USA začali prešetrovať podozrivé toky peňazí cez estónsku pobočku Danske Bank
RSS

USA začali prešetrovať podozrivé toky peňazí cez estónsku pobočku Danske Bank

Kodaň  4. októbra 2018 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix)
 
Americká vláda začala prešetrovať tok špinavých peňazí cez estónsku pobočku Danske Bank, ktorá je najväčším dánskym peňažným ústavom. Oznámila to vo štvrtok táto banka
Na snímke šéf bansky Danske Bank Thomas F. Borgen gestikuluje na tlačovej konferencii, na ktorej oznámil svoju rezignáciu
Danske Bank uviedla, že je “v dialógu” s americkým ministerstvom spravodlivosti, ktoré požiadalo o informácie po tom, ako interná správa banky podrobne popísala pranie veľkého množstva peňazí prostredníctvom jej pobočky, pričom časť financií bola dokonca údajne spojená s členmi rodiny ruského prezidenta Vladimira Putina. Dočasný generálny riaditeľ Danske Bank Jesper Nielsen povedal, že “je príliš skoro na špekulácie o nejakom výsledku vyšetrovania”.
Výsledky interného prešetrovania Danske Bank boli zverejnené minulý mesiac, pričom sa zistilo, že zhruba 200 mld. eur, ktoré prešli cez účty banky v rokoch 2007 až 2015, bolo podozrivých. Pre tento prípad rezignoval generálny riaditeľ banky. Výsledky podnietili dánsky úrad pre reguláciu finančných trhov, aby opäť otvoril vyšetrovanie, a dánska prokuratúra začala trestné prešetrovanie.
Danske Bank vo štvrtok uviedla, že dánski regulátori jej prikázali znova oceniť svoj majetok, aby zabezpečila, že má dostatok kapitálu na pokrytie potenciálnych pokút alebo iných strát súvisiacich so škandálom. Banka konštatovala, že dánsky Úrad pre dohľad nad finančnými trhmi jej povedal, že jej solventnosť musí byť prinajmenšom na úrovni 10 mld. dánskych korún (DKK). Danske Bank preventívne rozhodla, že od štvrtka zastavuje program spätného odkupovania akcií.
 
Príspevok USA začali prešetrovať podozrivé toky peňazí cez estónsku pobočku Danske Bank zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější