Přehled zpráv – RusVesna 10.9.2018
RSS

Přehled zpráv – RusVesna 10.9.2018
1; Ani krajní levice (komunisté), ani krajní pravice (nacionalisté) nemá v Rusku ani v Evropě šanci na úplné uchopení moci. Například už jen proto, že dnešní komunistické strany se staly součástí buržoazního systému a místo přípravy revoluce dodržují buržoazní pravidla. Komunistická levice ale přijímá stále více nacionálních prvků, čímž se přibližuje krajní pravici. Pokud stávající vládní moc udělá větší chybu, k moci se může dostat uskupení („národní socialisté“) založené na spojenectví obou krajních politických směrů.
2; Jak se americký dolar stal zbraní hromadného ničení. V dávném roce 1971 bývalý ministr financí USA Connally prohlásil toto: „Dolar je naše měna, ale váš problém“.
3; Už zítra nepoznáme svůj svět. Byla zveřejněna prognostická úvaha o tom, proč nová světová krize mnohokrát překoná tzv. Velkou depresi.

4; Navzdory tomu, že média už převedla Elona Muska do okruhu sporných osobností, zůstává mu jeho hlavní kapitál – armáda fanoušků. On u svých „věřících“ vytváří pocit, že někde za rohem se skrývá společnost nové rovnosti. Jde o důsledek urychlení sociálního rozvrstvení americké i světové společnosti. Jedno procento nejbohatších si výrazně polepšilo, 99% stojí příjmově na místě nebo se propadá do chudoby. Téma narůstající propasti mezi superbohatými a všemi ostatními má už svou „bibli“ – knihu Thomase Pikettyho „Kapitál v 21. století“.
5; Rusko vyjde z globální krize jako vítěz a povede za sebou ostatní. Dnes jsme prakticky dospěli k bodu nenávratnosti, kdy je Rusko vnímáno jako mizející země budoucích kyber-otroků.
6; Na Ukrajině pokračuje hanobení těla národního hrdiny Moldávie Grigorije Kotovského. Úřady města Podolska schválily rozhodnutí ponechat památník spolu s hrobem na pospas místním neonacistům.
7; Rusko poslalo na Ukrajinu obrovskou kolonu vojenské techniky. Co se děje? Kyjevská média zastrašují spoluobčany. Kreml se připravuje na eskalaci. U Doněcka byla pozorována obrovská kolona s ruskými KamAZy, křičí titulky ukrajinských médií.
8; Ironie osudu po americku. Ameriku čeká nová vlna mezirasových potyček.
9; Pašiňan otevřel Rusku přístup do amerických laboratoří. Ruští specialisté byli v Arménii vpuštěni do laboratoří USA, které se zabývají výzkumem biologických materiálů.
10; V Kyjevě se převrátil popelářský vůz a už ho tam nechali ležet v příkopě. Komunální služby „evropského hlavního města“ se nevzrušují kvůli nějakému převrácenému popelářskému vozu ležícímu u silnice.
11; Bod startovací plochou kosmodromu Vostočnyj byly objeveny dutiny. Objednatelem prací bylo Centrum využití objektů pozemní kosmické infrastruktury, které je součástí Roskosmosu.
12; Ozbrojenec ukrajinské armády předal Porošenkovi „ilegální“ noviny ze zajetí. Ručně psané noviny s názvem „Vězeňský kopr“ ukázal Porošenko jako kdysi potrhanou ukrajinskou vlajku.
13; Jako Čapajev. Bylo zveřejněno interview Zachara Prilepina o Zacharčenkovi a důvodech odjezdu z Doněcké republiky. Četné atentáty, osobní charisma bývalého šéfa Doněcké republiky a plány vrátit se na Donbas.
14; Vojáci USA ve Střední Asii se zbláznili. Přehled neobvyklých operací Pentagonu proti Rusku. Střední Asie se už dávno stala jednou z front informační války.
15; Ze 40 tisíc ukrajinských studentů v Polsku se chce vrátit na Ukrajinu jen desetina, říká velvyslanec Děščica. To je ale překvapení! Mládež nehodlá svou budoucnost spojovat s Ukrajinou…
16; Trump zvažuje možnost úderu na ruské síly v Sýrii, píší americká média. Ruské ministerstvo obrany dříve varovalo, že v Sýrii se chystá provokace s chemickými zbraněmi.
17; Z ruských obchodů zmizí kuchyňská sůl. Ale zásobovat se touto nenahraditelnou potravinou je ještě předčasné.
18; Zmařil jsem atentát na Gorbačova, říká veterán britských tajných služeb. Emeritní člen Zvláštní letecké služby Velké Británie tvrdí, že koncem 80. let se mu podařilo zachránit život sovětského vůdce.
19; další havárie popelářského vozu. V Kyjevě se za poslední den převrhl už druhý popelářský vůz. O novém incidentu informuje portál specializující se na dopravní nehody a další podobné události v ukrajinském hlavním městě.
20; V Moskvě zločinec zaútočil nožem na cestující Kurského nádraží. Pachatele zadrželi a v nejbližší době jej pošlou na lékařské psychiatrické vyšetření.
21; Megaobchod: Aeroflot objedná dalších sto letadel Suchoj Superjet. SSJ-100 je první civilní letoun,který byl od samého počátku vyvinut v Rusku. A Aeroflot jej využívá ze všech nejvíce.
22; Globální oteplování daruje Rusku „nový Suezský průplav, píše Washington Post. Severní námořní cesta umožní značné snížení nákladů na tranzit. A kontrolu nad strategickou trasou bude mít Rusko.
23; Ozbrojenec Islámského státu, který pracoval pro SBU, plánoval teroristický čin v Rusku, říká FSB. Zadržený prohlásil, že tajné služby Ukrajiny poskytují aktivní pomoc ozbrojencům Islámského státu pro organizování teroristických činů v Rusku.
24; Podněcuje církevní „smutu“ (ruská obdoba naší „doby temna“). Čeho chce vlastně Konstantinopol dosáhnout na Ukrajině? Patriarcha Konstantinopolský Bartoloměj se dost dlouhou dobu držel v rámci zvyklostí, ale náhle všechno zcela popřel.
25; Bude to šok pro obyvatelstvo. Bělorusko odmítlo úvěry MMF. Minsk má v úmyslu alokovat na lokálních trzích Ruska a Číny státní obligace v hodnotě až dvou miliard dolarů.
26; Zadržení a výslech ozbrojence Islámského státu, který spolupracoval s SBU. Objevily se záběry. Informoval o tom, že ukrajinské tajné služby zásobují ozbrojence severokavkazského podsvětí zbraněmi pro organizování teroristických činů v Ruské federaci.
27; Jižní Afrika zapadla sněhem. Žirafy a sloni se brodí závějemi. Byly zveřejněny záběry z přírodní rezervace Sneeuberg Nature Reserve, které vypadají opravdu neuvěřitelně.
28; A kdo to bude kontrolovat? Putin se pohádal s ministrem dopravy. My jsme se přece domluvili, že tyto peníze půjdou přímo do regionů, zdůraznil prezident.
29; V Rusku zhodnotili Porošenkovy fantazie o „získání informací z vojenských družic“. Prezident Ukrajiny tvrdí, že ukrajinští specialisté se naučili vykrádat informace z ruských vojenských družic.
30; V Paříži zločinec s nožem a kovovým prutem zmrzačil sedm lidí. Mezi zraněnými jsou i dva britští turisté.
31; Byly zveřejněny záběry z útoku zločince na Kurském nádraží v Moskvě. Vyšetřovací výbor Ruské federace zveřejnil video natočené bezpečnostními kamerami.
32; Mimořádná událost na Lyonském letišti. Neznámý pachatel vyvolal honičku s policií na startovací dráze. Letadla chystající se k přistání musela být naléhavě odkláněna na jiná letiště. Odlety byly rovněž odloženy.
33; Pavlenskij: Šikana ze strany francouzských dozorců. Tlupa dozorců vás povalí na zem, dusí vás, až chroptíte, kroutí vám ruce, tahají za krk a zalamují zápěstí.
34; Pád rublu se zrychlil kvůli panice mezi zahraničními investory. Pád ruské měny pokračoval i v pondělí, Kurs eura překročil hodnotu 81 rublů, dolar prorazil hodnotu 70 rublů.
35; Pokus Ukrajiny přejít v Donbasu do útoku může skončit uznáním Doněcké a Luganské republiky Ruskem. Pokud se něco takového stane, bude obětí o dost více než v roce 2014. Ale Ukrajina bude zcela jistě přinucena k míru.
36; Byla zveřejněna příčina vzniku dutin pod startovací plochou kosmodromu Vostočnyj. Vedle objevených dutin mají specialisté Centra pro využití pozemní kosmické infrastruktury další výhrady.
37; Povstání popelářských vozů na Ukrajině. Při třetím případu havárie popelářského vozu rozdrtil automobil svého řidiče. Mimořádná událost mohla skončit i větší tragédií, protože k havárii došlo těsně vedle mateřské školky.
38; Nizozemsko ukončí financování „Bílých přileb“. Podpora Nizozemska pro povstalce „nepřinesla kýžené výsledky“.
39; Ve Státní dumě komentovali spolupráci SBU a Islámského státu při páchání teroristických činů. FSB zadržela ozbrojence Islámského státu, který plánoval teroristické činy v Rusku.
40; V Luganské republice varovali Kyjev před následky použití válečného letectva v Donbasu. Budeme doufat, že v Kyjevě budou mít dost rozumu, aby nepoužili v zóně konfliktu své letectvo, říká Andrej Maročko.
41; Komise nenašla viníky přítomnosti otvoru v kosmické lodi Sojuz. Únik vzduchu na Mezinárodní kosmické stanici byl odhalen před více než týdnem v noci na 30. srpna.
42; Kurátoři z USA prověřují připravenost ukrajinské armády k útoku. K linii dotyku v okolí Mariupolu se stahují kurátoři ukrajinské armády – instruktoři ze zemí NATO.
43; Koordinátor OBSE si popovídal s válečnými zajatci v Doněcku. Tony Frisch má v plánu navštívit vězně i na dalších místech.
44; V Europarlamentu chtějí zbavit Maďarsko hlasovacích práv. Země je obviňována z porušení demokratických hodnot v různých sférách.
45; Írán zahájil výrobu centrifug na obohacení uranu. Zcela obnoven byl Teheránský jaderný reaktor.
46; Sýrie: Specnaz ruských ozbrojených sil objevil nové zajímavé nálezy a stopy zahraničních sponzorů ozbrojenců, píše se v reportáži ze Sýrie.
47; Pro nás je tento soud už mrtvý. USA vyhrožují sankcemi mezinárodnímu soudu v Haagu. Bílý dům má v úmyslu varovat Mezinárodní trestní soud v Haagu, že může proti jeho soudcům zavést sankce.
48; Zápasník MMA Jeff Monson se stal poslancem za Jednotné Rusko. Americký sportovec Jeff Monson se stal poslancem městského shromáždění ve více než stotisícovém Krasnogorsku.
49; Porošenko prodloužil termíny odvodů do ukrajinské armády. Podzimní odvody byly prodlouženo o další měsíc a budou probíhat od října do prosince 2018.
50; Pošahaní lidé. Na Krymu odpověděli na prohlášení Kyjeva o přerušení dodávek vody na poloostrov. Máme takový dojem, že ve vedení Ukrajiny se nacházejí prostě pošahaní lidé.
51; Saakašvili slíbil, že zavře do vězení „mizerného bastarda“, generálního prokurátora Jurije Lucenka.
52; Ukrajina je připravena porazit ruskou tankovou armádu v Donbasu, říká generál ukrajinské armády. Rusko nemá zájem o zlepšení vztahů ani se západním světem, ani s Ukrajinou, prohlásil generál.
53; Zjuganov vyzval Putina, aby uznal Donbas za ruský. Donbas přece budovala celá sovětská země, říká Zjuganov.
54; Na francouzském ministerstvu zahraničí zareagovali na vyhlášení voleb v Doněcké a Luganské republice. Volby plánované v obou republikách na 11. listopadu odporují minským dohodám, prohlásil zástupce francouzského ministerstva zahraničí.
55; Uprchlého poslance Voroněnkova budou posmrtně soudit. Trestní případ útoku proti bývalému poslanci Státní dumy Denisu Voroněnkovi byl poslán k soudu.
56; Ruští pohraničníci zadrželi loďku s ukrajinskými rybáři. Podle informací krymské pohraniční správy FSB Ruské federace byli cizinci zadrženi v okamžiku přistání k ruskému břehu na motorovém člunu.
57; Plynovodný systém Ukrajiny přejde do rukou mezinárodního investora. Naftogaz se chystá prodat 49% plynovodného systému Ukrajiny mezinárodnímu investorovi.
58; V Kyjevě byl nalezen mrtev člen zahraničního specnazu. Lékaři při prohlídce objevili střelné zranění do spánku.
59; V Kyjevě školák rozbil učitelce hlavu a bodl jí do zad nůžky. Na místě události operuje vyšetřovací skupina.
60; USA varují Rusko, že jsou připraveny na přímý střet, říká vojenský expert. Americké úřady prostřednictvím článků v médiích upozorňují Rusko, že jsou připraveny na přímý střet.
61; Terorista Sencov napsal závěť. Napsal závěť o své tvorbě pro případ své smrti, což mě silně děsí, píše jeho sestra na sociální síti.
62; Ve Velké Británii informovali o ruských „Čističích“ v případu Skripalových. V případu otravy bývalého pracovníka hlavní správy rozvědky Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury figurují další čtyři podezřelí.
63; Naléhavé sdělení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. Operativní velení Doněcké republiky vydalo naléhavé oznámení: Ukrajinská strana ignoruje závazky, které na sebe vzala ohledně dodržování režimu přerušení palby. Dnes v době mezi 21:04 a 21:30 ukrajinští ozbrojenci z okolí obce Talakovka ostřelovali obec Kominternovo za použití minometů ráže 122 mm. Celkem bylo odpáleno šestnáct min. Informace o vzniklých škodách se upřesňuje.
64; Nedají se uhasit ani se nelze schovat. Proč Pentagon zdokonaluje fosforovou munici? Průlet dvojice stíhaček F-15 a mléčně bílá oblaka v důsledku výbuchů v husté městské zástavbě na jihu provincie Deyr az-Zaur. Vznikly rozsáhlé požáry.
Zdroj: 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější