Izrael brání svoje hranice
RSS Facebook

Izrael brání svoje hranice

PETR ROBEJŠEK

V pondělí demonstrovalo 50 000 Palestinců na hranicích mezi Pásmem Gazy a Izraelem proti přemístění americké ambasády do Jeruzaléma. Izrael opakovaně upozorňoval na to, že nestrpí porušení svých hranic. Ale protestující stříleli na Izraelce z praků a pokusili se opakovaně přejít přes hranici. Př i střetnutích s izraelskými vojáky zahynulo podle palestinských úřadů 58 Palestinců.
Pondělní události potvrdily, že hranice jsou od nepaměti místa násilí. Státy vznikaly tím, že silou vymezily své hranice vůči sousedům a zanikaly tehdy, když je již nebyly schopny ubránit.
Z Izraele přicházejí dramatické a tragické zprávy, ale tento odvěký střet probíhá i tam, kde není tolik násilí. Ve srovnání s Blízkým Východem panuje v Evropě mír. Ale migrační vlna ze zaostalých a civilizačně nekompatibilních částí světa s sebou přináší nesvobodu a násilí. A proto musíme své hranice tvrdě bránit i my.
K tomu, abychom mohli v méně rozvinutých a mírumilovných částech světa, alespoň částečně pomoci, musíme zachovat stabilitu naší vlastní společnosti. Nezbytným předpokladem pro zachování našeho společenského uspořádání je kontrola hranic a právo sami rozhodnout o tom, koho vpustíme do země. A proto jsou představy o budoucí migrační politice, obsažené v dokumentu pod názvem Dublin IV, pro naší zemi škodlivé a nepřijatelné.Autor: Petr Robejšek
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější