchodovou reformou nestojí mladík s mlékem na bradě, ani Vladimir Putin a ani Dmitrij Medveděv, najdeme na oficiálním portálu Oxfordské univerzity, konkrétně jde o Oxford Institute of Population Ageing, tedy Oxfordský institut stárnutí populace. Christopher Mark Davis totiž na této univerzitě přednáší jako profesor. Když se podíváme do jeho kádrového profilu, který má uvedený na webu univerzity [ 5 ], musí i tomu největšímu naivkovi docvaknout, kdo je autorem ruské důchodové reformy.
Citace:
Christopher Mark Davis se stal v říjnu 2016 profesorem odborného výzkumu v OIPA (Oxford Institute of Population Ageing). Jeho nejnovější článek o stárnutí (2016) se nazývá: The Changing Capabilities of Cohorts of the Elderly in Russia During 1990-2020: Measurement Using a Quantitative Index (pozn. v doslovném a děsivém překladu: “Měnící se schopnosti kohort seniorů v Rusku v letech 1990-2020: Měření pomocí kvantitativního indexu). Výzkum zkoumal životní zkušenosti a charakteristiky ve věku od kojenců do 60 let u lidí narozených v Rusku v letech 1930, 1935, 1940, 1950 a 1960. Jeho počáteční nový výzkum pro OIPA využije podobnou kvantitativní metodiku k provedení mezinárodního srovnání změny schopností kohort seniorů v letech 1990-2010 v sedmi zemích, které zažily velké války a hospodářské krize od roku 1930: Čína, Německo, Japonsko, Rusko, Jižní Korea, Spojené království a USA.
Profesor Davis působí 25 let jako akademik na univerzitě v Oxfordu a zastává funkci znalce vedoucích a přechodových ekonomik na katedře ekonomie a na fakultě interdisciplinárních studií (ruské a východoevropské studie). Od roku 2013 se podílí na dvou výzkumných projektech v oblasti zdraví (včetně témat týkajících se stárnutí) v Rusku v následujících funkcích: Vedoucí výzkumného laboratoře pro ekonomiku zdravotnictví a reformy zdraví na Ruské prezidentské akademii národního hospodářství a veřejné administrativy (GEIP) v Moskvě a jako Mezinárodní výzkumný pracovník v centru ekonomiky zdraví, řízení a politiky (CHEMP) na Vysoké škole ekonomické v Petrohradě.
Christopher Davis obdržel bakalářský titul (Aplikovaná matematika) od Harvardovy vysoké školy v roce 1969, v letech 1969-73 sloužil jako důstojník v americkém námořnictvu a v letech 1973-78 byl postgraduálním studentem na Ekonomické fakultě Cambridge University (a jeden rok na Moskevské státní univerzitě). Napsal doktorskou práci na ekonomii zdraví v SSSR (Ph.D. in Economics 1980), která vyhodnotila zdravotní problémy národa empiricky pomocí kvantitativního modelu propojující populaci, zdravotnictví a ekonomiku v SSSR, který byl založen na metodě vyvinuté jeho dohlížejícím profesorem Richardem Stonem (Nobelova cena 1984). Christopher byl jedním z prvních odborníků na světě, který analyzoval problém rostoucí úmrtnosti v SSSR. Od roku 1978 do roku 1991 byl Christopher přednášejícím o sovětské sociální politice v Centru pro studium ruské a východní Evropy na univerzitě v Birminghamu. Učil tam kurz, který zahrnoval otázky týkající se stárnutí obyvatelstva a blahobytu starších lidí v SSSR. V Oxfordu Christopher také pracoval na tématech analýzy průmyslové a obranné ekonomiky v SSSR a Rusku. Jeho poslední publikace (2016) představuje obrannou ekonomickou analýzu ukrajinského konfliktu.
Pokaždé, když se v Rusku chystá revoluce nebo převrat, procesy uvnitř Ruska začnou řídit “odborníci” vystudovaní v Londýně a v USA. A Putin mlčí, a hledí, a mlčí, a hledí… a národ… v ulicích!
Pokaždé tyto reformy provádějí lidé, kteří nemají vzdělání v Rusku a necítí s Ruskem. A Vladimir Putin to vidí, ale nic s tím nedělá, protože nemůže. A nemůže s tím nic dělat ani Dmitrij Medveděv. Ruskou důchodovou reformu teď řídí Christopher Mark Davis a Vladimir Nazarov z Gajdarova insitutu, jeden studoval na zednářských univerzitách, druhý na školách a univerzitách Britské královny. A tato dvojice lidí teď rozhoduje, kolik lidí v Rusku se důchodů dožije, a kolik asi ne.
Davis šéfuje v GEIP v Moskvě Nazarovovi.
Tento článek je pouze příkladem toho, jakou cestou musí jít alternativa, pokud chce zůstat alternativou a ne nástrojem nějakého konceptu jiné strany. Musíme umět odhalovat procesy, které se nám nebudou dobře poslouchat. Vladimir Putin je obklopen tolika lidmi z okruhu židozednářské svatavy, že nikoho nemůže překvapit, kdo stojí za ruskou důchodovou reformou, jsou to londýnské kruhy, stejně jako při Bolševické revoluci 1917.  Očekával bych, že Valerij Pjakin dokáže sám žurnalisticky odhalit tato hluboká napojení, která vedou od Gajdar Institutu až k oběma domům Rockefeller a Rothschild, a ne že bude tvrdit bláboly, že za reformou stojí Medveděv, který není kádrem na to, aby mohl stát za reformou. A není to ani 36-letý mladíček.
Autogenocida Ruska od odborníků z Londýna a domu Rothschild
Zvýšení věku odchodu Rusů do důchodu je procesem národní autogenocidy, protože mnoho Rusů se tak toho důchodu už nedožije. To není sýčkování, to je holý fakt. Ekonomická stránka věci musí být komplexní, podpora rodiny, aby se rodilo více dětí a více plátců do společného systému důchodového účtu, restrukturalizace daňové zátěže tak, aby se vybralo více peněz na důchody a především reforma těžby ruských nerostných zdrojů, které dnes ovládají západní firmy a nově i ty čínské. Rusko vyváží obrovské zásoby rud, namísto jejich zpracování a vytvoření přidané hodnoty v podobě oceli, nebo dokonce konstrukčních prvků. Taková restrukturalizace by stála obrovské peníze, ale v každém případě je nutné, aby reformu ruských penzí dělali Rusové, ne lidé vychovaní a vystudovaní na západě na židozednářských vzdělávacích ústavech.
Vědecké práce Vladimira Nazarova.
Mimochodem, taková poznámka bokem. Dovedete si představit, že by zdravotní reformu v USA, která je také palčivým problémem, nechala americká vláda připravit odborníky z nějakého institutu, kteří vystudovali na ruských školách a pracovali jako stážisté na ruském ministerstvu? Myslíte, že by poslouchali mladého člověka, který vystudoval na ruských školách, když by jim vyprávěl o reformě? Nikdo by ho neposlouchal, protože americkou reformu si musí udělat sami Američané. Nebudou si k tomu zvát Rusy, Francouze, Němce nebo Marťany. Svěří to svým lidem. Jenže Rusko se rozhodlo jinak, důchodovou reformu řídí elity vystudované na západě. To není v pořádku, to je dokonce nebezpečný proces rozvratu Ruska. Když se stejné procesy dějí v ČR, tak to kritizujeme. Ale když zjistíme, že totéž probíhá v Rusku a Vladimir Putin mlčí a hledí, potom si znovu musíme připomenout, že lidé obklopení židozednáři a nosatci nezasluhují důvěru, ale musí být o to více kontrolováni. Bůh pomáhej Rusku!
-VK-
Šéfredaktor AE News
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější