Česká ženská lobby podala trestní oznámení na prof. Piťhu pro jeho svatováclavské kázání
RSS

Česká ženská lobby podala trestní oznámení na prof. Piťhu pro jeho svatováclavské kázání

COM
Nedávno  jsme informovali  o silném kázání významného duchovního Petra Piťhy, kde se ostře vyhranil proti Istanbulské úmluvě. Jeho slova našla nečekanou odezvu – podle portálu iDnes bylo na něj podáno trestní oznámení.


  

Česká ženská lobby ve čtvrtek ráno podala trestní oznámení na katolického kněze Petra Piťhu kvůli kázání, které pronesl v katedrále svatého Víta na konci září. Podle právníků České ženské lobby se Piťha dopustil úmyslného šíření poplašné zprávy a snažil se veřejnost a věřící přesvědčit, že Istanbulská úmluva rozvrací rodiny.
Monsignor Petr Piťha se během svého kázání na svátek svatého Václava ve svatovítské katedrále pustil do kritiky Istanbulské úmluvy .  Dokument Rady Evropy namířený označil při řeči ve svatovítské katedrále za nedemokratický a diktátorský. Jeho autory obvinil z inspirace marxismem a nacismem.
„Ani jedno ze zmiňovaných Piťhových tvrzení se nezakládá na pravdě. Nic podobného z Istanbulské úmluvy ani z její důvodové zprávy nevyplývá,” okomentovala Piťhova slova předsedkyně  České ženské lobby  Eliška Kodyšová. O záměru podat trestní oznámení informoval spolek už ve středu, trestní oznámení podaly členky spolku v čtvrtek ráno. Vrchní státní zastupitelství v Praze potvrdilo, že trestní oznámení bylo opravdu podáno. 
Podle organizace s nejedná o první útok proti Istanbulské úmluvě. Podobná slova podle jejich informací zaznívala od římskokatolických kněží i v dalších zemích východní Evropy. „Katoličtí kněží by v souladu s křesťanskými hodnotami měli místo šíření paniky raději řešit vlastní skandály se sexuálním obtěžováním uvnitř své církve a podporovat opatření, která podobnému násilí předcházejí. A pomáhat skutečnou osvětou,“ uvedla ředitelka České ženské lobby Hana Stelzerová.
 
„Pan Piťha by místo šíření bludů měl spíše své věřící nabádat k tomu, aby se chovali k ženám s respektem, a vybízet ženy, aby se nebály vyhledat pomoc, pokud čelí násilí,” uzavřela předsedkyně České ženské lobby Kodyšová.
 
Česká ženská lobby je organizace,  která tvrdí  , že hájí práva žen v České republice.  Jejich cílem je přenášet skutečné problémy žen na politickou úroveň a zlepšovat podmínky žen ve společnosti. Organizace je součástí Evropské ženské lobby , která sdružuje ženské a genderové organizace Evropy, spolupracuje s evropskými institucemi a říká o sobě, že:

Je spojením 35 proženských organizací.
Ovlivňuje zákony tak, ” aby se ženám žilo lépe “.
Prosazuje rovnost pohlaví.
Posiluje postavení ” znevýhodněných skupin žen “.
Upozorňuje na problémy žen a nabízí jejich řešení.

Jeden z  hlavních sponzorů  této organizace je Open Society Foundation George Sorose.

 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější