Nejsou kádry? SPD Tomia Okamury nasadila na komunální kandidátku v Praze člověka, který figuroval v tunelářské kauze Mostecké uhelné společnosti! Bývalý šéf ČEZu napojený na Appian Group kandiduje v Praze za “alternativu” a voliči SPD už jenom nevěřícně z
RSS

Nejsou kádry? SPD Tomia Okamury nasadila na komunální kandidátku v Praze člověka, který figuroval v tunelářské kauze Mostecké uhelné společnosti! Bývalý šéf ČEZu napojený na Appian Group kandiduje v Praze za “alternativu” a voliči SPD už jenom nevěřícně z

Nejsou kádry? SPD Tomia Okamury nasadila na komunální kandidátku v Praze člověka, který figuroval v tunelářské kauze Mostecké uhelné společnosti! Bývalý šéf ČEZu napojený na Appian Group kandiduje v Praze za “alternativu” a voliči SPD už jenom nevěřícně zírají, co se to děje uvnitř strany, která měla změnit politický éthos v České republice! Po zednáři Beranovi je Vacík dalším kádrem na pražské kandidátce, který bourá iluze o SPD jako alternativní straně!
Tohle už není dobré ani jako kanadský vtip, tohle je doslova noční můra. Včera prosákla v českých médiích na povrch neuvěřitelná informace, nad kterou zůstává rozum stát. Pokud jste se rozčilovali před několika týdny, že Tomio Okamura dosadil v Praze na čelo komunální kandidátky SPD bývalého velmistra židozednářské lóže Ordo Pragensis Hynka Berana [ 1 ] , tak potom tato zpráva nebyla nic ve srovnání s tím, co přichází teď. Pokud stojíte, raději si sedněte. Pokud sedíte, raději se něčeho držte, aby to s vámi neseklo.
Vedení SPD totiž buď úplně a dočista zešílelo a pomátlo se na rozumu, v lepším případě, anebo to bylo plánované a chystané dopředu, a v tom případě budou lidem pukat srdce zklamáním. Není mi úplně jasné, proč toto předvádí jediná alternativní strana ve sněmovně, ale kroky a posuny ukazují, že o alternativě už tady nemůže být ani řeč. K čemu došlo?
Ladislav Jakl s mikrofonem, vzadu vpravo Hynek Beran… kandidáti do komunálu za SPD v Praze.
Vedení SPD nasadilo v Praze na tu samou komunální kandidátku na 14. místě bývalého generálního ředitele ČEZu Jana Vacíka [ 2 ] . Ano, je to přesně ten Jan Vacík, který figuruje uprostřed jedné z největších polistopadových tunelářských a korupčních kauz v ČR, konkrétně v kauze Mostecké uhelné společnosti. V roce 1999 vláda Miloše Zemana rozhodla o prodeji státního podílu v konsorciu Mostecké uhelné americké skupině Appian Group skrze její dceřinku Investenergy, která za 46,9% Mostecké uhelné zaplatila 650 mil. korun. Posléze Appian Group ovládl i Škoda Holding. Za touto americkou společností Appian Group stála pětice manažerů Mostecké uhelné, konkrétně se jednalo o Antonína Koláčka, Marka Čmejlu, Jiřího Diviše, Oldřicha Klimeckého a Petra Krause.
Bývalý šéf ČEZu namočený do půlmiliardové operace MUS kandiduje v Praze za alternativu Tomia Okamury
Tato pětice vládě Miloše Zemana za nákup státního podílu Mostecké uhelné zaplatila z peněz té samé kupované společnosti, kterou v té době manažovali, tedy z peněz Mostecké uhelné. Jenomže v souvislosti s touto kauzou figuruje i ČEZ. V souvislosti s ČEZem šlo o smlouvu na odběr uhlí od MUS, kterou ČEZ podepsal s touto Mosteckou uhelnou společností. K odběru uhlí ale za podivných okolností nikdy nedošlo a Koláčkova Appian Group obratem požadovala po ČEZu penále. A ten se nebránil a ochotně zaplatil to, kolik Appian žádal!
Na jedné ze smluv byl podepsaný Jan Vacík, a na základě této smlouvy musel pak ČEZ vyplatit Mostecké uhelné 457 milionů kvůli urovnání tohoto obchodního sporu. Podle právníků v roce 2003 měl ČEZ za neodebrané uhlí zaplatit MUS maximálně 20 milionů korun, jenže ČEZ poslal na účet MUS nepochopitelně skoro půl miliardy korun. Byla to malá domů. Proč?
Jan Vacík, vlevo. Dobové foto z přelomu tisíciletí.
Poté, co tato horentní penalizační transakce proběhla, Jan Vacík ČEZ opustil a mávnutím kouzelného proutku se stal manažerem právě společnosti Appian Group, které Mostecká uhelná resp. tehdejší vlastník dolů na severozápadě Čech patřila. Hlavními postavami této půlmiliardové “malé domů” byli Jan Krenk a právě Jan Vacík, manažeři ČEZu, kteří po vyplacení pokuty ve prospěch MUS skončili právě v Appian Group. A právě Jan Vacík nyní kandiduje za SPD v Praze za SPD do komunálu. Česko snese fšecko? Tady prostě je znovu potřeba připomenout prorocká slova Valerije Pjakina o tom, že nejsou kádry.
ČEZ v době kauzy MUS zaplatil ve prospěch těžaře nesmyslně vysokou pokutu za neodebrané uhlí. Pokuta byla vyplacena obratem, bez otálení, skoro půl miliardy, i když podle právníků ČEZu byla smluvní sankce jen necelých 20 milionů.
A protože nejsou kádry, strany a politici se uchylují k naprosto zoufalým krokům, pro které nejde prakticky nalézt žádná vysvětlení. Jestliže jsme se rozčilovali z toho, jak je možné, že SPD nasadila v Praze na čelo komunální kandidátky zednáře Hynka Berana, tak někdo to mohl omlouvat třeba tím, že zednáři v Praze jsou fajn kluci, se kterými se dá zajít na pivo. Jenže ve chvíli, když za svoji stranu pošlete na kandidátku člověka, jehož jméno figuruje v jedné z největších polistopadových korupčních kauz po roce 1989, tak už to nelze označit za nějaký omyl, nedorozumění, náhodu nebo přešlap. Jde totiž o plivnutí do tváře alternativě a voličům alternativy.
Vacík poslal SPD 50,000,- Kč už vloni na jaře, při sestavování kandidátek SPD jsou někteří lidé “odejiti” nebo “odsunuti”, na jejich místech se záhy zjevují buď neznámí lidé, anebo zednáři, nebo dokonce lidé napojení na tunelářské aféry
Můj páteční pořad na SVCS vyvolal mnoho emocí a rozjitření, ale dnes, o několik dnů později nyní všichni vidíte, že dochází na potvrzení mých slov o rozvratu SPD zevnitř, dochází totiž k totálnímu rozvratu morální a politické integrity tohoto hnutí a je úplně jedno, kdo je autorem a architektem těchto procesů uvnitř SPD. Sami se zeptejte, jestli je možné nadále důvěřovat straně, která do čela kandidátek dosazuje zednáře, a teď už dokonce i lidi proslavené největšími tunelářskými a korupčními kauzami v ČR. Copak SPD nedokáže najít lepší kádry? Proč není v Praze na čele kandidátky v komunálu pan Kobza, který dělá spoustu kvalitní politické práce a jistě by si zasloužil být v čele? Proč je až na 2. místě a v čele je naopak bývalý zednářský velmistr? A proč za SPD v Praze kandiduje člověk namočený do skandálů okolo MUS? Copak je tak těžké najít osobnosti s pevnou a čistou morální integritou?
Dar Jana Vacíka SPD vloni na jaře.
Jan Vacík už minulý rok na jaře, tedy před volbami do Poslanecké sněmovny, poslal na transparentní účet SPD rovných 50,000,- Kč [ 3 ] a nikdo z SPD se neozval, neprověřil platbu a neoznačil ji za problematickou, protože peníze tohoto typu mohou, čistě teoreticky, pocházet třeba právě z kauzy Mostecké uhelné společnosti a ze skandální finanční operace mezi ČEZ a MUS z té doby, po níž se Jan Vacík stal vzápětí manažerem Appian Group pana Koláčka a dalších 4 společníků, kteří ovládali skrze tuto americkou matku Mosteckou uhelnou.
Jenom od včerejšího dne jsme do redakce dostali přes 2000 emailů, které se dotazují nebo upozorňují naši redakci na to, že SPD zešílela, že se pomátla na rozumu, proč to prý dělají v SPD atd. Nezlobte se, nemůžeme z pozice naší redakce na tyto emaily odpovídat jednotlivě a ani nebudeme k ničemu nikoho vyzývat nebo někomu radit. Nejsme fan klub, ani poradenská společnost. Snažíme se být nezávislým serverem, který pouze přináší informace a vy sami si musíte umět učinit závěry, jak dále postupovat.
Globalizace kladivy rozbíjí vzdušné zámky a sny o změně a o záchraně národa. Kde ale chcete hledat záchranu národa s kádry, které ke zděšení nás všech najednou nabízí SPD?
Když dojde ke zhroucení vzdušného zámku, lidem hrozí deprese a upadnutí do stavu totální skepse a apatie. Lidé měli a žili nadějí, představou, myšlenkou změny, alternativy, myšlenkou procesů, které vzejdou z pronárodního ukotvení lidí, kteří žijí pro vlast, pro svobodu a pro ochranu zájmů národa a můžeme říct i zprofanované označení, pro ochranu slušných lidí, kteří dali důvěru SPD a dali důvěru lidem okolo Tomia Okamury. Nejhorší, co vás v životě může potkat, je čelní srážka s realitou. Mnozí lidé se z ní do konce života nevyrovnají, jiní pochopí, co se stalo a ještě jiní upadnou do stavu popření reality, odmítnou čelit pravdě, protože ji neunesou a budou dál věřit snu, který už zkrátka není. Rozpad morální a etické integrity politické strany začíná nenápadně, na počátku si toho ani nevšimnete.
Detail Vacíkovy transakce pro SPD.
Postupně však začnete registrovat slova, výroky a posléze i činy, které nemají s alternativou a změnou naprosto nic společného. Armády všehoschopných vám začnou kladivy rozbíjet vzdušný zámek a vy můžete jen do rukou chytat ty padající střepy ze skla, které se vám budou zabodávat do rukou, jak je budete chytat. Jak zámek bude bourán, budete krvácet tím víc, čím více se budete snažit zachránit kolaps něčeho, co už vlastně ani nejde zachránit. Nemusíme nic říkat, nemusíme nic psát, mohli bychom jenom stát, dívat se a sledovat pomalý kolaps vzdušného zámku představ, které jsme si vybudovali o jediné alternativní partaji ve sněmovně.
Mohl bych teď s pocitem uspokojení říct: “Vidíte, já jsem to říkal!”, ale pocit uspokojení mít nemohu z toho, že jsem už před volbami vloni na podzim zpozoroval počátky hroucení vzdušného zámku SPD. Protože tentokrát bude zhroucení ideálů alternativy a lidí hledajících změnu opravdu bolet a pád důvěry v SPD poškodí celou alternativu v ČR způsobem, že už se z toho nemusí vzpamatovat. Stáhne nás to spolu s nimi dolů. Tentokrát to bude natvrdo, dopad rozdrtí obrovské zástupy lidí, kteří dnes podporují alternativu. Čelní srážka s realitou bude pro mnohé lidi konečnou pro veškeré další politické snahy. Jediné, co můžeme udělat je, udržet si vlastní integritu a nezávislost jako zpravodajské médium a čelit pravdě, jakkoliv ta pravda trhá srdce a bourá krásný sen, ze kterého jsme všichni žili.
-VK-
Šéfredaktor AE News
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější