Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.12.2018
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.12.2018
1; Během Porošenkova vystoupení omdlela ombudsmanka. Během vystoupení prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka v televizní debatě došlo k další příznačné události.
2; Patriarcha Bartoloměj nedrží slovo. Bylo zveřejněno prohlášení z roku 1995: Pravoslavné církvi je vlastní kolektivní řízení a žádný jednotlivý církevní hodnostář nemůže rozhodovat za všechny.
3; Doněcká republika: Co bude s cenami energií pro domácnost? Ministr stavebnictví připomněl obyvatelům důležitost včasného placení úhrad za spotřebovanou energii.
4; Proč převádějí ruské výsadkáře do tanků a vrtulníků? Byl zveřejněn analytický text o tom, proč a jak generálové mění obvyklý obraz vzdušné pěchoty.

5; USA vyslovily ultimátum hlavnímu odpůrci Ruska. USA nejsou spokojeny s chováním svého vazala. Už třetí den hýbe Polskem dopis americké velvyslankyně Georgetty Mosbacher místnímu premiérovi Morawieckému. Dopis nebyl určen ke zveřejnění, ale prosákl do médií. Tón dopisu prozrazuje povýšený postoj USA vůči Polsku jako svému satelitu. Kromě chyby ve jménu ministra je v dopise přímá výtka: „Vyjadřuji hluboké znepokojení ohledně obvinění vznesených členy polské vlády na adresu novinářů televizní společnosti TVN v souvislosti s jejich vyšetřováním aktivit neonacistů v Polsku“. Televizní stanice, která „shodou okolností“ patří americké Doscovery Communications, vyrobila materiál oslavující mladé polské hitlerovce. Paní velvyslankyni se nelíbí, že na to vláda reagovala negativně.
6; Bankovní sektor je nejinovativnější odvětví Ruska. Podle společnosti Ernst & Young do roku 2035 se budou všechny transakce ruských úvěrových organizací uskutečňovat pomocí moderních elektronických služeb. Nové technologie se budou používat i při správě aktiv.
7; Sýrie: V oblastech okupovaných Spojenými státy řádí „Gestapo“.Tato struktura v rámci „Spojených demokratických sil“ se nazývá Asajiš a má nyní opravdu „hodně práce“.
8; Porošenko a „agenti Kremlu“ v ornátech. Není kam ustupovat. Na Ukrajině začal systémový a důsledný útok režimu na Ukrajinskou pravoslavnou církev.
9; Pochod rusofobních nacionalistů je organizován silami psychologických operací Rumunské armády. Rumunsko se snaží rozkolísat Moldávii pomocí nacionalistů.
10; Žádná světová válka nebude. Nastává čas sociálních konfliktů, říká Karlickij. Třetí světová válka je málo pravděpodobná.
11; Neonacisté v Charkově si drsně vyřizují účty s veterány ATO. Nacionalisté z Azova mlátí své vlastní spojence na veřejných místech v Charkově.
12; Zvláštnosti ukrajinské národní situace. Válečný stav jako nástroj politického vlivu. Vyhlášení válečného stavu je zoufalým krokem Petra Porošenka, který dobře ví, že ve svobodných volbách nemá šanci.
13; Maduro odlétá na „velmi důležitou“ schůzku s Putinem. Podle Madurových slov jej Putin přijme.
14; EU se nesmí nechat zatáhnout do „křížové výpravy“ Ukrajiny proti Rusku, píše francouzský tisk. Proč se tak najednou francouzský tisk distancuje od Ukrajiny?
15; V ohnisku pogromů ve Francii byla nalezena ukrajinská stopa. Paříží už týden otřásají nepokoje. Žluté vesty protestují proti zvýšení cen paliv. Tři lidé už zahynuli, je mnoho zraněných a zatčených. U Vítězného oblouku byl včera objeven nápis „Majdan 2018“.
16; V USA pláčou nad výsledky soupeření s Ruskem o Arktidu. Místo nových ledoborců utrácí Washington peníze na stavbu zdi na mexických hranicích.
17; Na Ukrajině v Chmelnické oblasti hodil muž granát do skupiny známých, aniž by vystoupil z auta.
18; V Rusku se změní chuť piva. V ruských pivech se mže objevit méně sladu a více cukru.
19; Kde Kyjev zakazuje, Putin povoluje – a vypadá jako velkodušný vládce, píše německý tisk. Vládce Kremlu si počíná jako „velkodušný vládce“, který dokáže rozlišovat mezi ukrajinskou vládou a prostými Ukrajinci.
20; Kosmická loď Sojuz se třemi kosmonauty na palubě se úspěšně připojila k Mezinárodní kosmické stanici. 3. prosince kosmická loď odstartovala z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu.
21; Co se děje v hlavě šílence, který se považuje za prezidenta Ukrajiny? Porošenko nedávno prohlásil, že zruší válečný stav výměnou za stažení všech plavidel ruské flotily z Azovského moře.
22; Bloomberg: Odchod Kataru z OPEC signalizuje růst vlivu Moskvy. Neočekávaný odchod Kataru z OPEC po 57 letech členství plodí mnoho otázek.
23; Puškov odpověděl Američanům,kteří se snaží procpat do Azovského moře. Americký senátor nejspíš špatně odhadl rozložení sil v regionu. Se svou flotilou se bude pak muset zase vrátit, a to neslavně.
24; Ameriku čeká trojitý deficit. Dolaru předpovídají brzký pád. Kurs americké měny se snižuje a někteří ekonomové předpokládají, že dolar čeká brzký krach.
25; Analytici slibují posílení rublu počátkem roku 2019. Rubl může v lednu podstatně posílit navzdory postupu Ruské centrální banky a dalším vážným rizikům.
26; Konfiskace majetku se ukázala jako ztrátová pro stát. „Rosimuščestvo“ podle výsledků za rok 2017 utratilo více za skladování zabaveného majetku než utržilo za jeho prodej.
27; Macron prohrál. Francouzská vláda vyhlásí moratorium na zvyšování daní na paliva. Prezident i vláda se ukázali jako bezmocní vůči mnohadenním nepokojům.
28; Ruská letecká společnost Poběda žádá ministerstvo dopravy, aby zpoplatnila registraci letenek na letišti. Navrhuje, aby bezplatná byla pouze on-line registrace.
29; Velitel Páté flotily amerického válečného námořnictva ukončil život sebevraždou. Vyšetřování neprobíhá – „nic hrozného se nestalo“.
30; V Roskosmosu si stěžují na „informační útok. Kdosi se snaží systematicky vytvářet obraz státní korporace požírající státní prostředky.
31; Ponorky ruského námořnictva zasáhly cíle v Černém moři. V rámci bojové přípravy posádky mimořádně vypluly se svými ponorkami do námořních polygonů v Černém moři.
32; Ona nezná zápach onucí! Příslušníci ATO promluvili o Porošenkově milence ve funkci „ministryně veteránů“. Ačkoli samotné ministerstvo ještě nebylo vytvořeno, ministryni pro záležitosti veteránů už máme, a to velmi specifickou…
33; V roce 2019 budou moci Rusové jet na dovolenou na účet zaměstnavatele. Od 1. ledna se mění zákon a cesta do letoviska na účet zaměstnavatele se brzy stane dostupnou pro mnoho Rusů.
34; Gončarenko přišel na jednání Nevyšší rady v námořnickém tričku. Oblékl jsem se tak na znamení solidarity s našimi námořníky. Tlak na Rusko je třeba zesilovat.
35; Útok ukrajinské armády může začít už po 7. prosinci. 6. prosince se očekává Porošnekův příjezd do zóny „OOS“ (ATO).
36; Naftogaz odpojuje Ukrpoštu. Pošťáci vyhrožují, že přestanou doručovat účty za plyn. V řadě oblastí Ukrajiny oblastní plynárenské společnosti odpojují pobočky Ukrpošty od zásobování plynem. V reakci na tento postup hrozí generální ředitel Ukrpošty Naftogazu odvetným opatřením.
37; Semenčenko obviňuje portál Russkaja Vesna z informačního útoku. Bývalému veliteli trestního batalionu Donbass a poslanci za stranu „Samopomošč“ nedá spát popularita tohoto portálu.
38; Výbuch v bytě nedaleko Moskvy. Jedna oběť. Podle neověřených informací mohl v bytě explodovat granát.
39; Ukrajina ukázala „rekonstrukci“ ztráty svých tří plavidel v Kerčském průlivu. Když po hloupé provokaci ukrajinské loďstvo přišlo o tři své čluny, nezbývá než malovat obrázky na počítačových programech.
40; Svět se dověděl o „šokujících předpovědích“ na rok 2019. Všechny prognózy spojuje jediná myšlenka – jedná se o velký přelom.
41; Co Rus dobře snáší, může Evropanovi způsobit rakovinu. A naopak. Byl zveřejněn populárně-vědecký text o zvláštnostech genomu Rusů. Proč prevence rakoviny vypracovaná za hranicemi může být pro Rusy neužitečná? Potřebuje Rusko národní genetický projekt?
42; Ani „Sláva Ukrajině“ nepomohlo. V Gruzii uvěznili ozbrojence z batalionu Donbass. Tbiliský městský soud uvalil vazbu na šest občanů Ukrajiny.
43; Írán dal Spojeným státům tvrdé ultimátum. Írán pohrozil, že zablokuje export ropy z Perského zálivu, pokud USA budou bránit dodávkám íránské ropy.
44; Ukrajinské ministerstvo obrany informuje o ztrátách v Donbasu. Už tradičně ze svých ztrát (včetně nebojových) obviňuje Rusko.
45; Band příslušníků SBU napadala řidiče drahých automobilů. Policisté zadrželi skupinu čtyř osob, které páchaly loupežná přepadení v Kyjevě a okolí.
46; Porošenko oznámil podmínku pro konání voleb na Ukrajině. Porošenko „garantuje“ konání voleb 31. března 2019 za podmínky, že nedojde k otevřené pozemní agresi ze strany země-agresora (Ruska). V takovém případě by místo voleb lidé museli bránit stát.
47; V Kyjevě se znovu porouchal elektrický vlak vychvalovaný Porošenkem. Tentokrát měla souprava problémy s motorem.
48; Porošenko originálně vysvětlil, proč ruský soud nemůže soudit ukrajinské námořníky. Vždyť jsou podle Ženevské konvence válečnými zajatci. A v Rusku kromě toho není ani pravda, ani spravedlnost, ani zákon, prohlásil prezident státu, kde zatýkají občany za „separatistické“ posty na sociálních sítích a propouštějí „patriotické“ bandity a vrahy na svobodu.
49; Ruské ministerstvo vnitra plánuje zjednodušení procedury získání ruského občanství pro Ukrajince.
50; V Radě federace informovali o odpovědi Ruska v případě zabavení aktiv ze strany Kyjeva. V případě takového kroku budou zavedena odvetná omezující opatření.
51; Generální prokurátor Ukrajiny řekl, za koho chce Kyjev vyměnit námořníky zadržované v Rusku. Máme za koho je vyměnit, prohlásil Lucenko.
52; V NATO informovali o investicích Aliance do rozvoje ukrajinské armády. NATO investuje do ukrajinských ozbrojených sil v dlouhodobé perspektivě.
53; Ruská centrální banka se zajišťuje před hypotéční krizí. Hypotéky překonávají v posledních několik letech rekordy. Rok 2018 se rovněž může stát rokem nových rekordů.
54; Moderátor vyhnal ukrajinského experta ze studia stanice Rossija 1 v přímém přenosu. Expert mluvil o údajném vměšování Ruska do situace na Ukrajině. Důvod vyhození byl ale osobní. Záměrně komolil křestní jméno moderátora.
55; Ukrajinští karatelé zadržení v Gruzii vyhlásili hladovku. Informoval o tom jeden z advokátů zadržených, Georgij Rostomašvili.
56; Ve vládě Doněcké republiky informovali, kdy se stabilizují ceny sociálně důležitého zboží. Další omyly v cenové politice si nemůžeme dovolit, poznamenal Martynov.
57; Na Krymu komentovali Porošenkova slova o neplnohodnotnosti EU bez Ukrajiny. Dnes je Ukrajina zónou chaosu. Takový stát nikdo v EU nechce.
58; Na Ukrajině vyhlásili pátrání po osmi Rusech kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Ukrajina plánuje stíhání více než deseti ruských vojáků.
59; V NATO obvinili Rusko z porušení smlouvy o raketách. V NATO zdůraznili, že vyzývají Rusko, aby se neprodleně vrátilo k plnému dodržování smlouvy.
60; Avakov přesouvá Národní gardu do Oděsy. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov prohlásil, že do Oděsy míří bojovníci Národní gardy, aby tam udělali pořádek.
61; USA dali Rusku ultimátum. Pokud Rusko do 60 dní nepřestane porušovat smlouvu, USA odstoupí od smlouvy o raketách středního a krátkého doletu.
62; V Rusku byl odsouzen Jarošův spolubojovník ke čtyřem letům za organizování extremistické činnosti. Sevský okresní soud v Brjanské oblasti byl projednán případ ukrajinského občana Alexandra Šumkova.
63; V Radě federace odpověděli na ultimátum USA. Rusko dodržuje smlouvu o raketách středního a krátkého doletu. Proto už z definice nelze vyhovět ultimátu státního tajemníka USA Mika Pompea.
64; Byl zachráněn člen domobrany, kterého Čeljabinská správa FSB uznalo za teroristu kvůli obraně Donbasu. Na Ukrajinu vydán nebude. V danou chvíli je na pořadu dne otázka spojená s legalizací pobytu občanů bývalé Ukrajiny v Rusku.
65; Státní department hrozí Rusku „kolektivní odpovědí NATO“ na postup Ruska v Kerčském průlivu. Státní tajemník USA vyzval Rusko, aby neprodleně propustil zadržované ukrajinské námořníky.
66; Zplnomocněnkyně Nejvyšší rady pro lidská práva Ljudmila Děnisova informovala o podrobnostech z pobytu ukrajinských námořníků v ruském vězení. Cela je komfortně vybavena.
67; Co dostane Ukrajina místo autokefalie? Po Synodě Konstantinopolské církve, která skončila 29. listopadu, zůstalo mnoho otázek.
68; Proč Gryzlov opustil zasedání kontaktní skupiny v Minsku? V Minsku proběhlo 4.prosince setkání kontaktní skupiny pro urovnání konfliktu v Donbasu. Gryzlov odešel v okamžiku, kdy vystupoval zástupce Kyjeva Jevgenij Marčuk, protože mluvil o otázce, která nemá nic společného s minskými dohodami.
69; Ukrajinský ministr zahraničí jmenoval „nejlepší sankci“ proti Rusku. Ukrajina navrhla zemím NATO, aby dali komplexní odpověď na „agresi Ruska“. Nejlepší sankcí by bylo zastavení projektu „Severní proud – 2“.
70; Porošenko má starost o ukrajinské námořníky v Rusku a obrátil se na Červený kříž.
71; Média se dověděla o plánech odepřít ukrajinské církvi autokefalii. V ustanoveních, která jsou napsaná ve stanovách, se upřesňuje, že ukrajinská církev bude nerozborně spojena s Konstantinopolským patriarchátem. Vymění tedy Ukrajinská pravoslavná církev jen Moskvu za Konstantinopol?
72; Nový trend? Černohorská opozice rozdává účastníkům protestu žluté vesty.
73; Gryzlov: Válečný stav na Ukrajině zvyšuje nebezpečí pro Donbas.
74; Expert: EU může přerušit tranzit plynu přes Ukrajinu dříve než Gazprom. Otázku tranzitu ruského plynu mohou vyřešit evropští odběratelé.
75; Na Krymu podpořili pojmenování letiště v Simferopolu podle malíře Ajvazovského, který se specializoval na malování moře.
76; Zásoby plynu v ukrajinských zásobnících se snižují rychleji, než se čekalo. Za poslední tři týdny bylo spotřebováno o půl miliardy kubických metrů zemního plynu než za stejné období loňského roku.
77; Stoltenberg potvrdil vyhlídky Ukrajiny a Gruzie na vstup do NATO.
78; List Politico zařadil Timošenkovou mezi osoby, které budou mít v roce 2019 velký vliv na Evropu.
79; Summit nejvyšších představitelů zemí Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti plánovaný na 6. prosince byl zrušen na žádost Arménie kvůli probíhajícím volbám.
80; Světová banka prohlásila splnění květnových výnosů Vladimira Putina za nemožné. Urychlení růstu HDP na světový průměr k roku 2024 není možné.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější