Reakcie na verdikt súdu v kauze Bašternák: Opozícia vyzvala Fica, aby sa vysťahoval z Bonaparte, poslanec Smeru očakáva rovnaký postup aj voči Kiskovi
RSS

Reakcie na verdikt súdu v kauze Bašternák: Opozícia vyzvala Fica, aby sa vysťahoval z Bonaparte, poslanec Smeru očakáva rovnaký postup aj voči Kiskovi

Bratislava 8. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Braňo Bibel)
 
Ministerka Saková poďakovala policajtom a prokurátorom, ktorí prípad vyriešili. Poslanci opozície kričia, že Robert Fico by sa teraz mal vysťahovať z bytu daňového podvodníka, a z vládneho tábora zase zaznieva poznámka, že práve za súčasnej vlády sa podarilo zakročiť voči Bašternákovi ako aj Kočnerovi, a obaja vraj zaznamenali najväčší rozmach sa vlády Ivety Radičovej. 
Pohľad na bytový komplex Bonaparte nachádzajúci sa na Radvanskej ulici v Bratislave
K súdnemu verdiktu ku kauze sa vyjadrila ministerka vnútra Denisa Saková, ktorá napísala, že rešpektuje rozhodnutie súdu, ktorý v stredu odsúdil Ladislava B. na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody v prípade neodvedenia dane a poistného.
“Napriek tomu, že rozsudok ešte nie je právoplatný, chcem poďakovať policajtom a prokurátorom, ktorí na tomto prípade pracovali a pracujú. Ide o ďalší široko medializovaný prípad, ktorý polícia vyšetrila, prokurátor podal obžalobu a súd rozhodol, hoci zatiaľ neprávoplatne.”


Podľa SaS je čas na Ficove balenie kufrov
“Dnes je ten deň, keď bol Ladislav Bašternák odsúdený na päť rokov nepodmienečne za daňové podvody. Je vlastníkom bytu v komplexe Bonaparte, v ktorom Robert Fico dodnes býva, a ktorý si údajne od neho prenajíma. Vo februári 2017 sa Robert Fico vyjadril, že ak voči Bašternákovi bude vznesené obvinenie, tak mal by sa z bytu vysťahovať. Dnes je ten deň, kedy by mal opustiť byt odsúdeného daňového podvodníka.,” uviedol vo videu na sociálnej sieti Richard Sulík, predseda opozičnej SaS.
 

 
“Domáci pán Roberta Fica Ladislav Bašternák sa oficiálne pred súdom priznal, že je vinný a okradol štát, teda občanov o milióny eur. Je neospravedlniteľné, že Robert Fico si ešte nepobalil kufor, už naozaj nie je na čo čakať,” komentovala situácia predsedníčka OĽaNO Veronika Remičová.

 
Čaká podobný osud aj Kisku?
“Keď Bašternák dostal za daňové podvody 5 rokov basy, koľko rokov basy dostane za svoje daňové podvody Kiska?” Opýtal sa v statuse na sociálnej sieti Ľuboš Blaha zo Smeru-SD. V prípade Kisku je podľa neho priťažujúcou okolnosťou, že je recidivista, ktorý páchal nielen daňové, ale aj pozemkové podvody. “Trest by mal byť exemplárny.”
“Nuž, padni komu padni… Dnešný precedens veľmi vítam. Jeden podvodník je na ceste do basy a Leopoldov čaká na ďalších,” uviedol Blaha.
V predchádzajúcom príspevku dodal, že Bašternák páchal svoje daňové podvody za Radičovej vlády. “Za tejto vlády ho odsúdili na 5 rokov. Kočner chodil za Radičovej vlády na raňajky so Sulíkom a spolurozhodoval o generálnom prokurátorovi. Za tejto vlády je zadržaný v base.”
“Nikomu viac nepomohla Miklošova rovná daň, ani ďalšie pravicové reformy v prospech biznisu, ako takýmto milionárom. A všetko, čo má slovenská opozícia v ekonomickom programe, slúži práve prasatám tohto typu. To len na margo toho, kto chráni zlodejov. Bašternák a Kočner sú symboly slovenskej pravice. A počas našej vlády končia tieto symboly miklošovského karpatského kapitalizmu za mrežami. A dobre im tak,” napísal Blaha.
 

 

 
Prepadnutie majetku?
Mnohí opoziční politici namietajú, že súd v prípade podnikateľa Bašternáka nepristúpil k zhabaniu jeho majetku, ktoré navrhoval aj prokurátor. RTVS uviedla, že podnikateľ stihol luxusnú vilu pred pár dňami darovať. “Na rozdiel od svojho obchodného partnera a kamaráta Mariána Kočnera totiž Ladislav Bašternák nemal a ani nemá blokovaný majetok.”
 

 
 
Príspevok Reakcie na verdikt súdu v kauze Bašternák: Opozícia vyzvala Fica, aby sa vysťahoval z Bonaparte, poslanec Smeru očakáva rovnaký postup aj voči Kiskovi zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější