Přední vědecký časopis byl ponížen poté, co zveřejnil falešný článek generovaný umělou inteligencí o kryse s obřím penisem
RSS

Přední vědecký časopis byl ponížen poté, co zveřejnil falešný článek generovaný umělou inteligencí o kryse s obřím penisem


V poslední době došlo ke značné degradaci vědy –  a to zejména za Covidu, kdy takzvaní „vědci“ razili tvrzení, která se ukázala být – zejména co se účinnosti genových injekcí týká – lživými a v poslední době pak zejména v oblasti klimaalarmistické, kde je zcela zakázána jakákoli vědecká diskuze.
Nyní se vědecký svět opět ztrapnil, když jistý renomovaný časopis propustil zcela smyšlený článek, který napsala umělá inteligence.
Přední vědecký časopis čelí ponížení poté, co zveřejnil zcela falešný článek, údajně napsaný čínskými výzkumníky, který obsahoval obrázky krysy s penisem větším než její vlastní tělo.
Deník The Telegraph  uvádí , že časopis Frontiers in Cell and Development Biology publikoval článek, který tvrdil, že ukazuje signální dráhu kmenových buněk spermií, ale zobrazoval krysu sedící vzpřímeně s masivním penisem a čtyřmi obřími varlaty.
Ilustrace byla údajně vytvořena pomocí Midjourney, zobrazovacího nástroje umělé inteligence, který přidal štítky ke směšnému diagramu pomocí zcela smyšlených výrazů, které neexistují, včetně „dissilced“, „testtomcels“ a „senctolic.“
Další absurdní obrázek napravo od krysy ukazuje „buňky“ v Petriho misce, které jsou vyjímány lžící.


 
Pozoruhodné je, že článek si našel cestu do časopisu , kde si ho přečetli vědci, kteří okamžitě rozpoznali, že obrázky a popisy nejsou založeny na „žádné známé biologii.“
Časopis  článek stáhl , omluvil se a oznámil, že pracuje na „nápravě záznamu.“
Adrian Liston, profesor patologie na univerzitě v Cambridgi a editor časopisu Immunology & Cell Biology, varoval před nebezpečím používání umělé inteligence k vytváření vědeckých diagramů a poznamenal:
„ Generativní umělá inteligence je velmi dobrá ve vytváření věcí, které znějí, jako by pocházely od lidské bytosti.   Nekontroluje, zda jsou tyto věci správné.“
„Je to jako herec, který hraje doktora v televizním seriálu – vypadá jako doktor, zní jako doktor, dokonce používá slova, která by použil lékař. Ale nechtěli byste získat lékařskou radu od herce,“ poznamenal dále a varoval, že „problém pro skutečné časopisy je stále těžší, protože generativní umělá inteligence to podvodníkům usnadňuje.“
„Dříve bylo opravdu zřejmé, že taháky poznáte na první pohled. Je to stále těžší a mnoho lidí ve vědeckém publikování se začíná skutečně obávat, že dosáhneme bodu zlomu, kdy nebudeme schopni ručně určit, zda je článek pravý, nebo podvodný,“ varoval dále Liston.
Lidé od té doby vytvářeli své vlastní obrázky krys s umělou inteligencí ve snaze zjistit, co čínští „výzkumníci“ zadali do Midjourney, aby vytvořili obrázky, které byly publikovány.




Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]







Článek Přední vědecký časopis byl ponížen poté, co zveřejnil falešný článek generovaný umělou inteligencí o kryse s obřím penisem se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden