Kardinál Duka podpořil profesora Piťhu, pronásledovaného feministickými čarodějnicemi
RSS

Kardinál Duka podpořil profesora Piťhu, pronásledovaného feministickými čarodějnicemi

PRAHA | Pražský arcibiskup Dominik Duka coby předseda České biskupské konference (ČBK) vyjádřil podporu katolickému knězi a profesoru Petru Piťhovi, za jehož kázání na něj ve čtvrtek ráno podala Česká ženská lobby trestní oznámení. Podle spolku se v něm snažil veřejnost a věřící přesvědčit, že Istanbulská úmluva rozvrací rodiny, informují ParlametniListy.cz.
Dominik kardinál Duka OP arcibiskup pražský | reprofoto: youtube.com
Kázání, které Piťha pronesl v katedrále svatého Víta na konci září spustilo v síti neziskových organizací, které hájí práva žen v České republice, pořádný poprask. Během svého kázání na svátek svatého Václava ve svatovítské katedrále se spolku Česká ženská lobby znelíbilo, že se pustil do kritiky Istanbulské úmluvy.
Za nedemokratický a diktátorský totiž označil Piťha dokument Rady Evropy a jeho autory obvinil z inspirace marxismem a nacismem. „Ani jedno ze zmiňovaných Piťhových tvrzení se nezakládá na pravdě. Nic podobného z Istanbulské úmluvy ani z její důvodové zprávy nevyplývá,“ okomentovala pro server iDNES.cz knězova slova předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová. O záměru podat trestní oznámení informoval spolek už ve středu. Trestní oznámení pak podaly členky spolku ve čtvrtek ráno – spíše místo toho by měly být obslouženy ve Velkých Losinách Bobligem a pak za vycházejícího slunce ogrilovány na hranici.
Kardinál Duka se dnes v kauze jednoznačně postavil na Piťhovu stranu. Na stranách české katolické církve vydal prohlášení, že v této věci má jeho plnou podporu. „Jako předseda ČBK vyjadřuji podporu Mons. Petru Piťhovi v souvislosti s kázáním proneseným na svátek sv. Václava v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha,“ uvedl.
Zároveň pak zkonstatoval, že ve věci Istanbulské úmluvy se na oficiálním stanovisku ČBK nic nemění. V něm biskupové českých a moravských diecézí společně připomínají základní principy, o něž se opírá vztah muže a ženy. Vyjadřují také své znepokojení nad obsahem tzv. Istanbulské úmluvy, která má být přijata i českým Parlamentem. A připomínají, že na zavrženíhodné násilí na ženách i mužích již naše současné zákony pamatují.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Slevový kupón

Slevovykupon.net je největší česká databáze slevových kódů a kupónů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější