Macron chce evropskou armádu, která má prý kontinent bránit nejen před Ruskem, ale i před USA
RSS

Macron chce evropskou armádu, která má prý kontinent bránit nejen před Ruskem, ale i před USA

V rozhovoru pro francouzský rozhlas Europe 1 se prezident Macron vyjádřil také k tomu, že by Evropská unie měla vytvořit “skutečnou evropskou armádu” a Evropu označil za oběť nedávného rozhodnutí Washingtonu zrušit třicet let starou nukleární dohodu mezi USA a Ruskem.
“Nebudeme schopni bránit Evropany, pokud se nerozhodneme mít skutečnou evropskou armádu,” řekl Macron, a trval na tom, že by se Evropa měla být schopna bránit sama bez závislosti na Spojených státech.
A paradoxně vedle Ruska a Číny zmínil i Spojené státy, jako někoho, před kým by se Evropa měla bránit kvůli politice Donalda Trumpa. A postěžoval si, že je Evropa rozdělená díky nacionalismu, který je v poslední době podle něj na vzestupu.
Vytváření ruské, čínské a dokonce americké hrozby, a představy, že do Evropy vtrhnou miliony Asiatů, kteří si nás podrobí, samozřejmě nejsou od věci, a je třeba být připraven na všechny možné scénáře. Zatímco ale představa americké invaze je absolutně vyloučená, a Rusové by nějaké větší operace nebyli schopni, když se nedokázali vypořádat ani s Ukrajinou, Čína je nevyzpytatelná.
Nicméně evropská armáda je první krok ke ztrátě suverenity národních států a krok ke konci jejich samotné existence. V očích Macronů je Evropanem každý Alžířan, Vietnamec, či Nigerijec, který se zde rozhodl žít, a identitu takových Evropanů pak určuje jen jejich cestovní pas. Dalším krokem je pak zavedení společné řeči, a sbohem národy. Daleko lepším krokem k naší obraně by bylo posílení branné výchovy a rozšíření aktivních záloh, aby kdyby na nás skutečně někdo vletěl, povstali všichni obyvatelé, a nájezdníky utopili v jejich krvi.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější