Policie nedoporučila anglickým fanouškům vozit na MS ve fotbale anglickou “imperialistickou” vlajku
RSS Facebook

Policie nedoporučila anglickým fanouškům vozit na MS ve fotbale anglickou “imperialistickou” vlajku

Úředníci z britské policie doporučili anglickým fotbalovým fanouškům, kteří se chystají na mistrovství světa do Ruska, aby nevytahovali anglické národní vlajky, tzv. vlajky sv.Jiří, protože by to prý mohlo být vnímáno “imperialisticky” a “nepřátelsky”. Do Ruska míří až 10 tisíc fanoušků.
Šéf policejního oddělení mající na starosti záležitosti okolo fotbalu Mark Roberts tvrdí, že vlajky sv.Jiří by mohly být pro nepřátelské fanoušky viděny jako cenné trofeje. A anglické fanoušky by to také mohlo spojovat s historií britského impéria.
“Myslím, že by lidé měli být s vlajkami vážně opatrní. Mohou být vnímány téměř imperialisticky a vyvolat nepřátelství,” řekl. “Kříž sv.Jiří je cennou trofejí.”

As England fans prepare to travel to the Russia 2018 @FIFAWorldCup , here is some advice on avoiding the unwanted attention of authorities – including a warning not to drape flags on sensitive memorials. pic.twitter.com/vXPSDl9tPe
— ITV News (@itvnews) 15. května 2018

Roberts se také fanoušky snaží varovat před tím, jak se budou v Rusku chovat. Mnoho z nich (naráží na krajně pravicové postoje části fanoušků) má prý jasné představy, jak se cizinci mají chovat v Anglii, a prosí je, aby v tomto duchu uvažovali, až budou v Rusku a chovali se se stejným respektem, jaký od cizinců požadují v Anglii.
Jakékoliv varování anglické policie směrem ke svým fanouškům je ovšem stejně zbytečné. Ať už budou angličtí fanoušci řádit, nebo sedět v nějaké kavárně jako myšky, pro ruské bijce jsou kvůli své historické fanouškovské pověsti terčem číslo jedna. Což se ukázalo i v Marseille, kde ruská komanda střízlivých fotbalových chuligánů proháněla mnohem větší opilé tlupy anglických fanoušků, kteří neměli většinou žádnou šanci.
Ze strany policie ale tažení proti anglické vlajce není nic nového. V mnoha případech policie tuto vlajku považuje za projev nacionalismu.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější