Spojené státy a Ukrajina nepodpořily rezoluci OSN proti oslavování nacismu
RSS

Spojené státy a Ukrajina nepodpořily rezoluci OSN proti oslavování nacismu

NEW YORK | Třetí (humanitární) výbor Valného shromáždění OSN přijal návrh rezoluce proti oslavování nacismu, kterou mu předložilo několik zemí, včetně Ruska. Pro bylo celkem 130 stran, proti jen dvě — Spojené státy (SS) a Ukrajina. Celkem 51 stran se zdrželo hlasování. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny
Tato rezoluce se přijímá každý rok, a to již od roku 2005. Spojené státy a Ukrajina však poslední dobou několikrát hlasovaly proti.
K autorům daného návrhu se řadí země jako Alžírsko, Angola, Arménie, Bangladéš, Bělorusko, Benin, Bolívie, Burkina Faso, Burundi, Venezuela, Vietnam, Guyana, Guinea, Zimbabwe, Kazachstán, Čína, Kongo, Severní Korea, Pobřeží slonoviny, Kuba, Laos, Mali, Myanmar, Niger, Nigérie, Nikaragua, Pákistán, Rusko, Sýrie, Súdán, Tádžikistán, Togo, Uganda, Uzbekistán, Středoafrická republika, Eritrea, Etiopie, Jihoafrická republika a Jižní Súdán.
Ve svém projevu zástupkyně Spojených států uvedla, že „nacismus je náš nejhorší nepřítel“ a že američtí vojáci prolévali svou krev v boji proti němu v cizí zemi. Zároveň vyzvala ostatní země, aby hlasovaly proti, jelikož Spojené státy považují návrh této revoluce za politickou kontroverzi. Americká diplomatka dále uvedla, že rezoluce předpokládá trest za svobodu projevu.
Ukrajinský zástupce to prakticky celé zopakoval jinými slovy a dodal, že autoři rezoluce „manipulují s historickými fakty“.
Zástupce Kyrgyzstánu, který na setkání vystoupil a prezentoval v dané věci i názor Arménie, Běloruska, Kazachstánu a Tádžikistánu, uvedl, že návrh má plnou podporu těchto států.
Boj s oslavováním nacismu
Zástupce ředitele pro humanitární spolupráci ruského ministerstva zahraničí Grigorij Lukjancev vysvětlil, že tento dokument nepojednává o ozvěnách minulosti, ale o současných projevech rasismu, které se staly jakousi výzvou pro celé mezinárodní společenství.
Diplomat poznamenal, že v současné době dochází v mnoha částech světa k oživení hnutí, skupin a stran, které odkazují na svobodu projevu, ale podporují rasistické a extremistické myšlenky.
Podle Lukjanceva tyto extremistické skupiny, s nimiž během druhé světové války bojovaly země antihitlerovské koalice, často čerpají inspiraci v ideologii a praxi.
Zástupce ministerstva zahraničí zdůraznil, že oslavování nacismu vedlo k tomu, že v Evropě vznikla generace, která neznala pravdu o té nejhorší válce v dějinách.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Slevový kupón

Slevovykupon.net je největší česká databáze slevových kódů a kupónů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější