Je omezení armádních misí opravdu fatální?
RSS Facebook

Je omezení armádních misí opravdu fatální?

Česká pravice a ministerstvo obrany se snaží strašit českou veřejnost, že prý nenavýšení počtů vojáků české armády v zahraničních misích může vést ke snížení důvěry našich spojenců v ČR.
Jiří Paroubek | foto: parlamentnilisty.cz
A pro úplné hlupáky se dodává, že se to týká našich spojenců, a to nejen těch v NATO, což bych snad podmíněně ještě chápal, ale také těch v Evropské unii. Už vůbec nevím, co s tím má Evropská unie co dělat.
Vždyť jsou v ní neutrální státy jako je třeba Rakousko nebo Finsko a zejména Rakušanům je úplně fuk, co se děje třeba v Mali. Kromě toho česká pravice předpokládá, že průměrný český daňový poplatník, jehož stojí zahraniční armádní mise nemalé peníze, nečte ani český tisk.
Třeba právě z českého tisku by se i nepříliš pozorný čtenář mohl dozvědět, že např. Britové stáhli svůj vojenský kontingent z Afganistanu a ponechali tam jen nebojové složky a vůbec nic se nestalo. Nikdo ani poté nepochybuje o tom, že Britové jsou jedni z nejvěrnějších spojenců Spojených států, se zvláštními, tedy mimořádnými, vztahy k našemu společnému klíčovému spojenci. Prostě česká média, kde pravicoví novináři zaměňují fakta za skutečnost a taktéž působící pravicoví politici se snaží lží coby pracovní metodou omámit českou společnost.
Komunisté, pokud střízlivě vnímám jejich požadavek na vznikající vládu, nechtějí zrušit mise armády ČR v zahraničí, ale nechtějí je jen početně navyšovat. Nechtějí navyšovat počty vojáků v misích v situaci, kdy naši věrní spojenci z těchto misí odcházejí.
Konečně, je to legitimní téma, levicové téma, kterým připomínají komunisté, že přes svou ochotu podpořit vládu miliardáře, jsou ještě levicovou stranou. To, že představitelé české pravice straší českou veřejnost, to už patří k jejich politické výbavě, ale věcné argumenty, kromě těch emočně podbarvených, na jejich straně nejsou. Pokud jde komunistům jen o toto, tedy zmrazit počty českých vojáků v zahraničních misích, je to jistě řešitelná a přijatelná záležitost.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější