Ministerstvo zahraničných vecí: Vítame rozhodnutie Najvyššieho súdu Pakistanu o oslobodení Ásije Bíbí
RSS

Ministerstvo zahraničných vecí: Vítame rozhodnutie Najvyššieho súdu Pakistanu o oslobodení Ásije Bíbí

Bratislava 9. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Iram Asim)
 
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR víta rozhodnutie Najvyššieho súdu Pakistanu o oslobodení pakistanskej kresťanky Ásije Bíbí, ktorá bola dlhé roky väznená pre svoju vieru. Rezort diplomacie tvrdí, že SR ako členský štát EÚ dlhodobo sleduje prípad tejto ženy. Pre TASR to uviedol hovorca MZVaEZ Boris Gandel
Na snímke Asia Bibi
“Nikto nemôže byť pre náboženstvo diskriminovaný, prenasledovaný či trestaný. Osoby, ktoré sú pre svoje presvedčenie alebo vieru prenasledované, majú nárok na poskytnutie ochrany v zmysle príslušných medzinárodných dohovorov,” skonštatovalo ministerstvo zahraničných vecí. SR podľa rezortu odsudzuje používanie trestu smrti a problematika náboženskej slobody patrí medzi prioritné témy v rámci prebiehajúceho členstva SR v Rade OSN pre ľudské práva. Rezort diplomacie deklaruje, že sa bude prípadu naďalej venovať.
Predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Anna Verešová (OĽaNO) vo štvrtok (8.11.) vyzvala ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD), aby Slovensko neostalo bokom, zapojilo sa do medzinárodného úsilia na záchranu Ásije bíbí, vyvinulo tlak na jej prepustenie a ponúklo jej azyl. “Veľmi sa teším, že podľa medializovaných informácií bola Ásijá bíbí v posledných hodinách prepustená z väzenia a dopravená na bezpečné miesto, pravdepodobne do zahraničia,” uviedla následne Verešová. Oceňuje úsilie, ktoré medzinárodné spoločenstvo vyvinulo na záchranu pakistanskej kresťanky. Ako podotkla, povinnosť Slovenska zastať sa prenasledovaných pre vieru však pretrváva. “Mali by sme sa pridať ku krajinám, ktoré sa usilujú o zabezpečenie ľudských práv a bezpečnosti členov kresťanských komunít v Pakistane,” skonštatovala.
 
Príspevok Ministerstvo zahraničných vecí: Vítame rozhodnutie Najvyššieho súdu Pakistanu o oslobodení Ásije Bíbí zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější