Americká policie vražd mentálně postižené jako na běžícím páse
RSS

Americká policie vražd mentálně postižené jako na běžícím páse

WASHINGTON | Stovky lidí ve Spojených státech každoročně zabijí policisté během zásahu, když zbraň namíří na osobu s fyzickým či mentálním postižením jen proto, že kvůli svým zdravotním potížím neplnila příkazy policistů, informuje o policejní brutalitě slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.
Americký policejní dobytek v uniformě
V září minulého roku policisté z Oklahoma City zastřelili muže jménem Magdiel Sanchez, přičemž si údajně nevšimli volání sousedů, kteří se je snažili varovat, že Sanchez je neslyšící a tudíž nemohl slyšet příkazy důstojníků, aby odhodil držící kovovou trubku připomínající zbraň. Přítomný policista proto zavolal posilu a oba vyzývali Sancheze, aby daný předmět odhodil.
„Když se začal k policistům přibližovat s trubkou v ruce, vypálili něj ze své zbraně,“ uvedl policejní kapitán Bo Mathews (více ZDE ).
O dalším případě z května minulého roku informuje BBC – krátce po páté hodině ráno tři policisté z West Milwaukee vnikli do domu 22-letého Adama Trammella po tom, jak souseda zavolala na číslo 911, že ho vidí na chodbě a vypráví o ďáblu.
Policisté našli Adama stát ve vaně nahého a zmateného. Měl totiž diagnostikovanou schizofrenii a podle otce Larryho Trammella mával často bludy a halucinace. V takových stavech úzkosti mu sprcha pomáhala uklidnit se.
Adam nebyl ozbrojený a nezdá se, že by se choval ohrožujícím způsobem. Ale na výzvu policistů neopustil sprchu, co se chápalo jako neuposlechnutí příkazu, a tak policisté do něj asi 15-krát pustili paralyzérem elektrošoky, z čehož začal vykřikovat a svíjet se od bolesti. Po podání sedativ později Adam přestal dýchat a zemřel. Vražda!


The @BBCNorthAmerica investigation “Don’t Shoot, I’m Disabled” releases today. Here’s why you should check it out: https://t.co/Rg9CwWj7fT
— BBC North America (@BBCNorthAmerica) 4. října 2018


Policie uznává, že Adam nedopustil zločinu a ani nebyl podezřelý. Policie tvrdí, že se dostali do bytu jen proto, aby mu pomohli a poskytli lékařskou péči. Okresní prokurátor z Milwaukee John Chisholm ani nikoho z policistů za to nestíhal.
Případ zůstal téměř nepovšimnut a Adam se stal součástí znepokojující statistiky o počtu osob se zdravotním postižením, kteří každoročně zemřou po střetu s americkou policií.
Podle Washington Post a analýzy místních zpráv o médiích, v tomto roce 2018 v USA takto zahynulo nejméně 136 osob se zdravotním postižením. Je to však jen hrubé podhodnocení. V stovkách dalších případech nebylo nikdy určeno, zda osoba, která byla zabita, měla vůbec zdravotní postižení. Mohou se vyskytnout i jiné případy, které nejsou hlášeny.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Slevový kupón

Slevovykupon.net je největší česká databáze slevových kódů a kupónů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější