Jak se bez léků zbavit cukrovky
RSS

Jak se bez léků zbavit cukrovky

OTTAWA | Kanadští lékaři shromáždili spoustu důkazů toho, že periodické hladovky skutečně pomáhají zbavit se diabetu druhého typu a obnovit normální funkci insulinového systému. Jejich závěry byly zveřejněny v časopise BMJ Case Reports.
Ilustrační snímek
Před třemi lety britští biologové v experimentech s myšmi zjistili, že vývoj cukrovky druhého typu je spojen se ztučněním slinivky břišní a jater. Jak ukázaly další experimenty, odstranění pouze jednoho gramu tuku z těchto orgánů úplně zlikvidovalo všechny symptomy choroby a donutilo i ostatní buňky organismu k tomu, aby přijímaly molekuly insulinu „normálně“. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.
Později kanadští lékaři tuto teorii vyzkoušeli na dobrovolnících, uvádí BMJ Case Reports. Obrátili se na ně tři muži ve věku 40 až 70 let, kteří trpěli těžkou formou cukrovky druhého typu. Lékaři jim navrhli, aby se zúčastnili experimentu a pokusili se zbavit cukrovky pomocí hladovky.
Dva z nich si zvolili šetrnější režim a nejedli den, třetí hladověl tři dny za sebou, pak zase začal jíst. Takovou dietu testovaní drželi 10 měsíců, vědci po celou tuto dobu kontrolovali jejich zdravotní stav a sledovali změny v jejich metabolismu.
Asi za měsíc mohli nemocní přestat brát insulin a léky proti diabetu, hladina insulinu a glukózy v jejich krvi poklesla na skoro normální úroveň.
Díky tomu všichni tři muži za několik měsíců zhubli asi o 10 až 18 procent a zbavili se všech nepříjemných následků vývoje diabetu.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Slevový kupón

Slevovykupon.net je největší česká databáze slevových kódů a kupónů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější