Na Brusel hodil bobek! Polský prezident uvedl do funkce nové soudce Nejvyššího soudu
RSS

Na Brusel hodil bobek! Polský prezident uvedl do funkce nové soudce Nejvyššího soudu

VARŠAVA | Polský prezident Andrzej Duda přijal ve středu přísahu 27 nových soudců Nejvyššího soudu, čím dál vystupňoval spor o kontrolu nad soudnictvím a ignoroval rozhodnutí jiného soudu, na jehož základě mělo být uvedení nových soudců do funkce odloženo, dokud se k dané záležitosti nevyjádří soudní orgán EU. Informovala o tom tisková agentura AP o způsobu uplatnění evropské diktatury vůči Polsku a hrdé pohrdání justicí EU.
Andrzej Sebastian Duda | foto: polskieradio.pl
Podle představitele prezidentské kanceláře Pawela Muchy jmenoval Duda soudce občanskoprávního a trestněprávního kolegia, jakož i nově zřízeného kolegia pro zvláštní spory. Slavnostní přísaha se konala bez účasti novinářů.
„Provádíme další etapu reformy soudního systému, která je pro nás tak důležitá,“ řekl Mucha s tím, že jde o postup ve veřejném zájmu, kdy i tento plněný předvolební slib stál za tím, že polská strana PiS získala ve volbách post prezidenta a ústavní většinu v obou komorách polského parlamentu – proto všechny reformy jsou demokratické, jelikož si je přála drtivá většina voličů. Pokusy o vměšování EU jsou totalitní, nedemokratické a porušující polskou svrchovanost.
„Evropská komise v závěru září zažalovala Polsko u Soudního dvora EU právě pro sporné změny ve fungování Nejvyššího soudu. Ty Brusel hodnotí jako porušení práva EU formou oslabování nezávislosti soudů, zvláště pokud jde o zásadu neodvolatelnosti soudců,“ připomíná zločinecký postup EU agentura, kdy tento jde přímo proti polským voličům, protože Polsko patří Polákům.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Slevový kupón

Slevovykupon.net je největší česká databáze slevových kódů a kupónů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější